ردکردن این

سطوح مهاجرتی کانادا کاهش می یابند

سطوح مهاجرتی کانادا کاهش می یابند

تاریخ انتشار

با کاهش اقدامات کانادا در ماه آوریل مهاجران جدید کاهش یافتند. با این وجود انتظار داریم که تا پایان سال ۲۰۲۱ پایان قدرتمندی داشته باشند.

در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ کانادا پذیرای ۲۱۱۰۵ مهاجر جدید در کشور بود، که از آغاز سال جاری کمترین میزان ماهانه محسوب می شود.

این اطلاعات جدید منتشر شده از سوی اداره مهاجرت کانادا نشان می دهد که علیرغم آغاز قدرتمند در این سال، کانادا در طی دو ماه گذشته سرعت خود را از دست داده است.

در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ کانادا پذیرایی ۲۴ ۱۶۰۸ مهاجرت جدید بود. در حالی که در ماه فوریه ۲۳ هزار و ۳۹۵ مهاجر در کشور پذیرفته بود. در ماه مارس این میزان به ۲۱۱۰۵ رسید و از ماه آوریل نیز کاهش بیشتری داشت. مشخص نیست که چرا پذیرش اقامت دائم کانادا پس از آغاز قدرتمند در سال جاری تا این حد کاهش داشته است.

کانادا برنامه سطوح مهاجرتی خود برای سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ ۳ را منتشر کرده است.

بر اساس این برنامه کشور به دنبال پذیرش حداقل ۴۰۱ هزار مهاجر جدید در هر سال می باشد. این ها بالاترین اهداف مهاجرتی در تاریخ کانادا محسوب می شوند و به خاطر هدف دولت فدرال مبنی بر حمایت از جبران وضعیت اقتصادی پس از دوران شیوع ویروس کرونا می باشد.

کانادا به دنبال پذیرش ۳۴۱ هزار مهاجر جدید در سال ۲۰۲۰ با شرایطی پیش رفت که به خاطر اختلالات ناشی از ویروس کرونا مانند محدودیت‌ های سفر که از ماه مارس ۲۰۲۰ تحمیل شدند و تنها ۱۸۴ هزار مهاجرت در کشور پذیرفته شدند.

نمایش خبر  قصد مهاجرت به کانادا را دارید؟ در اینجا در مورد نحوه آمادگی برای موفقیت مالی خود می خوانید

در واقع محدودیت های سفر عامل کمترین تعداد مهاجر پذیرفته شده از سال ۱۹۹۸ بودند. کانادا در آوریل سال ۲۰۲۰ توانست ۴ هزار مهاجر جدید را در کشور بپذیرد. این میزان از جنگ جهانی دوم کمترین رقم برای مهاجرت کانادا می باشد.

کانادا در مسیر پذیرش ۴۰۱ هزار مهاجر برای سال جاری با کاهش سرعت روبرو شده است. با این وجود چند عامل هنوز باقی هستند که می توانند موجب شوند کشور به این هدف نزدیکتر شود.

اولاً، ماه های تابستان معمولاً به خاطر هوای گرم تر مهاجران بیشتری را در کشور جذب می کنند و تازه واردان مانند دانشجویان پیش از فصل شروع تحصیل وارد کشور می‌شوند.

دوم، دولت کانادا در مورد کاهش محدودیت های سفر در حال بحث و بررسی است. در هفته‌ های اخیر کانادا موفق بوده است تا واکسیناسیون ویروس کرونا را انجام دهد، و شاهد کاهش کلی در کشور باشد. نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، عنوان کرده است که مرزهای بین‌ المللی به صورت مرحله‌ ای از زمانی که تمام مسافران واکسیناسیون شوند بازگشایی خواهند شد. وزیر سلامت پتی هادجونیز عنوان کرد کانادا می تواند از هفته اول جولای شروط قرنطینه را برای مسافران معاف از محدودیت های سفر حذف کند. کاهش چنین محدودیت هایی امکان تایید هزاران مقیم دائم را فراهم می‌کند و به دارندگان این تاییدیه ها اجازه می دهد برای تکمیل فرایند مهاجرت خود به کانادا ورود پیدا کنند.

سوم، اداره مهاجرت کانادا در حال حاضر تغییر وضعیت افرادی را در اولویت قرار می‌ دهد که در کانادا هستند و قصد دارند به وضعیت اقامت دائم تغییر پیدا کنند، و از طریق اکسپرس انتری،برنامه کاندیدای استانی و یا برنامه های دیگر اقدام کرده اند. دراو های اکسپرس انتری عمدتاً بر متقاضیان دسته تجربه کانادایی متمرکز هستند. اداره مهاجرت کانادا تا این لحظه از سال81713 متقاضی را برای درخواست اقامت دائم در سال ۲۰۲۱ دعوت کرده است که تقریباً دو برابر تعداد دعوت نامه های صادر شده در همین زمان در سال گذشته می باشد. علاوه بر آن اداره مهاجرت کانادا روندهای اقامت دائم جدید دارد که از طریق آن تا ۹۰ هزار دانشجوی بین المللی و نیروی کار ضروری را در کشور می پذیرد که از ۶ می آغاز به کار کرد.

نمایش خبر  کبک در دراو جدید خود ۸۳ دعوت نامه صادر می کند

اداره مهاجرت کانادا ذکر می‌کند که متقاضیان اقامت دائم از کانادا با چالش‌ های مربوط به ویروس کرونا روبرو نیستند. از اینرو تمرکز بر متقاضیان مهاجرتی داخلی اهمیت بسیاری در رابطه با افزایش تعداد افرادی دارد که در نیمه دوم سال به اقامت دائم دست می یابند. استاندارد زمان رسیدگی درخواست ها برای اکسپرس انتری ۶ ماه یا کمتر است. گرچه در دوران شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است با این وجود اگر اداره مهاجرت کانادا بتواند به هدف خود برای پذیرش بسیاری از متقاضیان تا پایان سال ۲۰۲۱ برسد از آستانه ۳۰۰۰۰۰ تازه وارد در سال ۲۰۲۱ عبور می کند.