ردکردن این

کانادا برنامه ریزی می کند تا ابتدای جولای قرنطینه را برای مسافران معاف از محدودیت ها بردارد

کانادا برنامه ریزی می کند تا ابتدای جولای قرنطینه را برای مسافران معاف از محدودیت ها بردارد

تاریخ انتشار

وزیر سلامت قصد دارد برای مسافران معاف که واکسیناسیون شده اند قوانین قرنطینه را کاهش دهد، این اقدام یکی از اقدامات در جهت آسان سازی محدودیت های سفر است.

مسافران معاف و کانادایی که کاملا واکسیناسیون شده اند بزودی به محض رسیدن به کشور یک شرط قرنطینه خواهند داشت.

وزیر سلامت، پتی هادجو، به گزارشگران اعلام کرد که مسافرانی که در حال حاضر از محدودیت ها معاف هستند برای 14 روز قرنطینه نیم شوند مگر آنکه دومین دوز واکسن ویروس کرونا را در طی 14 روز پس از رسیدن دریافت کنند.

وزیر سلامت تاریخ مشخصی در مورد زمان اجرای این ضوابط اعلام نکرده است، اما از اوایل ماه جولای خبر داد. به گفته او، تخمین ها خبر از هفته ی اول جولای می دهند. اما دولت فدرال هنوز در حال رایزنی با دولت ها و دپارتمان های امنیت عمومی و مهاجرتی است. به گفته هادجو تنها واکسن هایی که به تایید کانادا رسیده اند مورد پذیرش خواهند بود. در حال حاضر، فایزر، آسترازنکا، جانسون و جانسون و مدرنا به تایید کانادا رسیده اند. هادجو اضافه کرد که سازمان سلامت کانادا در آینده واکسن های دیگر را نیز مورد بررسی قرار می دهد.

هادجو گفت که کانادا با یک رویکرد دسته بندی شده برای تنظیم مقررات مرزی پیش خواهد رفت، که این مطلب با سخنان قبل نخست وزیر جاستین ترودو همسو است.

مسافران هنوز  باید به محض رسیدن به کشور یک آزمایش منفی ویروس کرونا بدهند و یک برنامه قرنطینه مناسب را برای دوره ای که در انتظار نتیجه آزمایش هستند ارائه دهند. آنها به محض اینکه جواب منفی ویروس کرونا را دریافت کردند می توانند از هتل بروند.

نمایش خبر  کانادا دوره رسیدگی به درخواست های اکسپرس انتری را تا 60 روز کاهش می دهد

محدودیت های سفر و قوانین قرنطینه اجباری از زمانی که کانادا در مارس 2020 وارد تعطیلی ها شد برقرار بوده است. قرنطینه اقامت سه روزه در هتل از ماه فوریه گذشته یک قانون بوده است.

در ماه گذشته، کمی پس از اینکه محدودیت ها تا 21 ژوئن تمدید شدند، هیئت مشاوره کارشناس بازبینی و آزمایشات ویروس کرونا در کانادا تصمیم به پایان دادن قرنطینه در هتل گرفتند. آنها عنوان کردند که مشخص نیست آیا قرنطینه در هتل تاثیر خاصی دارد یا خیر.

مسئولان دولت اشاره کرده اند که محدودیت های مرزی می تواند تا پایان جولای یا ژوئن برداشته شوند. ترودو قبلا عنوان کرد که کانادا عجله ای برای بازگشایی مرزها ندارد. با این وجود در هفته گذشته ترودو عنوان کرده است که کانادا به دنبال یک رویکرد مرحله بندی شده برای برقراری سفرهای بین المللی است.

دولت تاریخ رسمی برای بازگشایی مرزها را اعلام نکرده است.