ردکردن این

اکسپرس انتری: امتیاز ۴۰۰ CRS برای متقاضیان دسته تجربه کانادایی

اکسپرس انتری: امتیاز ۴۰۰ CRS برای متقاضیان دسته تجربه کانادایی

تاریخ انتشار

امتیاز سیستم جامع رتبه بندی در مقایسه با دراو قبل از دسته تجربه کانادایی ۱۷ امتیاز افت پیدا می‌کند. این دومین دراو با امتیاز پایین در دسته تجربه کانادایی است.

کانادا در ۲۹ آوریل از ۶ هزار متقاضی اکسپرس انتری دیگر برای درخواست اقامت دائم دعوت کرد.

اداره مهاجرت کانادا از متقاضیان با حداقل امتیاز ۴۰۰ و افرادی که از طریق دسته تجربه کانادایی برای اقامت دائم واجد شرایط بودن دعوت به عمل آورده . این دومین دراو پایین مختص دسته تجربه کانادایی است.

بر اساس قانون امتیازات برابر آن دسته از افرادی در این دراو در نظر گرفته شدند که پروفایل خود را پیش از ۲۴ آوریل ۲۰۲۱ در ساعت ۱۵ و ۲۴ دقیقه ثبت کرده باشند.

به گفته دیوید کوهن، وکیل ارشد کمپل کوهن ” دسته تجربه کانادایی در سال ۲۰۰۸ برای کمک به نیروهای کار موقت و دانشجویان بین المللی برای تغییر وضعیت به اقامت دائم ایجاد شد متقاضیان باید دارای تجربه کاری یکساله باشند تا برای دسته تجربه کانادایی واجد شرایط شناخته شوند. این تجربه در بازار کار کانادا به شدت ارزشمند است. به این ترتیب بسیاری از متقاضیان رسته تجربه کانادایی را می‌بینیم که در اولین سال ورود خود به کشور استخدام می شوند.”

 

تمرکز بیشتر بر نیروهای کار موقت  ساکن کانادا

از آغاز سال ۲۰۲۱ اداره مهاجرت کانادا تنها دراو های اکسپرس انتری با هدف گذاری متقاضیان داخل کشور را در دستور کار خود داشته است. این بخش از اقدامات در جهت پذیرش ۴۰۱ هزار مقیم دائمی در سال ۲۰۲۱ در کشور است. از این تعداد ۱۰۸۵۰۰ مورد از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری می آیند.

نمایش خبر  برنامه کاندیدای استانی انتاریو از نیروهای کار خارجی دارای پیشنهاد شغلی در جوامع روستایی دعوت می کند

کانادا تا این لحظه از سال ۲۰۲۱ از ۵۵۷۷۱ متقاضی اکسپرس انتری دعوت کرده است. این به خاطر دعوت نامه هایی است که در ۱۳ فوریه صادر شد یعنی از تمام متقاضیان دسته تجربه کانادایی دعوت شد که حدود ۹۰ درصد از آنها در کانادا حضور داشتند.

متقاضیان برنامه کاندیدای استانی اغلب به تجربه کار، تجربه تحصیل یا ارتباط دیگر با استان نیاز دارند تا بتوانند گزینش را بگیرند.

به این ترتیب این متقاضیان سهم بیشتری از متقاضیان در کشور را به خود اختصاص می دهند به طور متوسط اداره مهاجرت کانادا هر دو هفته یک بار یک دراو اکسپرس اینتری برگزار می کند . دراو از متقاضیان برنامه کاندیدای استانی دعوت می‌کند و دراور دیگر از متقاضیان دسته تجربه کانادایی در او برنامه کاندیدای استانی شروط امتیاز بالاتری دارند . زیرا این دسته از متقاضیان ۶۰۰ امتیاز اضافی نیز دریافت می کنند. دراو های دسته تجربه کانادایی امتیاز کمتری دارند زیرا این متقاضیان با متقاضیان اکسپرس انتری رقابت نمی کنند.

برای رسیدن به هدف ۴۰۱ هزار مهاجر جدید در سال ۲۰۲۱ دولت ۶ برنامه جدید ایجاد کرده است که نیروهای کار ضروری و فارغ التحصیلان بین المللی را مورد هدف قرار می دهد این برنامه از ششمی آغاز به کار می‌کند و از طریق آن ۹۰ هزار نیروی کار ضروری و دانشجویی بین المللی در کشور جذب می‌ شوند.

 

اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

نمایش خبر  آزمون اسپیکینگ آیلتس : مکالمه های واقعی با انسان های واقعی شما را برای زندگی آماده می کند

زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

 

چه کسی دعوت می شود؟

در ادامه یک نمونه فرضی از فردی را می‌بینیم که در دراو جدید اکسپرس انتری دعوت شد.

ایملدا ۳۳ ساله از و مدرک کارشناسی خود را از کانادا دریافت کرده از آن جایی که در حال تکمیل مدرک کارشناسی خود بود به عنوان یک مشاور بازاریابی نیز مشغول به کار شد مدرک آیلتس خود را با نمره ۸ در بخش شنیداری و خواندن و هفت و نیم در بخش های دیگر دریافت کرد امتیاز ۴۴۰ بود و به اندازه کافی بالا بود تا بتواند دعوت نامه درخواست را دریافت کنند