ردکردن این

چرا کانادا در دوران شیوع ویروس کرونا مهاجرت را در اولویت کار خود قرار می‌دهد

چرا کانادا در دوران شیوع ویروس کرونا مهاجرت را در اولویت کار خود قرار می‌دهد

تاریخ انتشار

اقتصاد دان اسکوشیا بانک، مارک دزور ماکس توضیح می ‌دهد چرا مهاجرت اولویت مهم کشور است.

رشد نیروی کار با جمعیت برای حفظ اقتصاد کانادا عوامل بسیار مهمی هستند. در کل تاریخ، کانادا از وجود تازه وارد آن برای کمک به رشد اقتصادی کشور بهره‌مند شده است.

به گفته مارک دزور ماکس، اقتصاددان ارشد اسکوشیا بانک مهاجرت در سال های اخیر برای اقتصاد کانادا مهمترین نیز شده است. جمعیت کانادا سالخورده است و نرخ تولد کمترین میزان را دارد. انتظار می رود فاکتورهای مختلفی تعداد نیروهای کار برای کمک به اقتصاد را کاهش دهند. پذیرش تازه واردان کمک می‌کند تا چالش‌های اقتصادی به خاطر جمعیت سالخورده و نرخ پایین تولد بهبود یابند.

 

تعهد کانادا به مهاجرت

علیرغم چالش‌ های موجود که به جمعیت مربوط است کانادا تنها کشور در ۷ کشور بود که شاهد افزایش جمعیت پیش از دوران شیوع ویروس کرونا بود به تمام آن را به استعداد های جهانی مدیون است.

در پاسخ به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا دولت یک برنامه جدید در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ برای حمایت از جبران وضعیت اقتصادی در طول دوران مهاجرت منتشر کرد. برای اطمینان از اینکه کانادا نیروهای کار کافی برای پر کردن ظرفیت های خالی در بازار کار و ماندن در رقابت دارد برنامه جدید تعداد مهاجران مورد نیاز کشور را افزایش داد. این هدف جدید برای سال ۲۰۲۱ برابر با پذیرش ۴۰۱ هزار مهاجر و در سال ۲۰۲۲ ۴۱۱ هزار مهاجر و برای سال ۲۰۲۳ هدف پذیرش ۴۲۱ هزار مهاجر را برنامه ریزی کردند.

 

تاثیر شیوع ویروس کرونا بر مهاجرت

با محدودیت های سفر برای کنترل شیوع ویروس کرونا، مهاجرت به میزان چشمگیری کاهش داشته است.

اداره آمار کانادا گزارش داد که از یک شامپوی ۲۰۲۱ کانادا شاهد کاهش ترین رشد سالانه از سال ۱۹۱۶ بوده است این افت در مهاجرت در طول شوی ویروس کرونا تمام استانها و پذیرش های تازه واردان چه تقریباً در سال ۲۰۱۹ از ۳۴۲ هزار میزان ۳۸۵ هزار و در سال ۲۰۲۰ رسید را تحت تاثیر قرار داده است.

نمایش خبر  برای ورود به کانادا از طریق کنفرانس ها و کنگره ها چه نوع ویزایی نیاز است؟

گرچه برنامه‌های واکسیناسیون این امید را به وجود می‌آورد که پایانش او نزدیک است افزایش جریان مهاجرت تا سده پیش از شروع که برای شبیه سازی اقتصاد کانادایی لازم است فوراً اتفاق نمی‌افتد.

تا این لحظه از سال ۲۰۲۱ پذیرش های مهاجر در مقابل همین زمان در سال گذشته تا ۲۵ درصد افزایش داشته است اما هنوز کمتر از سطح پیش از شیوع است. باز بین رفتن محدودیت های شیوع اً این میزان افزایش پیدا می‌کند اما کانادا همچنان شاهد افزایش تعداد مقیمان دائمی است که قبلاً به صورت موقت کار می‌ کردند یا مجوز‌های تحصیلی داشتند. افرادی در استان‌هایی که پذیرش هایشان تا سال جاری می باشد بهبود های اخیر درصد مهاجرت به خاطر تغییرات در وضعیت مهاجرت افرادی است که در حال حاضر در کشور حضور دارند.

این گونه ادامه می دهد « توانایی دولت برای رسیدن به اهداف مهاجرتی که در نهایت به این بستگی دارد که کانادا چقدر سریع می تواند جمعیت خود را واکسیناسیون کند مرز ها را باز کند و فعالیت های سفر جهانی را سر بگیرد.

به طور کلی در مورد توانایی کانادا برای جذب تازه واردان متخصص پس از ویروس کرونا خوش بین است.

این خوش بینی در ماه مارس ۲۰۲۱ در گزارشی از سوی گروه مشاوره بوستون دیده می شود که یک تحقیق از ۲۰۹ هزار نفر در ۱۹۰ کشور را انجام داد و دریافت کانادا در حال حاضر اولین انتخاب نیروهای کار خارجی است.

