ردکردن این

مروری بر نتایج مهاجرت برنامه کاندیدای استانی کانادا برای آوریل ۲۰۲۱

مروری بر نتایج مهاجرت برنامه کاندیدای استانی کانادا برای آوریل ۲۰۲۱

تاریخ انتشار

نگاهی بر فعالیت های گذشته برنامه کاندیدای مهاجرتی در طی ماه گذشته.

ماه گذشته استان های کانادایی ۳۶۲۵ دعوت نامه برای درخواست گزینش استانی برای اقامت دائم صادر کردند.

استان های کانادایی و مناطق، به استثنا کبک و نوناووت، برنامه ‌های کاندیدای استانی خود را راه‌ اندازی می‌ کنند. هر استان براساس برنامه های کاندیدای استانی متناظر خود، ضوابط مخصوص به خود را برای انتخاب نیروهای کار واجد شرایط برای اقامت دائم کانادایی تنظیم می کند. هر استان برنامه مهاجرتی مخصوص به خود را دارد و دولت های استانی از این جهت می‌تواند افراد را برگزینند به بهترین نحو می‌ توانند نیازهای بازار کار آنها را برآورده کنند. هم راستا با اکسپرس انتری که روند اصلی مهاجرت برای مهاجران اقتصادی است. برنامه‌های کاندیدای استانی مسیر اصلی برای اقامت دائمی در کانادا هستند بین حال حاضر و سال ۲۰۲۳، انتظار می رود بیش از ۸۰ هزار مهاجر در هر سال از طریق این برنامه ها و اقامت دائم برسند.

همراستا با اکسپرس انتری، که روند اصلی مهاجرت اقتصادی است، برنامه های کاندیدای استانی روش اصلی برای اقامت دائم کانادایی را فراهم می آورد. از حالا تا سال 2023، انتظار می رود هر ساله 80000 مهاجر از طریق این برنامه ها به اقامت دائم برسند.

در هفته های اخیر، استان های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکچوان، منیتوبا، انتاریو، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد دعوت نامه هایی را برای نیروهای کار با مهارت ها و تجربه های حرفه ای صادر کرده اند. متقاضیان دعوت شده فرصت درخواست برای یک گزینش استانی را خواهند داشت که امکان حمایت از درخواست نهایی آنها برای اقامت دائم کانادایی را فراهم می کند.

 

فرایند درخواست برنامه کاندیدای استانی چطور کار می کند؟

فرایند های درخواست در برنامه های کاندیدای استانی بسته به روند های مختلف آن، متفاوت هستند.

بطور کل، می توانید مستقیما درخواست خود را از طریق پورتال های آنلاین یا فرایند های درخواست کاغذی ثبت کنید. این ماه، برخی از سیستم های درخواست های کاغذی به حالت دیجیتال درآمدند.

اکثر برنامه های کاندیدای استانی بر اساس سیستم توضیح علاقمندی کار می کنند که با استفاده آن متقاضیان می توانند پروفایل خود را تشکیل بدهند که شامل تجربه کار، تحصیل، مهارت های زبانی و موارد دیگر هستند و هر یک امتیازی به خود اختصاص می دهند. سپس متقاضیان با بالاترین امتیازات از طریق دراو ها گزینش استانی را دریافت می کنند.

نمایش خبر  روند های جدید اقامت دائم کانادا هفته ی آینده راه اندازی می شود

تنها آن دسته از متقاضیان مهاجرتی که دعوت نامه درخواست را دریافت می کنند می توانند برای گزینش استانی درخواست دهند و درخواست های تکمیل شده باید ثبت شوند.

 

تفاوت میان روند های گزینش ارتقا یافته و پایه چیست؟

دو نوع برنامه کاندیدای استانی وجود دارند: پایه و ارتقا یافته . تفاوت مهم اینست که یک کدام با سیتسم اکسپرس انتری کار می کند و دیگر خیر.

روند های گزینش پایه ممکن است برای متقاضیانی باشد که برای اکسپرس انتری واجد شرایط نیستند، و توسط خود استان ها مورد مدیریت قرر گرفته اند. آنها بخوبی انتخاب می شوند تا بتوانند نیازهای بازار کار منطقه را براورده کنند.

روند های گزینش ارتقا یافته به سیستم اکسپرس انتری متصل هستند. آنها به مسئولان مهاجرت استانیاین امکان را می دهد تا پول اکسپرس انتری متقاضیان برای متقاضیان استانی را بررسی کنند و مواردی را انتخاب کنند که ضوابط خاص منطقه را دارا می باشند. استان ها سپس این افراد را برای گزینش استانی دعوت می کنند. پول اکسپرس انتری شامل متقاضیان برای سه برنامه مهاجرت تخصصی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه مهارت های تخصصی فدرال، و دسته تجربه کانادایی

اکسپرس انتری مشابه سیستم توضیح علاقمندی است، که در آن متقاضیان براساس فاکتورهای سرمایه انسانی امتیاز دریافت می کنند. متقاضیان اکسپرس انتری براساس سیستم جامع رتبه بندی امتیاز دریافت می کنند. آنها براساس فاکتورهایی مانند سن، تجربه مار تخصصی، تسلط بر زبان و تحصیلات امتیاز دریافت می کنند.

اگر یک متقاضی از طریق روند های استانی ارتقا یافته گزینش استانی دریافت کند، 600 امتیاز دریافت می کنند. این تضمین می کند که برای اقامت دائم دعوت نامه ی درخواست را دریافت خواهند کرد.

