ردکردن این

می توانید در طول دوران شیوع ویروس کرونا به کانادا بیایید.

می توانید در طول دوران شیوع ویروس کرونا به کانادا بیایید.

تاریخ انتشار

نیروهای کار موقت خارجی از محدودیت های سفر ویروس کرونا معاف هستند و می توانند برای کار به کشور وارد شوند.

افرادی که بدنبال کار در کانادا هستند به طور موقت می توانند با وجود محدویت های سفر به کشور وارد شوند. این به تمام کارها اعمال می شود و به طور انحصاری باری نیروهای کار ضروری و حوزه مراقبت نیست.

مرز کانادایی تنها برای مواردی بسته است که اداره مهاجرت کانادا آنها را سفرهای غیر ضروری می دند. افرادی که از محدودیت های سفر معاف هستند شامل کانادایی ها، مقیمان دائم، خانواده هایشان، دانشجویان بین المللی و نیروهای کار ضروری موقت هستند.

به منظور ورود به کشور در طول دوران شیوع برای کار، شما باید یک نامه معرفی برای مجوز کار و همچنین یک آزمایش پزشکی مهاجرتی معتبر در دست داشته باشید و همچنین باید به مدت 14 روز در قرنطینه اجباری باشید. علاوه براین، باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشید مگر اینکه با یکمجوز کار باز همسر یا شریک زندگی مشغول به کار هستید.

اگر پیشنهاد شغلی ندارید، آزمایش پزشکی مهاجرتی شما منقضی شده اس، یا کارفرمای شما بخاطر ویروس کرونا کار را تعطیل کرده است، ممکن است از روودی شما به کانادا جلوگیری شود.

 

انواع  مجوز های کار کدام ها هستند؟

مجوز های کار در کانادا به دو دسته تقسیم می شوند:

 • مجوز های کاری که نیازمند ارزیابی تاثیر بازار کار هستند
 • مجوز های کاری که به ارزیابی تاثیر بازار کار نیازی ندارند.

 

یک LMIA یک مدرک ارزیابی است که نشان می دهد کارفرما یک نیروی کار خارجی را استخدام می کند زیرا هیچ فرد کانادایی ای برای آن شغل در دسترس نیست. کارفرما مسئول گرفتن LMIA است. در اکثر موارد مجوز کار شما این مدرک را لازم دارد.

نمایش خبر  بازگشایی روندهای مهاجرتی در 6 می

با این وجود، تحت شرایط مشخص، ممکن است برای درخواست خود نیازی به گرفتن LMIA نداشته باشید. ممکن است برای یک مجوز کار معاف از  LMIA واجد شرایط باشید، تنها اگر موارد زیر برای شما برقرار باشد:

 • بتوانید نشان دهید که  کانادا می توانید از مزایای فرهنگی و اجتماعی که شما با خود به همراه دارید بهره مند شود.
 • بخشی از توافق نامه استخدام دو جانبه باشید ، مانند توافق نامه کانادا- ایالت متحده – مکزیک یا یک برنامه معاوضه بین المللی مانند تجربه بین المللی کانادا.
 •  شما قصد انجام کار های مذهبی یا خیریه را داشته باشید.
 • یک کارآفرین باشید یا فرد خویش فرمایی باشید که بدنبال راه اندازی تجارت خود در کانادا است.
 • در شرکت خود به کانادا انتقالی می گیرید.
 • یکی از وابستگان نیروی کار خارجی در کانادا هستید.
 • به زبان فرانسوی صحبت می کنید و قصد زندگی خارج از کبک را دارید.
 • یک فرد شاغل در حوزه علمی هستید (مانند استاد مدعو)
 • توسط یک استان برای کار در کانادا دعوت شده اید.

چطور می توانم برای مجوز کار درخواست دهم؟

اگر پیشنهاد شغلی دارید و قصد درخواست برای مجوز کار در کانادا دارید، اولین گام بر عهده کارفرما است تا یک ارزیابی تاثیر بازار کار از سازمان توسعه اجتماعی و کار کانادا دریافت  کند. LMIA باید بی طرفانه  و بدون سو گیری باشد. کارفرما نامه تایید LMIA را در اختیارتان قرار می دهد تا برای مجوز کار درخواتس دهید. این گام می تواند برای مشاغل معاف از LMIA نادیده گرفته شود .

اگر این شغل در کبک است، باید یک مجوز انتخاب کبک نیز با درخواست برای آن دریافت کنید.

نمایش خبر  دراو برنامه کاندیدای استانی جزیره پرنس ادوارد: 113 متقاضی مهاجرتی دعوت شدند

گام بعدی ارائه رسمی پیشنهاد شغلی توسط کارفرما است.

در این مرحله آماده ثبت درخواستتان هستید. به یک تاییدیه LMIA، نامه پیشنهاد شغلی و CAQ در صورت اقامت در کبک نیاز دارید.

در صورت موفق بودن در فرایند مجوز کار برای شما صادر می شود.

 

آیا برای گرفتن مجوز کار به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

در اکثر موارد ، برای درخواست مجوز کار به پیشنهاد شغلی نیاز دارید. با این وجود به این بستگی دارد که مجوز کار باز یا بسته دارید.

مجوز های کار بسته شامل مجوز های کار خاص کارفرما است که به یک کارفرما وابسته است. مجوز های کار مشاغل خاص، مانند مشاغل تحت برنامه های مراقبتی، شما را به یک شغل خاص محدود می کند اما امکان تغییر کارفرما را به شما می دهد.

مجوز های کار باز به شما این امکان را می دهند تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید. برای این نوع از مجوز های کار به پیشنهاد شغلی نیاز دارید.

دانشجویان بین المللی که از یک موسسه آموزشی کانادایی فارغ التحصیل شده اند ممکن است برای مجوز کار باز پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط باشند. این مجوز های کار باز به فارغ التحصیلان اجازه می دهد برای یک کارفرما در کانادا کار کنند. این مجوز برای حداکثر سه سال معتبر هستند.

علاوه براین، افرادی که برای اقامت دائم درخواست کرده اند و در کانادا اقامت دارند ممکن است مجوز کار باز بریجینگ دریافت کنند.

همسران و فرزندان نیروهای کار خارجی موقت، دانشجویان بین المللی یا پناهجویا و افراد تحت حمایت مجاز هستند با مجوز کار باز در کانادا مشغول به کار باشند.

نمایش خبر  ترودو: گانادا در هفته های پیش رو محدودیت های سفر را بر می دارد