چگونه برای کودکان متولد ایالات متحده شهروندی کانادا را بگیریم

کانادایی‌ ها می توانند با درخواست برای اثبات شهروندی، برای کودکان خود که در ایالات متحده متولد شده اند شهروندی کانادا را بگیرند.

کودکان کانادایی متولد ایالات متحده می توانند به صورت خودکار شهروندی کانادا را بگیرند.

اداره مهاجرت، پناهجویی و شهروندی کانادا (IRCC) به شهروندان اجازه می دهد تا برای اولین نسلی که خارج از کشور متولد شده اند شهروندی کانادا را به دست آورند. در زمان تولد کودک، حداقل یکی از والدین قانونی یا بیولوژیکی کودک باید یک شهروند کانادایی محسوب شود تا بتوانند از این مزیت برخوردار باشد.

ممکن است اگر در ایالات متحده متولد شده اید و یکی از والدین شما کانادایی بوده‌اند بتوانید برای اثبات شهروندی برای خودتان درخواست دهید.

برای دریافت شهروندی برای کودکان متولد ایالات متحده شما باید برای اثبات شهروندی درخواست دهید، که همچنین به عنوان یک مدرک شهروندی کانادایی نیز شناخته می شود. وب سایت رسمی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا عنوان می کند که هزینه این درخواست حدود ۷۵ دلار کانادا است و حدود ۵ ماه برای رسیدگی به آن زمان لازم است. دپارتمان مهاجرت کانادا ممکن است بتواند زمان رسیدگی به موارد فوری را کوتاه کند.

اگربتوانید  گواهی شهروندی کانادا را به دست آورید کودکان شما از مزیت‌هایی برخوردار خواهند بود که یک کانادایی از آنها برخوردار است و از محدودیت‌های سفر ناشی از ویروس کرونا معاف خواهند بود.

مطلب مرتبط
کانادا درخواست های اسپانسرشیپ همسری یا شریک زندگی را از اتباع خارجی بدون وضعیت اقامت می پذیرد

با توجه به موارد عنوان شده، تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی تضمین می کند که کودک شما برای درخواست اثبات شهروندی واجد شرایط شناخته خواهد شد. عوامل مشخص می توانند صلاحیت سنجی شما برای دریافت شهروندی را تحت تاثیر قرار دهند، مانند اینکه چه زمانی و به چه طریق شهروندی کانادا را به دست آوردید.

وقتی درخواست خود را ثبت می کنید اسناد شما باید واضح، خوانا و رنگی باشند. اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از شما درخواست می کند تا گواهی تولد اصلی را ارائه دهید که نام والد کانادایی در آن ذکر شده است.

همچنین باید اثبات کنید که حداقل یکی از والدین در زمان تولد یک شهروند کانادایی بوده است. این امر می‌تواند شامل گواهی تولد والد، سند شهروندی یا هر سند دیگری باشد که می تواند وضعیت کانادایی آن والد را اثبات کند.

بنابر دلایل خاصی اگر نام والد در گواهی تولد ذکر نشده باشد، اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا اسناد تولد و مدارک دیگری که نام والد کانادایی را تایید می کند را نیز خواهد پذیرفت. این می تواند شامل حکم پیش از تولد، حکم های دادگاهی، توافق نامه‌های جایگزین یا اسناد بیمارستانی باشد. حکم سرپرستی در این مورد قابل قبول نیست.

مطلب مرتبط
کاهش اشتغال با معرفی استانداردهای سلامت سختگیرانه تر

IRCC در مورد اینکه چرا نام والد کانادایی در گواهی تولد متقاضی ثبت نشده است, یا اینکه چرا مجوز تولد تغییر پیدا کرده یا جایگزین شده است نیز درخواست توضیح می کند.

زمانی که اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا درخواست تکمیل شده شما را دریافت کند یک تاییدیه درخواست برای شما ارسال می کنند. اگر متوجه شوند که درخواست شما ناقص است آن را به شما بازپس می فرستند و سپس یک شانس مجدد برای تکمیل کردن موارد ناقض در پرونده خود را پیدا خواهید کرد.

اگر درخواست شما برای اداره مهاجرت کانادا رضایت بخش باشد آنها مجوز شهروندی را برای شما ارسال خواهند کرد و شما مجوز اثبات شهروندی خود را خواهید داشت.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram