بیشتر دانشگاه های کانادایی مجاز به پذیرش دانشجویان بین المللی هستند

دانشگاهها و کالج ها با افت ثبت نام های بین المللی و افزایش ثبت نام های داخلی روبرو هستند.

کانادا فهرست موسسات آموزشی تعیین شده خودکه در حال حاضر مجاز به پذیرش دانشجویان بین المللی در طول دوران شیوع ویروس کرونا هستند، را به‌ روزرسانی کرده است.

یک موسسه آموزشی تعیین شده یک مدرسه، دانشگاه یا کالج است که مجاز به میزبانی از دانشجویان بین المللی می باشد. کانادا قبلاً محدودیت های سفر را برای مسافرت های غیر ضروری مطرح کرده بود تا بتواند مانع شیوع ویروس کرونا شود. محدودیت های سفر در ابتدا برای دانشجویان بین المللی نیز اعمال می شد. تنها افرادی که دارای مجوز تحصیل یا تاییدیه صادر شده پیش از هجدهم ماه مارس بودند مجاز به سفر به کانادا بودند. با این وجود، اخیراً کانادا روندی را پیش گرفته است تا محدودیت‌ های سفر را کاهش دهد، به نحوی که دانشجویان بین المللی بیشتری مجاز به ورود به کشور باشند و بتوانند تحصیلات خود را در کشور ادامه دهند.

آن دسته از موسسات و مراکز آموزشی که می‌خواهند وارد این فهرست شوند باید یک برنامه آمادگی ویروس کرونای تایید شده از سوی دولت منطقه یا استان را در اختیار داشته باشند.

دانشجویانی که در این موسسات آموزشی تعیین شده ثبت نام کرده اند از محدودیتهای سفر کانادا معاف می باشند. و احتمالاً مجوز ورود آنها به کانادا را پس از رسیدن آنها به خاک کانادا از سوی مسئولان مرزی به آنها ارائه خواهد شد.

مطلب مرتبط
تمدید مجوز تحصیلی کانادا

بسیاری از موسسات برجسته و مهم در آنتاریو به این فهرست اضافه شده‌اند، از جمله دانشگاه واترلو، ریرسوت، اوکاد و ویندزور.

تمام افرادی که وارد کانادا می شوند تعامل دانشجویان بین المللی ملزم هستند تا پس از رسیدن به خاک کانادا برای ۱۴ روز در قرنطینه بمانند. این بدان معنا است که باید تمام مدت در یک مکان بمانید. عدم رعایت دوره قرنطینه اجباری جریمه سنگینی در پی خواهد داشت.

علاوه بر این، مسافران به کانادا، به خصوص مسافران هوایی، ملزم به نصب اپلیکیشن ارایوکن هستند. از طریق این برنامه اطلاعات تماس و سفر افراد، برنامه قرنطینه و خود ارزیابی علایم ویروس کرونای آنها به طور روزانه ثبت خواهد شد.

یک برنامه قرنطینه شامل ذکر نام محل قرنطینه نحوه برنامه ریزی برای داشتن وسایل، مواد غذایی لازم و دارو است.

 

کاهش ثبت نام های بین المللی

بسیاری از دانشگاه ها در سرتاسر کشور، مانند بریتیش کلمبیا و انتاریو، شاهد افزایش ثبت نام های داخلی و کاهش ثبت‌نام های بین المللی بوده اند. این موضوع طبق تحقیق انجام شده توسط کورسکامپر، پلتفرمی که به دانشجویان امکان شرکت در برنامه‌های آموزشی و کشورهای مختلف را می دهد، مطرح می شود.

همه دانشگاههای کشور شاهد کاهش ثبت نام های بین المللی نبوده‌. استثنائاتی نیز وجود دارد. برای مثال، اوکاگان شاهد ۹ درصد افزایش در ثبت نام دانشجویان بین المللی دوره لیسانس بود. به طور کل، از بررسی ۵۰ موسسه آموزشی در سرتاسر کشور، این تحقیق نشان می‌دهد که در تمام موسسات آموزشی کانادا افت ۹ درصدی در ثبت نام بین المللی دیده می شود.

مطلب مرتبط
شرایط تحصیل در دبستانها و دبیرستانهای کانادا برای دانش آموزان بین المللی

یک توضیح احتمالی برای این موضوع این است که بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کانادایی به دنبال تمدید تحصیل آنلاین خود تا تابستان سال آینده هستند. برخی از دانشجویان، به ویژه دانشجویان بین ‌المللی که شهریه های بیشتری پرداخت می‌کنند، ممکن است تمایلی به ثبت‌نام نداشته باشند مگر آنکه کلاس ها به حالت حضوری تغییر وضعیت دهند.

علاوه براین، بسیاری از دانشجویان بین المللی در برنامه های عملی ثبت نام کرده اند که نیازمند برنامه های آزمایشگاهی مانند تولیدات فیلم و مهندس برق، عملکردی و پرستاری است. چنین برنامه هایی ممکن است به شدت تاثیر منفی پذیرفته باشند زیرا حضور آنلاین در این دوره ها دشوار است. یک گزینه دیگر برای حضور در دانشگاه و موسسات آموزشی ایجاد فاصله اجتماعی است در برخی از موارد برنامه ها و دوره های تحصیلی را می توان به تعویق انداخت.

وقتی صحبت از دانشجویان داخلی می شود، دانشگاه ها و کالج ها در آنتاریو، کبک، آتلانتیک و بریتیش کلمبیا نشان دهنده افزایش چشمگیر در ثبت نام هستند که بسیاری از آنها دانشجویان بزرگسال هستند. این امر می‌تواند به افزایش نرخ بیکاری منجر شود.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram