ردکردن این
امکان تحصیل %۱۰۰ آنلاین دانشجویان بین المللی و گرفتن PGWP

تاریخ انتشار

کانادا با کاهش شروط پذیرش جهت گرفتن اجازه کار پس از دوران فارغ التحصیلی بر تعهد خود نسبت به فارغ التحصیلان بین المللی تاکید می کند.

دانشجویان بین المللی که کل برنامه تحصیلی دانشگاهی خود را به صورت آنلاین تکمیل می‌کنند پس از فارغ التحصیلی خود برای گرفتن مجوز کار باز سه ساله واجد شرایط خواهند بود.

کانادا شرایط پذیرفته شدن جهت دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در دوران شیوع ویروس کرونا را برای دانشجویان بین المللی آسان تر می کند. قبلاً تحصیل به صورت آنلاین برای درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی معتبر شمرده نمی شد، اما همه چیز تغییر کرده است.

به گفته وزیر مهاجرت، مارکو مندچینو، در یک رسانه مطبوعاتی « این سیاست جدید به این معناست که دانشجویان خواهان اشتغال به کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی، این فرصت را از دست نخواهند داد، در حالیکه می تواند اطمینان حاصل کرد که اقتصاد و جامعه ما همچنان از وجود دانشجویان بین المللی بهره مند خواهد بود. پیغام ما به دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی بسیار ساده است: ما نمی خواهیم شما فقط اینجا تحصیل کنید، بلکه ما می خواهیم شما اینجا بمانید».

این اقدام جدید برای حمایت از فارغ التحصیلان بین المللی چند هفته پس از اطلاعیه کانادا مبنی بر این بود که دارندگان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی می تواند مجوز خود را تا ۱۸ ماه تمدید کنند.

عموما مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی مدت زمان ثابتی دارند و قابل تمدید نیستند .

این ضوابط جدید برای دانشجویان بین المللی است که در یک برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی ثبت نام کرده اند و همچنین افرادی که برنامه های تحصیلی آنها در هر ترمی بین بهار ۲۰۲۰ و پاییز ۲۰۲۱ آغاز می شود. علاوه بر این به افرادی که برنامه تحصیلی آنها در ماه مارچ ۲۰۲۰ در حال انجام بود نیز اعمال می‌شود.

نمایش خبر  کانادا درمقایسه با ایالات متحده مقصد محبوبتری برای تحصیل

دانشجویان بین المللی باید تمام ضوابط صلاحیت سنجی مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را نیز داشته باشند که شامل شرط داشتن مجوز تحصیل تایید شده است.

در سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۷۲ هزار دانشجوی بین المللی حدود ۲۱ میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک کردند و از ۱۷۰ هزار شغل حمایت شد. علاوه بر این، در همان سال بیش از ۵۸ هزار فارغ التحصیل تابع دائمی کانادایی شدند.

مهاجرت کانادایی بخاطر شیوع ویروس کرونا ضربه بدی را متحمل شده است. اختلالات در خدمات و محدودیت های سفر شرایط ورود دانشجویان بین المللی به کانادا را دشوار می کند. در حال حاضر دانشجویان بین المللی در صورتی که به یک موسسه آموزشی تعیین شده بیایند که دارای برنامه تایید شده ی آمادگی ویروس کرونا است امکان سفر به کانادا را خواهند داشت.

مجوز کار پس از فارغ‌ التحصیلی از مهاجرت های دائمی حمایت می کند

برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان بین المللی که در یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادایی تحصیل کرده اند این امکان را می دهد تا برای حداکثر سه سال برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنند.

تجربه کاری که فارغ التحصیلان بین المللی از یک مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی به دست می آورند می تواند از طریق روش های مهاجرتی مختلف گرفتن یک اقامت دائم را برای آنها تضمین کند.

برنامه کاندیدای استانی، اکسپرس انتری و برنامه تجربه کبک از تجربه های کار کانادایی با ارزشی محسوب می‌شوند، که برخی از برنامه‌های مهاجرتی به این موارد نیاز دارند.