ردکردن این

کانادا ممکن است ظرفیت برنامه های مهاجرت موقت را افزایش دهد

کانادا ممکن است ظرفیت برنامه های مهاجرت موقت را افزایش دهد

تاریخ انتشار

دولت کانادا در این هفته اعلام کرد که ممکن است محدودیت های موجود برای مقیمان دائم که تحت برنامه موقتی جدید پذیرش شده‌اند را افزایش دهد.

حدود یک هفته پس از راه اندازی برنامه بلند پروازانه مهاجرتی که قصد پذیرش ۹۰۰۰۰ مقیم دائمی در کانادا را دارد وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو از احتمال افزایش ظرفیت ها خبر می دهد.

به به گفته وزیر مهاجرت آماده هستم تا در مورد افزایش و بازبینی ظرفیت های موجود به صحبت بنشینیم.

وزیر با دقت عنوان کرد که دپارتمان باید در ابتدا با دقت نتایج اولیه برنامه را مورد ارزیابی قرار دهد و شرایط و ویژگی های درخواست هایی که دریافت کرده است را بررسی کنند و در مورد رسیدن به حداکثر ظرفیت یعنی ۹۰۰۰۰ به نتیجه برسند. پس از آن قطعاً در مورد افزایش ظرفیت، باز بینی های لازم انجام خواهد شد.

برنامه موقت جدید که در ششم ماه می بازگشایی شد تا کنون مورد توجه بسیاری از مقیمان دائمی احتمالی قرار گرفته است.

یکی از این شش روند موجود تحت این برنامه که برای فارغ التحصیلان بین المللی است، در ۲۴ ساعت اول، به ظرفیت ۴۰ هزار درخواست رسید. تاکنون دو روند نیروهای کار ضروری و نیروهای کار حوزه ی سلامت را مورد تحقیق قرار داده‌ داند. به ۱۰ هزار درخواست از ۵۰ هزار ظرفیت خود رسیده‌ اند. در روندهای متقاضیان دو زبانه و فرانسوی‌ زبان درخواست‌ های کمتری ثبت شده اند به این خاطر که این روندها هیچگونه ظرفیتی ندارند و تا نوامبر ۲۰۲۱ باز هستند. راه‌ اندازی این روند اقامت دائم جدید بخشی از رویکردهای چند لایه دولت کانادا برای رسیدن به بالاترین میزان مهاجرت در تاریخ خود است تا بتواند پاسخگوی بحران وضعیت اقتصادی پس از دوران شیوع ویروس کرونا باشد.

نمایش خبر  می توانید در طول دوران شیوع ویروس کرونا به کانادا بیایید.

شیوع ویروس کرونا زمان رسیدگی به درخواست ها و ظرفیت ها برای درخواست اقامت دائم را دچار مشکل کرده است و دولت کانادا را مجبور کرده است تا استراتژی های جدید را بپذیرد.

علاوه بر ایجاد روش های مهاجرتی جدید برای اقامت دائم و صدور چند دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری در ماه‌های اخیر کانادا در جهت مدرن سازی سیستم رسیدگی به درخواست های مهاجرتی قدم بر داشته است.

بودجه فدرال که اخیراً تنظیم شد، ۴۳۰ میلیون دلار برای ایجاد یک پلتفرم دیجیتال جدید در نظر گرفته است. که جایگزین سیستم مدیریت جهانی می شود که پیش تر برای درخواست های مهاجرتی و شهروندی مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از آن این است که درخواست ها به موقع مورد رسیدگی قرار گیرند.

کانادا قصد دارد در هر سال ۴۰۱ هزار مهاجر را در کشور بپذیرد و آمار جدید منتشر شده حاکی از آن است که کانادا در این جهت به خوبی گام بر می دارد.

اطلاعات منتشر شده از سوی اداره مهاجرت کانادا در این هفته نشان می‌ دهد که کشور در سه ماهه اول سال ۷۰ هزار مهاجر جدید را در کشور پذیرفته است که از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا ۳۰ تا ۴۰ هزار بیشتر است.