 

مزایای مهاجرت

مزایای مهاجرت برای کانادا برای تازه واردان نیکون کانادا به عنوان کشور مقصد انتخاب می‌کنند و همچنین برای خود کانادا پر از مزیت هستند. دلیل اینکه کانادا برنامه مهاجرتی خود را گسترش می دهد شامل موارد زیر می باشد:

  • مهاجران به رشد اقتصادی کمک می کنند
  • مهاجرت عامل اصلی رشد اقتصادی در کانادا است که میلیون ها دلار به رشد داخلی کمک می کند وقتی تازه واردان به کانادا می آیند با صرف پول در کالاها مسکن و حمل و نقل اقتصاد را بهبود می بخشند.
  • مهاجران از نیروی کار سالخورده حمایت می کنند.
  • مهاجرت شکل دهی ساختار نیروی کار از اندازه تا سن کمک می کند. اطلاعات منتشر شده از سوی گزارش استانی اقتصادی اسکوشیا بانک بسیاری از حاضران در کانادا بخصوص در مرکز کانادا نسبت به جمعیت کانادایی جوان تر هستند. این به متعادل سازی کمبود نیروی کار جوان کمک می کند.
  • مهاجران نیروهای کار متخصص ارائه می دهند
نمایش خبر  کبک در دراو جدید خود ۸۳ دعوت نامه صادر می کند

برنامه های مهاجرت کانادایی که نیروهای کار متخصص و تازه واردان فارغ التحصیلی دانشگاه را در اولویت قرار می‌دهند، به امتیازدهی ایجاد شغل در بخش های با درآمد بالا مانند خدمات فنی علمی و حرفه ای تر منجر شده اند. به گفته دان ریز، رئیس ارشد اسکوشیا بانک, « در واقع تعداد محدود کننده ها برای رشد مشتریان تجاری ما کمبود نیروی کار متخصص بود».

 

مهاجران شغل و تجارت را ایجاد می کنند

مهاجران نوآوری و ایجاد شغل با کارآفرینی بالاتر نسبت به همتایان کانادایی خود کمک می کنند. تجارت ها با مالکیت مهاجران ارتباط تجاری با کانادا را نیز بهبود می بخشند. مهاجرت در طول شیوع جهانی این را چالش برانگیزتر نیز می ‌‌کند.
علاوه بر سیاست‌های جدی مهاجرت ‌کانادا جوامع تجاری نیز می ‌توانند به مهاجران کمک کنند تا با زندگی جدید خود خو پیدا کنند. چهار روش وجود دارد که تازه وارد آن می توانند از آن طریق مورد حمایت تجارت های کانادایی قرار گیرند زندگی.
استفاده از منابع ارائه شده از سوی تجارت ها برای پیشبرد سواد مالی شان
پیدا کردن تجارت هایی که اقدامات متمایز سازی محل های کار را اجرا کرده‌اند
دسترسی به خدمات تجارت هایی که به یکبارچه سازی حرفه ای کمک می کنند.
یادگیری برنامه های تحت حمایت تجارت ها بری کمک به ساخت شبکه‌های اجتماعی و حمایتی حرفه ای

 

درمورد اسکوشیابانک

اسکوشیابانک یکی از برترین بانک های کانادایی و یک بانک پیشرو در قاره امریکا است. با شعار « برای تمام آینده ها » به مراجعه کنندگان خود، خانواده هایشان و جوامع آنها کمک می‌کنیم تا از طریق توصیه ها، محصولات و خدمات مختلفی که ما ارائه می دهیم به موفقیت دست یابند.

نمایش خبر  چرا کانادا بر آن دسته از متقاضیان مهاجرتی تمرکز دارد که در حال حاضر در کشور حضور دارند

برنامه استارترایت اسکوشیابانک از سال ۲۰۰۸ آغاز به کار کرد و به نحوی طراحی شده است تا بتواند فرآیند بانکداری برای تابعان دائمی کانادا، دانشجویان بین المللی و نیروهای کار خارجی که اخیراً به کانادا ورود پیدا کرده اند را ساده کند. ما می توانیم به شما کمک کنیم تا با بازگشایی یک حساب بین المللی اسکوشیابانک انتقال پول به کانادا را آسان کنید، که به شما این امکان را می دهد تا پیش از ورود به کانادا تا۵۰ هزار دلار در حساب خود در این بانک انتقال دهید، کلاس ما کمک می کند تا به راحتی تمکن مالی خود را ارائه دهید. علاوه بر این مسیر پرسرعت ای را برای مجوز تحصیل از طریق برنامه CIG دانشجویان اسکوشیابانک در اختیار شما خواهیم گذاشت.

خدمات اسکوشیابانک به تازه واردان کمک می‌کند تا پیش از مهاجرت و پس از آن به راحتی بتوانند امور مالی خود را مدیریت کنند. برنامه استارت رایت اسکوشیا بانک جهت ساده سازی امور بانکداری برای مقیمان دائمی کانادا دانشجویان بین المللی و نیروهای کار خارجی تازه وارد به کشور تنظیم شده است و مزایایی به همراه دارد که در جهت موفق شدن شما در این زمینه طراحی شده است:

  • عدم پرداخت کارمزد ماهانه برای یک سال برای حساب های بانکی جهت معاملات نامحدود و انتقال الکترونیکی.
  • انتقال پول بین المللی نامحدود بدون کارمزد.
  • بسته سپرده امنیتی کوچک رایگان برای یک سال کارت اعتباری بدون سوابق اعتباری
  • وثیقه نامه اختصاصی برای تازه واردان به کانادا
  • کمک های اطلاعاتی از سویی مشاوران امور مالی