ردکردن این

روند های جدید اقامت دائم کانادا هفته ی آینده راه اندازی می شود

روند های جدید اقامت دائم کانادا هفته ی آینده راه اندازی می شود

تاریخ انتشار

نیرو های کار ضروری و فارغ التحصیل بین المللی از 6 می 2021 می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

شش روند مهاجرتی جدید برای نیروهای کار ضروری، فارغ التحصیلان بین المللی و تعداد نامحدودی از فرانسوی زبانان از هفته ی آینده راه اندازی می شود.

اداره مهاجرت، شهروندی و تابعیت کانادا در 14 آوریل از روش های مهاجرتی جدید خبر داد.

سه روند جدید معرفی شده به 90000 نیروهای کار ضروری و فارغ التحصیل بین المللی وضعیت اقامت دائم می دهند. سه روند دیگر متقاضیان مهاجرتی فرانسوی زبان را مورد هدف قرار می دهد. در ادامه فهرستی از چند روند جدید، و حداکثر تعداد پذیرش برای هر روند از سوی اداره مهاجرت را مشاهده خواهید کرد:

  • نیروی کار در کانادا- روند الف- نیروهای کار حوزه ی سلامت (20000 درخواست)
  • نیروهای کار در کانادا، روند ب- نیروهای کار ضروری دیگر (30000 درخواست)
  • فارغ التحصیلان بین المللی (40000 درخواست)
  • نیروهای کار در کانادا، روند الف-نیروهای کار ضروری فرانسوی زبان ( بدون سقف پذیرش)
  • نیروهای کار در کانادا، روند ب- نیروهای کار ضروری فرانسوی زبان (بدون سقف در پذیرش)
  • فارغ التحصیلان بین المللی فرانسوی زبان (بدون سقف پذیرش)

کانادا اهداف مهاجرتی بلند پروازانه ای را برای سال 2021 تعیین کرده است، و بدنبال پذیرش 401000 مقیم دائم جدید است. این هدف بلند پروازانه بخشی از تلاشی برای جبران کمبود مهاجران جدید در سال 2020، و حمایت از جبران وضعیت اقتصادی کشور پس از دوران شیوع  است.

با این وجود، بخاطر شیوع ویروس کرونا، در ماه مارس 2020 سفرهای غیر ضروری به کانادا بسته شد. متقاضیانی که برای اقامت دائم تایید شده بودند اما در حال حاضر مقیم خارج از کشور هستند هنوز مجاز به سفر به کانادا نیستند. این تعداد مهاجران جدیدی که وارد کشور می شوند را محدود کرده است.

نمایش خبر  بازگشایی دفتر جدید نتفلیکس در تورنتو

کانادا همجنان به اهداف مهاجرتی خود متعهد است، و به این دلیل است که دپارتمان مهاجرتی این روند های زمان محدود جدید را ایجاد کرده است.

 

نیروهای کار چطور می توانند واجد شرایط شناخته شوند؟

نیروهای کار حوزه سلامت و نیروهای کار ضروری دیگر، نیاز به تجربه کار تمام وقت یک ساله در یک شغل قابل قبول در سه سال قبل از ثبت درخواست دارند.  مشاغل حوزه سلامت با عنوان الف، مانند مشاغل دیگر در دسته ب را می توانید در وبسایت مهاجرتی کانادا مشاهده کنید. علاوه بر این، می توانید بررسی کنید که آیا تجربه نیمه وقت معادل با 1560 ساعت کار را دارید.

شما باید در حال حاضر برای یک کارفرما در کانادا مشغول به کار نیز باشید. این می تواند هر شغلی را شامل شود. همچنین، باید یک مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی با نمره 4 یا بیشتر نیز داشته باشید.

همجنین باید بطور قانونی در کشور کانادا ساکن باشید و بخواهید در هر استانی غیر از کبک اقامت داشته ابشید. همچنین، بخاطر دلایل پزشکی و کیفری مجاز به ورود به کانادا نیستید.

 

فارغ التحصیلان بین المللی چطور می توانند واجد شرایط شوند؟

فارغ التحصیلان بین المللی باید پیش از ژانویه 2017 از یک موسسه آموزشی تعیین شده در کانادا فارغ التحصیل شده باشند.  شما نیز باید مدارکی مانند مدارک دانشگاهی، دیپلم کالج، یک مدرک از یک موسسه فنی یا تجاری یا از یک CEGEP را دریافت کرده باشید.

همچنین، باید در زمان درخواست در کانادا مشغول به کار باشید، و مجاز به کار در یک شغل معتبر یا با مجوز تحصیل باشید. علاوه بر این به یک نمره زبان کانادایی حداقل 5 در زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز دارید.

نمایش خبر  دراو کاندیدای استانی انتاریو از نیروهای کار سلامت و تجارت ها دعوت می کند

علاوه بر تمام موارد ذکر شده، باید بطور قانونی در کانادا زندگی کنید و نباید بخاطر دلایل کیفری و پزشکی غیر مجاز برای ورود به کشور باشید.

 

فرانسوی زبانان چطور می توانند واجد شرایط شوند؟

نیروهای کار فرانسوی زبان  و فارغ التحصیلان بین المللی باید شرایط صلاحیت سنجی عنوان شده را برآورده کنند، بجز شرط زبان. نیروهای کار باید دارای سطح مقدماتی در زبان فرانسوی و در 4 مهارت باشند که معادل با مدرک زبان متقاضیان با نمره 4 است.

فارغ التحصیلان بین المللی باید حداقل سطح متوسط در چهار مهارت زبان فرانسوی را داشته باشند که معادل با نمره حداقل 5 خواهد بود.