600 امتیاز برای متقاضیان اکسپرس انتری بسیار قابل توجه است.

نمایش خبر  سوالات درمورد روندهای جدید مهاجرت کانادا برای فارغ التحصیلان و نیروهای کار ضروری

به منظور اینکه برای یک گزینش استانی از طریق برنامه کاندیدای استانی همراستا با اکسپرس انتری دعوت شوید ، گام اول برای شما ثبت یک پروفایل در پول اکسپرس انتری است.

بسیاری از استان های کانادایی چند روند همراستا با اکسپرس انتری دارند. در سال های اخیرف بخش زیادی از گزینش های استانی به متقاضیان اکسپرس انتری تعلق یافته اند. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکچوان همگی در ماه گذشته گزینش هایی را برای متقاضیان اکسپرس انتری صادر کرده اند.

 

موارد مهم برنامه کاندیدای استانی ماه آوریل 2021

از آغاز سال، اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا، بطور متوسط هر دو هفته یکبار، دراو های اکسپرس انتری خاص برنامه کاندیدای استانی را برگزار می کند.  در طول ماه آوریل، این دور های صدور دعوت نامه در روز های 14 آوریل و 28 آوریل  و 647 متقاضی دعوت شده برای درخواست اقامت دائم.

انتاریو

برنامه کاندیدای مهاجرتی انتاریو در سال گذشته با صدور 8050 گزینش استانی از ظرفیت در نظر گرفته شده برای این استان عبور کرد.

روند های گزینش استانی متثل به اکسپرس انتری انتاریو- اولویت های سرمایه انسانی، نیروهای کار متخصص فرانسوی زبان، و تجارت های تخصصی- بیش از 9000 دعت نامه برای نامزد های اکسپرس انتری صادر کردند.

این استان همچنین اعلام کرد که در سال 2020 سیستم توضیح علاقمندی را اجرا می کند که یک نوآوری مهم برای انتاریو است.

 

آلبرتا

دولت آلبرتا اعلام کرده است که دو روند مهاجرتی جدید برای فارغ التحصیلان بین المللی راه اندازی می کند: روند مهاجرت کارآفرینی فارغ التحصیل بین المللی و روند ویزا استارت آپ فارغ التحصیل خارجی.

این استان اعلام کرده است که یک پورتال آنلاین برای درخواتس های مهاجرتی تحت برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا (AINP) خواهد داشت.

علارغم تخصیص کزینش بیشتر دولت فدرال، آلبرتا با توجه به برنامه های بازیابی وضعیت اقتصادی خود 5000 گزینش در سال 2020 انجام داد. در 21 دسامبر، این استان اعلام کرد که به تعداد  مورد نظر می رسد و در سال جدید فعالیتهای خود را از سر می گیرد.

نمایش خبر  چرا کانادا بر آن دسته از متقاضیان مهاجرتی تمرکز دارد که در حال حاضر در کشور حضور دارند

 

ساسکچوان

ساسکچوان می تواند بعنوان ذینفع مهم برنامه های کاندیدای استانی در نظر گرفته می شود.  این استان همچنان از جذب و حفظ مهاجر تحت برنامه های کاندیدای استانی بهره مند می شود.

ساسکچوان دو روند دارد که برای متقاضیان بین المللی ایده آل هستند، روند اکسپرس انتری ساسکچوان و روند شغل های مورد نیاز ساسکچوان. این استان تقریبا 30 دراو در هردو روند خود در سال 2020 انجام داد که از طریق آن 80000 دعوت نامه برای گزینش استانی صادر کرد.

 

منیتوبا

منیتوبا بطور منظم و از طریق سه روند زیر دعوت نامه ها را صادر می کند: نیروی کار متخصص در منیتوبا، نیروهای کار متخصص برون مرزی و روند تحصیلات بین المللی. استان بیش از 20 دراو در در روند داشته است و بیش از 5000 دعوت نامه در سال آخر صادر کرده است.

 

بریتیش کلمبیا

برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا یکی از بزرگترین برنامه های کاندیدای استانی کانادا است. این استان هر هفته از نامزد های استانی با بالاترین امتیازات دعوت می کند. روند های اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا، مهاجرت تخصص ها، روند کار آفرینی و پایلوت فنی  روشهای مهاجرت به این استان هستند. سال گذشته، این استان بیش از 9000 نامزد را برای درخواست گزینش استانی دعوت نمود.

 

نوا اسکوشیا

امسال، نوا اسکوشیا رکورد درخواست ها برای تازه واردان را ثبت کرد. او تلاش کرد تا جمعیت استان رشد پیدا کند و مسیر جبران وضعیت اقتصادی در سال های پیش رو را آسان کند. از این جهت، تعداد قابل توجه ایی از مهاجران را به استان جذب کرد.

در سال 2020، استان 3517 درخواست را پذیرفت، 3292 مورد به این استان اختصاص داده شده بود که با تمرکز بر مهاجران متخصص در خدمات ضروری، مانند حمل و نقل و حوزه سلامت، این استان از ظرفیت فراتر رفت. این استان 3517 درخواست را ثبت کرده است که 1617 مورد به برنامه مهاجرتی آتلانتیک و 1900 مورد به برنامه کاندیدای نوا اسکوشیا تعلق دارند.