وزیر مهاجرت کانادا: ۵۶ هزار مجوز تحصیلی در مرحله اول تایید شدند.

وزیر مهاجرت کانادا مارکو مندیچینو، در تاریخ ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰ وضعیت دانشجویان بین المللی را به روز رسانی کرد.

وزیر مهاجرت، مارکو مندیچینو، از دو موضوع مهم در طول به روزرسانی وضعیت دانشجویی بین المللی پرده برداری کرد.

او عنوان کرد که کانادا در حال حاضر ۵۶۰۰۰ تایید مرحله اول برای درخواست های مجوز تحصیلی را صادر کرده است.

دوما، همانطور که قبلا خبر CIC گزارش داده بود ،ایشان تایید کردند که دولت فدرال با موسسات آموزشی تعیین شده کار می‌کند تا تعیین کند که آنها چطور می توانند پذیرای حضور دانشجویان بین المللی در شیوع ویروس کرونا در موسسات باشند.

طبق توضیحات مندیچینو، وزیر، پتی هدجو، در تلاش است تا تضمین کند که موسسات آموزشی تعیین شده شرایط سلامت و عمومی استان منطقه‌ای که در آن واقع است  را برآورده کرده اند. این رویکرد از ایمنی و سلامت دانشجویان بین المللی و دانشجویان کانادایی حفاظت خواهد کرد.

 

موسسات آموزشی تعیین شده دانشگاه ها، کالج ها و دیگر موسسات آموزشی هستند که از طرف دولت استانی و فدرال برای پذیرش دانشجویان بین المللی پذیرفته شده اند. برخی از موسسات آموزشی تعیین شده به پذیرش دانشجویان بین المللی در طول دوران شیوع علاقه نشان داده اند. با این وجود به خاطر محدودیت های سفر کانادا اکثر دانشجویان بین المللی در حال حاضر نمی توانند به کشور سفر کنند.

مطلب مرتبط
اختلاف دستمزدهای کاری بین شهروندان و مهاجرین2019

مذاکرات میان موسسات آموزشی انتخاب شده سازمان سلامت کانادا، استان‌ها و مناطق قصد دارند تا مشخص کنند که آیا موسسات آموزشی تعیین شده می توانند به خوبی شرایط قرنطینه و برنامه های فاصله گذاری اجتماعی را اجرا کنند یا خیر، که این امکان را به آنان می دهد تا در ماه های پیش رو پذیرایی دانشجویان بین المللی باشند. بر اساس قانون کانادا اکثر مسافران باید فوراً پس از ورود به خاک کانادا برای ۱۴ روز در قرنطینه باشند. علاوه بر این، استان‌ها و مناطق سرتاسر کانادا ضوابط و معیارهای جدیدی در رابطه با فاصله گذاری اجتماعی دارند که کمک می کند تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند گرچه در هفته‌های اخیر مورد های روزانه مبتلا به ویروس کرونا در کانادا در حال افزایش بوده است.

در این حین، کانادا در مورد چندین اصلاحیه اطلاع رسانی کرده است که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا با وجود شیوع ویروس کرونا مطالعات خود را در کانادا ادامه دهند. در میان اصلاحیه ها، کانادا به فرآیند مجوز تحصیلی دو مرحله ای در تابستان اشاره کرد که دانشجویان را مطمئن می کند که با وجود عدم حضور در خاک کانادا میتوانند مطالعات خود را ادامه دهند.

علاوه براین، دانشجویان بین المللی با وجود عدم حضور در خاک کانادا می توانند به صورت آنلاین تحصیل کنند اما هنوز قادر هستند تا تحت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی بعد از دوران شیوع ویروس کرونا در کانادا مشغول به کار شوند.

مطلب مرتبط
کانادا یکی از ایمن ترین و و با ثبات ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی

وزیر عنوان کرد که ۵۶ هزار دانشجوی بین المللی برای مجوز تحصیلی مرحله اول تایید شده اند. این بدان معناست که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا ( IRCC) پس از بررسی نامه های پذیرش متقاضیان از سوی یک موسسه آموزشی، تمکن مالی مبنی بر اینکه آنها می‌توانند هزینه تحصیل و زندگی خود را متقبل شوند مجوز تحصیل مرحله اول دانشجویان را تایید کرده است.

زمانی که دانشجویان بتوانند به کانادا سفر کنند باید یک آزمایش پزشکی، سوابق کیفری و بیومتریک انجام دهند تا بتوانند تایید مجوز دو مرحله ای را دریافت کنند.

مندیچینو در طول یک وبینار به میزبانی شورای بین الملل کانادا، که سازمانی است که به بررسی موضوعات امور خارجه می پردازد، نکات مربوطه را مطرح کرد.

او بر تعهد کانادا نسبت به پذیرش مهاجران، دانشجویان بین المللی و استعداد های جهانی تاکید کرد. و اعلام کرد که «من بر این باورم که مهاجرت نقش مهمی در اقتصاد ما بازی خواهد کرد همچنان که در سال های اخیر نیز این گونه بوده است»

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram