مهاجران کانادایی که دوست و آشنای بیشتری دارند، درآمد بالاتری هم کسب می‌کنند

مهاجران کانادایی که دوست و آشنای بیشتری دارند، درآمد بالاتری هم کسب می‌کنند

بدون دیدگاه
68

پژوهش جدیدی که توسط آژانس ملی آمار کانادا به انجام رسیده، به بررسی مهاجرانی ۲۵ تا ۵۴ ساله که از سال ۲۰۰۱ وارد کانادا شدند پرداخت. در این مطالعه، سرمایه اجتماعی این افراد (یعنی شبکه خانوادگی، دوستان و ارتباطات اجتماعی آنها) و تاثیر آن بر درآمدشان در یک بازه ۱۵ ساله مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج این پژوهش مشخص کرد که داشتن دوستانی در کانادا به افزایش درآمد در بلندمدت می‌انجامد. این مطالعه نشان داد آن دسته از زنانی که طی ۶ ماه حضور در کانادا، دوستانی برای خود می‌یافتند، ۶ تا ۸ هزار دلار بیشتر از زنانی با وضعیت مشابه که فاقد چنین دوستانی بودند، درآمد داشتند.

این مطالعه همچنین نشان داد که برخورداری از دوستانی با تنوع قومی گسترده نیز بر درآمد تاثیر دارد. بررسی وضعیت مردان مهاجر هم نشان داد آنهایی که دوستانی از قومیت‌های مختلف داشتند، درآمدی بهتر از سایر مهاجران با وضعیت مشابه که فاقد چنین دوستانی بودند کسب می‌کردند. این تفاوت درآمدی حدود ۸۲۰۰ دلار بود.

این پژوهش پیامی مشخص برای مهاجران دارد و آن هم اینکه هر چه سریع‌تر، دوستانی برای خود بیابند و همچنین از دوستی با افرادی از قومیت‌های مختلف استقبال کنند

رزا اورا (Rose Evra) که از تحلیل‌گران ارشد آژانس ملی آمار کاناداست می‌گوید برخورداری از جمعی متنوع از دوستان سبب می‌شود اطلاعات بیشتر و جامع‌تری درباره فرصت‌های شغلی در اختیار فرد قرار گیرد. در واقع کسانی که فاقد دوستانی از اقوام و گرایش‌های مختلف هستند، از این مزیت مهم بی‌بهره می‌مانند.

خانم اورا می‌گوید: «این پژوهش پیامی مشخص برای مهاجران دارد و آن هم اینکه هر چه سریع‌تر دوستانی برای خود بیابند و همچنین از دوستی با افرادی از قومیت‌های مختلف استقبال کنند، زیرا در این صورت، بیشتر از حالتی که دوستانی مشابه خود دارید می‌توانید به اطلاعات ارزشمند دست یابید.»

یک سازمان غیرانتفاعی به نام ساکسس (S.U.C.C.E.S.S) در ونکوور از جمله نهادیی است که برنامه‌هایی ویژه تسهیل درهم‌‌آمیزی بهتر مهاجران با محیط جدید را به انجام می‌رساند. کوئینی چو (Queenie Cho) که مدیرعامل این سازمان است می‌گوید فراتر رفتن از محدوده قومی و ملی، یادگیری زبان‌های جدید و اشنایی با فرهنگ‌های متفاوت، نقشی اساسی در موفقیت شغلی مهاجران ایفا می‌کند و حتی برای کارآفرینان نیز بسیار سودمند است.

خانم چو می‌گوید: «در بسیاری از موارد، می‌بینیم که افرادی که به دنبال آغاز یک کسب‌وکار جدید هستند، به دنبال شبکه‌ای فراتر از گروه‌های قومی خود هستند. هدف از این کار، درک بهتر اجتماع و مشتریانی است که می‌خواهند محصول یا خدمتی به آنها ارائه دهند.»

 

مجله مداد

MÉDAD is an Independent, Montreal based, Persian Language E-Magazine.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.