ردکردن این

شکوفایی صنعت فیلم سازی و تلویزیونی در بحبوبه ی شیوع ویروس کرونا

شکوفایی صنعت فیلم سازی و تلویزیونی در بحبوبه ی شیوع ویروس کرونا

تاریخ انتشار

نیروهای کار در این بخش بخوبی از پروتکل های سلامت ویروس کرونا استفاده می کنند و گزارش کم تعداد مبتلایان گویای این امر است.

کانادا از تابستان گذشته که این صنعت بازگشایی شد پذیرای متخصصان در حوزه فیلم سازی و تلویزیون بوده است و اکنون شاهد شکوفایی این صنعت هستیم.

طبق گزارش دایرکتورز گویلد کانادا، در انتاریو به تنهایی، 87 تولید انجام شده است. این تولیدات شامل سریال های تلویزیونی مانند لوکه و کی، چاکی، سی و استار ترک هستند.

این صنعت بخاطر تلاش ها و همکاری های تولید کنندگان و اتحادیه ها برای حفظ پروتکل های سلامت توانسته است بخوبی در این دوران رشد کند. در نتیجه، مبتلایان به ویروس کرونا از صنعت فیلم سازی و تلویزیون بسیار کم بوده اند.

در واقع، در بررسی های انجام شده از تولیدان در انتاریو در سال گذشته، مشخص شد که کمتر از 0.1 درصد از کارکنان حوزه فیلم و تلویزیون مبتلا به ویروس کرونا شدند. این نشان دهنده ی تعهد این صنعت به ادامه ی کار در این مسیر است.

اداره سلامت عمومی تورنتو از پاییز سال گذشته 15 اثر تولیدی را بررسی کرده است و 34 مبتلا به ویروس کرونا را مشخص کرده است.

اعضای گروه های فیلم سازی چگونه در سلامت هستند؟

گروه های فیلم سازی بخوبی پروتکل های سلامت که از سوی دولت برای محل کار آنها در نظر گرفته شده است را رعایت می کنند. تولید کنندگان با اتحادیه ها همکاری می کنند تا این پروتکل ها را مطابق با صنعت فیلم و تلویزیون هماهنگ کنند.

طبق گزارشات ارن پروپس، کارمند ارشد بخش سرگرمی موسه، بررسی های روزانه برای حفظ سلامت و رعایت پروتکل ها  و همچنین انجام منظم آزمایش به یکی از عادات این بخش تبدیل شده است.

نمایش خبر  برنامه های مهاجرتی برای فارغ التحصیلان در کانادا

وقتی بازیگران ماسک خود را برای بازی کردن نقش برمی دارند، دیگر افراد در صجنه باید ماسک و شیلد داشته باشند

 

تولیدات چگونه از مزایا برخوردار می شوند؟

نه تنها این صنعت در شهر های پرجمعیت مانند تورنتو، مونترال و ونکوور در حال رشد است، بلکه در استان های دیگر مانند آلبرتا، منیتوبا، نوا اسکوشیا و نیوفاندلند و لابرادور نیز رشد بسیار خوبی دارد.

برای مثال، آلبرتا اعتبار مالیاتی را افزایش داده است و سقف سرمایه را حذف کرده است. این شرایط می تواند استان را پذیرای تولیدات با بودجه های بالا کند.

دولت فدرال نیزبه تولیدات تلویزیونی و سینمایی کمک می کند تا بخاطر تعطیلی های ویروس کرونا بتوانند از سرمایه های جبرانی کوتاه مدت بهره مند شوند.

در روز 21 ماه می، وزیر اداره میراث فرهنگی کانادا از افزایش پوشش این صنعت خبر داد و این میزان پوشش را به مبلغ 149 میلیون دلار کانادا اعلام کرد.

 

گزینه های مجوز کار برای نیروهای کار تولیدات فیلم سازی و تلویزیونی

کانادا نیروهای کار را برای ورود به کشور و کار در صنعت فیلم و تلویزیونی می پذیرد. با این وجود یادگیری در مورد اینکه چطور یک نیروی کار بین المللی حق کار در کانادا را بدست می آورد نیز مهم است.

نیروهای کار در این صنعت ممکن است  بعنوان یک ویزیتور حوزه تجارت شناخته شود. این افراد نیز از ارزیابی تاثیر بازار کار معاف هستند.

یک LMIA مدرکی است که نشان می دهد هیچ شهروند کانادایی ای مقیم دائمی برای گرفتن این شغل وجود ندارد.

تولیدکنندگان فیلم که برای کار در زمینه تولید با سرمایه گذاری خارجی به کانادا می آیند، ممکن است برای ورود به عنوان یک ویزیتور حوزه ی تجارت واجد شرایط باشند.

نمایش خبر  بازگشایی دفتر جدید نتفلیکس در تورنتو

نیروهای کار در دیگر در حوزه فیلم و تلویزیون ممکن است برای ورود به کشور به مجوز کار احتیاج داشته باشند.

برخی از نیروهای کار ممکن است از شرط LMIA معاف باشند، و دیگر نیروهای کار ممکن است بعنوان بخشی از فرایند مجوز کار خود به LMIA نیاز داشته باشند.

افرادی که از این شرط معاف هستند معمولا نیروهای کاری هستند که شغلشان برای این تولیدات مهم تلقی می شود، و از طریق دسته ی نیروهای کار تولیدات فیلم و تلویزیون واجد شرایط شناخته می شوند.

برای آن دسته از نیروهای کاری که به LMIA نیاز دارند ، نشان دادن اینکه هیچ فرد کانادایی یا مقیم دائمی این کشور برای این فرصت شغلی وجود ندارد ضروری است که باید از طریق تبلیغات در کانادا صورت گیرد.

با این وجود برای بسیاری از نیروهای کار در این صنعت، یک فرایند آسان سازی شده وجود دارد که نیازی به تبلیغات فرصت شغلی نیست .