در کانادا باشید، قیچی بیاورید؛ دستورالعمل های جشنهای شهروندی کانادا

کانادا اجازه نمی دهد شیوع ویروس کرونا مهاجران را از روز خاصشان محروم کند، اما از آنجائیکه جشنهای شهروندی در نرم افزار Zoom تشکیل می شود، تغییراتی ایجاد شده است.

جشنهای شهروندی کانادا رویدادهای مهم و با معنایی در زندگی مردم هستند، بنابراین نهاد مهاجرت، شهروندی و  پناهجویی کانادا (IRCC) دستورالعملهای جدیدی برای افردی که میخواهند در اولین فرصت به شهروندی کانادا دربیایند ایجاد کرده است تا بتوانند بصورت آنلاین سوگند یاد کنند.

IRCC تمام جزئیات جشن شهروندی را در یک  دعوت نامه ارائه می دهد. این نامه شامل تاریخ، زمان، لینک Zoom و دستورالعملهای ورود است.

گرچه همه چیز بصورت آنلاین انجام  می شود، شما مجبورید  به منظور اجرای سوگند شهروندی در کانادا حضور داشته باشید. IRCC از شما می خواهد تا پیش از مشارکت در جشن موقعیت کنونی خود را اعلام کنید. اگر در کانادا حضور نداشته باشید ممکن است مجبور باشید تا زمانی که به کشور بازگشتید این جشن را برگزار کنید.

گرچه هیچ قوانین جدی ایی در مورد نحوه لباس پوشیدن در این جشن وجود ندارد، IRCC اعلام می‌کند که محترمانه و متناسب با این مراسم لباس بپوشید. پوشیدن لباس های سنتی یا مذهبی نیز قابل قبول است، گرچه از شما خواسته می شود تا برای تعیین هویت پوشش صورت را بردارید.  کلاه های معمول و غیر رسمی مجاز نیستند.

مطلب مرتبط
کانادا محدودیت های سفر را یک ماه دیگر برای مسافران ایالات متحده و دو ماه دیگر برای کشورهای دیگر تمدید می‌ کند

می توانید در کل زمان جشن بنشینید حتی در زمان گفتن سوگندنامه، اما IRCC از شما میخواهد تا یک اتاق آرام را برای این تماس ویدیویی انتخاب کنید. توصیه می کنند که اتاقی بدون صدا و پشت زمینه ای ساده داشته باشید.

سر و شانه های شما باید در تصویر پیدا باشند، تجهیزات و وسایل باید ثابت باشند.

شما به اسنادی مانند کارت اقامت دائم خود،حتی اگر منقضی شده باشد، یا تاییدیه اقامت دائم خود (COPR) احتیاج خواهید داشت. همچنین به دو کارت شناسایی نیز احتیاج دارید مگر آنکه زیر ۱۸ سال باشید. برخی از افراد در صورت ورود به کانادا پیش از بیست و هشتم ژوئن ۲۰۰۲ به اسناد نشان نشان دهنده فرود در کانادا نیاز دارند.  IRCC برای سوگند نامه فرمی را برای امضا به شما ارسال خواهد کرد .

و قطعا، به یک قیچی برای بریدن کارت اقامت دائم خود روی اسکرین نیاز خواهید داشت زیرا دیگر احتیاجی به آن ندارید.

اگر شما بخواهید به تعهد شهروندی قسم بخورید نیز می توانید یک کتاب مقدس با خود  به همراه بیاورید.

کانادا جشنهای شهروندی زمان بندی شده دو هفته آخر مارس را در پی شیوع ویروس کرونا به تعویق انداخت و این جشنها را از ماه آوریل به صورت آنلاین برگزار کرد. در روز کانادا، یکم جولای، IRCC گزارش داد که 1000 جشن شهروندی از زمان آغاز شیوع کرونا برگزار شده است.

مطلب مرتبط
کودکان کانادایی که خارج از کانادا بدنیا آمده اند چطور شهروندی را دریافت می کنند

آنها حتی جشن سالانه شهروندی روز کانادا را بصورت آنلاین برگزار کردند.  برای اولین بار ، 19 شرکت کننده از سرتاسر کانادا به طور همزمان سوگند یاد کردند.

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram