ردکردن این
2020 یک سال مهم برای برنامه های کاندیدای استانی کانادا بود

تاریخ انتشار

برنامه کاندیدای استانی همچنان برای کشور مزایای بسیاری به همراه دارد.

استان های کانادا در سال 2020 بطور فعالانه در سیستم مهاجرتی کانادا شرکت کرده و آنرا تقویت کرده اند.

در طی سال های گذشته، و علارغم چالش های بوجود آمده ناشی از ویروس کرونا، برنامه های استانی کانادا تعداد متقاضیانی استانی ثابتی داشته اند و همچنان روند های مهاجرتی بیشتری را به روش های مهاجرتی خود اضافه می کنند تا بتوانند نیازهای خاص و منحصر بفرد استان خود را تامین کنند.

برنامه کاندیدای استانی یک برنامه مهاجرتی است که بطور مشترک توسط دولت های منطقه ایی، استانی و فدرال اداره می شود. این برنامه به استان های کانادایی و مناطق این فرصت را می دهد تا روند های مهاجرتی خاص خود را داشته باشند تا بهتر بتوانند نیاز های مختص بازار  و اقتصاد خود را برآورده کنند و از آن دسته از مهاجرانی بهره مند شوند که به بهترین نحو با شرایط داخلی آنها تطابق دارند. برنامه کاندیدای استانی نیز قصد دارد مزیت اقتصادی مهاجرت را بطور عادلانه ایی در سرتاسر کانادا توزیع کند.

تعداد متغیر مهاجرانی که به بزرگترین استان های کانادا ، مانند بریتیش کلمبیا، انتاریو و آلبرتا می روند، گویای دلیل ارائه برنامه های مختلف کاندیدای استانی است. یکی از مهمترین اهداف برنامه کاندیدای استانی تشویق مهاجران برای سکونت در استان های کوچکتر و مهاجرت به استان های دور افتاده تر است.

برنامه کاندیدای استانی از سال راه اندازی آن در سال 1998 بطور قابل توجه ای رشد داشته است و اکنون پاسخگوی سهم زیادی از مهاجرت های اقتصادی به اکثر استان ها و مناطق کانادایی است. در واقع، بسیاری از استان های کانادایی کوچکتر، مانند نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیو برانزویک، منیتوبا و ساسکچوان برای برآورده کردن نیاز های بازار کار و آماری خود به مهاجرت وابسته هستند.

نمایش خبر  افزایش محدودیت های سفر با وجود انواع جدید ۲۰۱۹

 

برنامه کاندیدای استانی چگونه کار می کند؟

اگر یک متقاضی مهاجرتی ضوابط انتخاب برنامه کاندیدای استانی یک استان یا منطقه را برآورده کند، او از سوی استان مربوطه گزینش را دریافت می کند که از طریق این گزینش مجاز است تا برای اقامت دائم از طریق اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا درخواست دهد.

روند های مهاجرت استانی برای جذب مهاجران از سطح متخصص طراحی شده اند و توسط استان ها و مناطق مدیریت می شوند.

روند های برنامه کاندیدای استانی مربوط به اکسپرس انتری که بعنوان برنامه کاندیدای استانی ارتقا یافته نیز شناخته می شوند به استان اجازه می دهند تا کاندید های اکسپرس انتری را شناسایی کنند و از آنها برای گزینش استانی دعوت به عمل بیاورند. نامزدهای اکسپرس انتری که توسط استان یا منطقه ایی دعوت می شوند 600 امتیاز اضافه بر امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و این امر دریافت دعوت نامه درخواست را برای آنها تضمین می کند.

روند های برنامه کاندیدای استانی که خارج از اکسپرس انتری کار می کنند برنامه های کاندیدای استانی پایه نامیده می شوند و می توانند نامزد ها را نیز گزینش کنندو

استان ها و مناطق ممکن است تحت روند های ارتقا یافته و یا پایه برنامه کاندیدای استانی نامزد ها را گزینش کنند. اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا  تخصیص گزینش براساس روند سالانه براساس سطوح مهاجرت سالانه خود را تعیین می کند.

 

مورد مهم برنامه کاندیدای استانی 2020

انتاریو

برنامه کاندیدای مهاجرتی انتاریو در سال گذشته با صدور 8050 گزینش استانی از ظرفیت در نظر گرفته شده برای این استان عبور کرد.

نمایش خبر  چطور برای اسپانسرشیپ مهاجرت کانادایی درخواست دهیم

روند های گزینش استانی متثل به اکسپرس انتری انتاریو- اولویت های سرمایه انسانی، نیروهای کار متخصص فرانسوی زبان، و تجارت های تخصصی- بیش از 9000 دعت نامه برای نامزد های اکسپرس انتری صادر کردند.

این استان همچنین اعلام کرد که در سال 2020 سیستم توضیح علاقمندی را اجرا می کند که یک نوآوری مهم برای انتاریو است.

 

آلبرتا

دولت آلبرتا اعلام کرده است که دو روند مهاجرتی جدید برای فارغ التحصیلان بین المللی راه اندازی می کند: روند مهاجرت کارآفرینی فارغ التحصیل بین المللی و روند ویزا استارت آپ فارغ التحصیل خارجی.

این استان اعلام کرده است که یک پورتال آنلاین برای درخواتس های مهاجرتی تحت برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا (AINP) خواهد داشت.

علارغم تخصیص کزینش بیشتر دولت فدرال، آلبرتا با توجه به برنامه های بازیابی وضعیت اقتصادی خود 5000 گزینش در سال 2020 انجام داد. در 21 دسامبر، این استان اعلام کرد که به تعداد  مورد نظر می رسد و در سال جدید فعالیتهای خود را از سر می گیرد.

 

ساسکچوان و منیتوبا

ساسکچوان و منیتوبا می توانند بعنوان دو ذینفع مهم برنامه های کاندیدای استانی در نظر گرفته شوند. هردوی این استان ها همچنان از جذب و حفظ مهاجر تحت برنامه های کاندیدای استانی بهره مند می شوند.

ساسکچوان دو روند دارد که برای متقاضیان بین المللی ایده آل هستند، روند اکسپرس انتری ساسکچوان و روند شغل های مورد نیاز ساسکچوان. این استان تقریبا 30 دراو در هردو روند خود در سال 2020 انجام داد که از طریق آن 80000 دعوت نامه برای گزینش استانی صادر کرد.

نمایش خبر  می توانید در طول دوران شیوع ویروس کرونا به کانادا بیایید.

منیتوبا بطور منظم و از طریق سه روند زیر دعوت نامه ها را صادر می کند: نیروی کار متخصص در منیتوبا، نیروهای کار متخصص برون مرزی و روند تحصیلات بین المللی. استان بیش از 20 دراو در در روند داشته است و بیش از 5000 دعوت نامه در سال آخر صادر کرده است.

 

بریتیش کلمبیا

برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا یکی از بزرگترین برنامه های کاندیدای استانی کانادا است. این استان هر هفته از نامزد های استانی با بالاترین امتیازات دعوت می کند. روند های اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا، مهاجرت تخصص ها، روند کار آفرینی و پایلوت فنی  روشهای مهاجرت به این استان هستند. سال گذشته، این استان بیش از 9000 نامزد را برای درخواست گزینش استانی دعوت نمود.

 

نوا اسکوشیا

امسال، نوا اسکوشیا رکورد درخواست ها برای تازه واردان را ثبت کرد. او تلاش کرد تا جمعیت استان رشد پیدا کند و مسیر جبران وضعیت اقتصادی در سال های پیش رو را آسان کند. از این جهت، تعداد قابل توجه ایی از مهاجران را به استان جذب کرد.

در سال 2020، استان 3517 درخواست را پذیرفت، 3292 مورد به این استان اختصاص داده شده بود که با تمرکز بر مهاجران متخصص در خدمات ضروری، مانند حمل و نقل و حوزه سلامت، این استان از ظرفیت فراتر رفت. این استان 3517 درخواست را ثبت کرده است که 1617 مورد به برنامه مهاجرتی آتلانتیک و 1900 مورد به برنامه کاندیدای نوا اسکوشیا تعلق دارند.