دوره های تحصیل آنلاین آغاز شده پیش از تایید مجوز تحصیلی برای PGWP در نظر گرفته می شوند

دانشجویان بین المللی که بخاطر مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا مجبور به مطالعه آنلاین هستند زمان درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در شرایط نامساعد قرار نخواهند گرفت.

اکنون زمانی که دانشجویان بین المللی برای مطالعه آنلاین خارج از کانادا صرف می کنند، برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) در نظر گرفته می شود.

وقتی کانادا در ابتدا الزامات و شرایط PGWP را برای داشتن مطالعه آنلاین بعنوان بخشی از ضوابط صلاحیت سنجی تغییر داد، تنها پس از تایید دانشجویان برای مجوز تحصیلی اشان در نظر گرفته می شد.

حالا زمانی که آنها  خود پیش از گرفتن مجوز تحصیلی برای دوره ها صرف می کنند تا زمانی در نظر گرفته خواهد شد که برنامه های درسی خود را در 2020 آغاز کنند. آنها نیز باید پیش از 15 سپتامبر برای مجوز تحصیلی درخواست دهند و تقریبا نیمی از برنامه درسی اشان باید در کانادا تکمیل گردد.

تا 31 دسامبر،2020، اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا(IRCC) زمان تحصیل تکمیل شده در خارج از کانادا را از طول زمان سپری شده برای PGWP کم نخواهد کرد.

دپارتمان مهاجرتی کانادا بخاطر چالشهایی که دانشجویان بین المللی برای تکمیل مطالعات خود در دوران شیوع ویروس کرونا با آن روبرو هستند، تغییراتی در ضوابط صلاحیت سنجی ایجاد کرده است.

مطلب مرتبط
انحصاری: ممکن است کانادا محدودیتهای سفر دانشجویان بین المللی را لغو کند

درمیان این چالشها کلاسها از حالت حضوری به تحصیل آنلاین تغییر پیدا کرده است. پیش از اوج گرفتن شیوع، PGWP تنها کلاسهای حضوری را به رسمیت می شناخت. با وجود موسسات آموزشی گزینش شده(DLIs) بسیار که وضعیت برگزاری کلاسهای خود را به وضعیت آنلاین تغییر داده اند، دیگر این امکان وجود ندارد.

 

اگر هنوز برای یک مجوز تحصیلی درخواست نداده باشید

اکثر دانشجویان بین المللی باید در صورت عدم صدور ویزا در طول دوره شیوع درخواست مطالعه آنلاین بدهند.

کانادا برای مجوزهای تحصیلی درخواستهای ناقص را خواهد پذیرفت. سیستم مجوز تحصیلی دو مرحله ایی به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا بدون آنکه کاملا برای دریافت مجوز تحصیلی محیا باشند، تحصیل خود را آغاز کنند. مجوز تحصیلی کامل، که در نهایت در صورتی نیاز خواهد بود که دانشجویان بین المللی یک PGWP بخواهند، زمانی صادر می شود که تمام مدارک ثبت شده و درخواست تایید شود.

 

یک PGWP چطور می تواند به یک اقامت دائم تبدیل شود.

PGWP به فارغ التحصیلان دانشجو بین المللی تا سه سال پس از پایان برنامه درسی اشان فرصت کار در کانادا را می دهد.

دارندگان PGWP می توانند از تمام سالهای تجربه کانادایی خود برای درخواست مهاجرت استفاده کنند. اکثر مهاجران به کانادا وارد مهاجرت دسته اقتصادی می شوند که از این طریق کار و تجربه تحصیل کانادایی برای ارائه درخواست در سیستم اکسپرس انتری از امتیاز بالایی برخورداند.

مطلب مرتبط
مشکلات فنی درخواست های روند دانشجویی بین المللی با پیشنهاد شغلی کارفرما در آنتاریو را دچار وقفه کرد

اکسپرس انتری درخواستها برای سه برنامه های مهاجرت تخصصی فدرال کانادا را تحت مدیریت خود دارد: برنامه نیروی کار تخصصی فدرال، برنامه تجارت تخصصی فدرال، و دسته تجربه کانادایی.

دارندگان PGWP بسته به تجربه اشان می توانند برای هر یکی از این سه برنامه واجد شرایط باشند. آنها باید ابتدا یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری باز کنند و نامزد اکسپرس انتری باشند.

نامزدهای اکسپرس انتری براساس سیستم رتبه بندی جامع یک امتیاز می گیرند. نامزدها براساس عواملی رتبه بندی می شوند که دولت کانادا تعیین کرده است و از بازار کار حمایت خواهند کرد. امتیازات براساس سن ، تجربه کاری، تحصیلات و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه نامزد اعطا می شوند.

نامزدها با بالاترین امتیاز یک دعوت نامه درخواست (ITA) برای اقامت دائم دریافت می کنند.  براساس روندی که دولت برای دراو ها پیش گرفته است، انتظار می رود دراو بعدی در این هفته باشد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram