آزمون آنلاین شهروندی کانادا آسان و سریع است

با وجود به تعلیق در آمدن آزمون های شهروندی به عنوان بخشی از تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا، در کانادا ده ها هزار نفر از افرادی که در شُرف گرفتن شهروندی خود بودند با عدم صدور پاسپورت روبرو شدند و از این رو حق رای دهی ندارند.

بر اساس اطلاعات دپارتمان سازمان مهاجرت در تاریخ هفتم سپتامبر،حدود ۸۵ هزار نفر در انتظار آزمون شهروندی هستند. تابعان دائمی برای آنکه بتواند شهروندی کانادا را به دست آورند باید در آزمون شرکت کنند که موجب می شود از مزیت هایی بهره مند شوند که شهروندان متولد کانادا از آنها برخوردارند. وضعیت شهروندی نیز یک نماد سمبلیک برای بسیاری از مهاجران است بدین معنا که حالا آنها عضوی از خانواده کانادایی هستند.

اداره مهاجرت، پناهجویی و شهروندی کانادا (IRCC) عنوان کرد که آنها به دنبال ارائه آزمون های شهروندی آنلاین و مصاحبه های آن هستند اما باید شرایط تعیین هویت افراد آزمون دهنده را مشخص کرده و برنامه را به صورت منسجم پیش ببرند. آنها در مورد محدوده زمانی برای آغاز این برنامه گزارشی به خبرCIC  ندادند اما اخیراً اعلام کردند که چند نفر از متقاضیان برای آزمون مجدد فراخوانده می شوند.

چالش انسجام آزمون

شیوع ویروس کرونا نیاز به وجود آزمون های آنلاین را دو چندان کرده است. دبیرستان های کانادا راه حل های مختلفی برای حل مشکلات موجود مطرح کرده اند، مانند تغییر سرفصل ها و مطالب آموزشی این امکان را بوجود می آورد که بتوانند آزمون‌های کتاب باز برگزار کنند. یکی از موسسات نیز هوش مصنوعی مانند ProctorU را انتخاب کرده‌اند که برای مطرح کردن موضوع آزمون آنلاین به وجود آمد.

مطلب مرتبط
کانادا محدودیت های سفر را یک ماه دیگر برای مسافران ایالات متحده و دو ماه دیگر برای کشورهای دیگر تمدید می‌ کند

استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک مراقب در امتحان ایده‌ای بود که مدت‌ ها پیش از شیوع مطرح شده بود. برای مثال، دولینگو  ۵ سال است که در پی توسعه مراقب های امتحانی هوش مصنوعی خود بوده است تا به آزمون دهندگان اجازه دهد در هر جایی از دنیا و در هر زمانی بتوانند سطح زبانی خود را مورد آزمون قرار دهند.

آزمون زبان دولینگو جلسه آزمون دانشجویان را ضبط می‌کند و سپس ویدیو در هوش مصنوعی بارگذاری می شود که بتواند هرگونه رفتار مشکوک یا قانون ‌شکنانه ایی را شناسایی کند. اطلاعات به دست آمده از طریق هوش مصنوعی به دست کارمندان سازمان میرسد و این افراد ویدیو ها را مورد بازبینی قرار می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که هوش مصنوعی هیچ گونه اشتباهی نکرده است.

به گفته سام فلیشمن، مدیر اقدامات بین المللی آزمون انگلیسی دولینگو، « ما دو کارمند داریم که کل ویدئو ها را بررسی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که هوش مصنوعی با گفتن اینکه`صداهایی وجود دارد که نشان می‌دهد باید شخص دیگری در اتاق باشد` به اشتباه موجب آزار و لطمه به یک دانشجو نشده است، « مراقبان انسان دریافتند که آن صداها فقط صدای قدم های کودکی بود که از پله ها عبور می کرد».

مطلب مرتبط
چگونه برای کودکان متولد ایالات متحده شهروندی کانادا را بگیریم

نتایج آزمون  برای دانشجویانی که قصد دارند برای پذیرش در دانشگاه های کانادا اقدام کنند قابل قبول است. فلیشمن بیان کرد که توسعه و تحول مراقبان هوش مصنوعی سال‌ها زمان می‌برد و می ‌گوید که دولینگو هنوز برای بهبود بخشی به تکنولوژی های استفاده شده در این زمینه در حال کار است.

به گفته فلیشمن،«ماموریت ما اطمینان حاصل کردن از این است که آزمون ها به واسطه تکنولوژی ارزیابی در دسترس تر باشند و به این دلیل زمان زیادی را صرف می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که این کار خوب و مناسب است, دانشگاه یا دولت هزینه زیادی برای این اقدامات صرف می کنند»

تعداد شهروندان جدید نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش چشمگیری داشته اند

IRCC تمام آزمون های شهروندی، آزمون مجدد، مصاحبه ها و جشن ها را به خاطر ویروس کرونا در چهاردهم مارس لغو کرد. با این وجود، جشن های شهروندی مجازی از سر گرفته شده اند، در حال حاضرهر هفته ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سوگند شهروندی اجرا می‌شود که این رقم  نسبت به تعداد گذشته، که حدود ۴۷۰۰ سوگند شهروندی در هر هفته بود، کمتر است.

اندرو گریفیت، منتقد سیاسی و مدیر سابق شهروندی و چند فرهنگی، بر اساس زیرساختار های مورد نیاز برای برگزاری آنلاین آزمونها، تاخیرهای به وجود آمده در این فرایند را منطقی می داند. اما تعداد کم جشنهای مجازی که از زمان بروز شروع توسط  اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا برگزار شده است را زیر سوال می‌برد.

مطلب مرتبط
زمستان های سرد، خوش آمد گویی های گرم: تازه واردان چطور میتوانند در کانادا اقامت پیدا کنند.

او به خبرCIC  اینگونه می گوید که «من از تعداد کم جشن های مجازی برگزار شده رضایت ندارم زیرا فکر می‌کنم استرالیا ثابت کرد که می تواند تعداد زیادی از این جشن‌ها را برگزار کند»

به گفته گریفیت « به خاطر تمام بررسی های امنیتی انجام شده شرکت کردن متقاضیان شهروندی و جشن آن می توان به عنوان یک مهر تایید در نظر گرفت, آنها آزمون می دهند و می توانند سوگند یاد کنند». به گفته او در حال حاضر ،این امر یک فرایند موثر است.

IRCC چند مورد از خدمات حضوری را در ۲۱ سپتامبر ارائه خواهد داد، که شامل آزمون مجدد شهروندی در ونکوور می باشد. آنها را مورد نظارت و بازبینی قرار می دهند تا متوجه شوند که آیا در آینده می توان خدمات بیشتری را  به صورت حضوری ارائه داد یا خیر.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram