ردکردن این

9 شغل مورد نیاز ساسکچوان بخاطر شیوع ویروس کرونا

9 شغل مورد نیاز ساسکچوان بخاطر شیوع ویروس کرونا

تاریخ انتشار

شیوع تقاضا برای مشاغل خاصی را در ساسکچوان افزایش داده است.

یک تحقیق از سوی دولت کانادا در مورد نحوه ی تاثیر گذاری شیوع ویروس کرونا بر بازار کار در هر استان نشان می دهد که برخی از مشاغل بخاطر شیوع یوروس کرونا  افزایش یافته اند.

درست است که بسیاری از صنایع به طور منفی تحت تاثیر تعطیلی های مربوط به ویروس کرونا قرار گرفتند مانند بخش های گردشگری. بسیاری از افراد شغلشان را از دست داددند و یا شاهد کاهش ساعات کاری اشان بودند. با این وجود بخش های دیگر شاهد افزایش فرصت های شغلی بودند.

9 شغل وجود دارند که نیاز به آنها افزایش یافت . این شغل ها خمراه با کد های دسته بندی مشاغل ملی ذکر شده اند.

 1. نمایندگان املاک و فروشندگان (NOC 6232)

این افراد به عنوان نماینده خرید و فروش خانه، آپارتمان، ساختمان‌ های تجاری، و سایر املاک در حال فعالیت هستند. با اینکه آمار استخدام این متخصصان در طول شیوع ویروس کرونا، کاهش زیادی نداشت، اساسِ کار آنها عموماً به صورت مجازی تغییر پیدا کرد. این مشاغل هم اکنون جزو موارد مورد نیاز در ساسکاچوان هستند.

 

 1. رانندگان کامیون حمل و نقل (NOC 7511)

این رانندگان از کامیون‌ های سنگین استفاده می کنند، و کالاها را در مسیر های  کوتاه حمل می‌ کنند. آنها توسط شرکت‌ های حمل و نقل، تولید، و توزیع اقلام استخدام شده، و در صنایع مختلفی از جمله ساخت و ساز، و تجارت عمده فروشی مشغول به کار خواهند شد. اشتغال رانندگان کامیون در دوران کرونا، 8 درصد افزایش یافته است. در حال حاضر تقاضا برای این مشاغل بالا است.

 

 1. سرپرستان بخش نظافت (NOC 6315)

این افراد وظیفه نظارت بر کار نظافتچیان، سرایداران، و سرپرستان ساختمان را بر عهده دارند. آنها معمولاً در بیمارستان‌ها، مؤسسات مراقبت‌های بهداشتی‌، هتل‌ها، مدارس، و سایر شرکت‌ها مشغول به کار هستند. میزان اشتغال سرپرستان نظافت در ماه آوریل 2020، نسبت به سال قبل از آن، 13 درصد بیشتر بود؛ زیرا مشاغل بخش نظافت طی دوران کووید19، در اولویت قرار گرفته اند.

نمایش خبر  دراو برنامه کاندیدای استانی ساسکچوان از 280 متقاضی دعوت می کند

 1. اپراتورهای تجهیزات سنگین (NOC 7521)

این متخصصان با تجهیزات سنگینی که در ساخت جاده‌ ها، پل‌ ها، فرودگاه‌ ها، و تونل‌ها، استفاده می‌شود، مشغول به کار هستند. آنها توسط شرکت‌ های ساخت و ساز، و پیمانکاران تجهیزات سنگین استخدام می‌ شوند. میزان اشتغال اپراتورهای تجهیزات سنگین در دوران کرونا، 11 درصد افزایش داشته است. به علاوه، شایان ذکر است که ساسکاچوان بودجه 7.5 میلیارد دلاری را برای تجهیز زیرساخت‌ های این مشاغل در نظر گرفته است، که باعث افزایش تقاضا برای اشتغال خواهد شد.

 

 1. مهندسان و اپراتورهای سیستم‌های نیروگاهی (NOC 9241)

مهندسان سیستم‌ های نیروگاهی، اداره تجهیزاتی مانند راکتورها‌، توربین‌ ها‌، دیگ‌ های بخار، و ژنراتور ها را به عهده دارند. اپراتورهای سیستم‌ های نیروگاهی برای کنترل میزان توزیع برق در مراکز کنترل الکتریکی، کار می کنند. اشتغال این افراد در ماه آوریل 2020، در مقایسه با آوریل سال قبل، 208 درصد بیشتر بود. تقاضا برای این مشاغل کماکان ادامه دارد.

 

 1. مسئولان بسته بندی و ثبت سفارشات (NOC 6622)

این افراد خرید های مشتریان را ثبت می کنند، و علاوه بر این وظیفه بسته بندی، مکان یابی، و قیمت گذاری اقلام را به عهده دارند. آنها در مشاغل خرده فروشی، فروشگاه‌های مواد غذایی، فروشگاه‌های بزرگ، و انبارها مشغول به کار هستند. به دلیل تقاضای مصرف کنندگان در دوران کرونا، میزان اشتغال این کارکنان 123 درصد افزایش یافته است.

 

 1. تحلیلگران و مشاوران سیستم‌های اطلاعاتی (NOC 2171)

این متخصصان بر عملکرد سیستم‌ها نظارت داشته و مشاره مربوط به آن را ارائه می‌دهند. از آنجا که امکان دورکاری و خود اشتغالی برای این افراد وجود دارد، میزان اشتغال آنها در دوران کرونا، 38 درصد افزایش داشته است.

نمایش خبر  295 نفر در دراو برنامه کاندیدای استانی ساسکچوان دعوت شدند

 

 1. پرستاران/ پرستاران روانپزشکی دارای مجوز (NOC 3012)

این پرستاران از بیماران مراقبت کرده، و دوره‌های آموزش بهداشتی و همچنین خدمات مشاوره‌ای را ارائه می‌دهند. آنها در بیمارستان‌ ها‌، خانه‌ های سالمندان، مراکز توانبخشی، کلینیک‌ ها، و مراکز مراقبت خصوصی استخدام خواهند شد. اشتغال پرستاران 23 درصد افزایش یافته، و در حال حاضر نیز تقاضا در این بخش بسیار زیاد است

 

 1. تکنسین‌های پشتیبانی کاربر (NOC 2282)

این متخصصین به کاربرانی که با سخت افزار یا نرم افزار رایانه مشکل دارند، کمک می‌ کنند. آنها توسط توسعه دهندگان نرم افزار، مراکز تماس، تولید کنندگان سخت افزار کامپیوتر، و واحدهای فناوری اطلاعات استخدام می‌شوند. میزان اشتغال این مشاغل در دوران کرونا، 38 درصد افزایش داشت، زیرا همواره امکان دورکاری برای کارکنان وجود داشته است.

 

چطور می تواند برای کار در یکی از این مشاغل به ساسکچوان مهاجرت کنید 

 

مهاجرت اقتصادی به استان ها و مناطق مختلف کانادا برای رفع نیاز های بازار کار در کانادا هستند و می توانند از رشد اقتصادی کشور حمایت کنند.

روند هایی برای رسیدن به اقامت دائم برای افرادی که دارای تجربه کار در یکی از مشاغل ذکر شده هستند وجود دارد.

متقاضیان دارای سابقه کار در مشاغل شماره  بالا می توانند برای ارسال درخواست از طریق برنامه‌ های تحت مدیریت اکسپرس انتری، اقدام کنند: برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSWP)، برنامه نیروی کار  متخصص فدرال (FSTP)، برنامه تجربه کانادایی (CEC)

کانادا از سیستم اکسپرس انتری برای مدیرتی درخواست ها از طریق یکی از این برنامه ها استفاده می کند.

پیش از شروع روند اکسپرس انتری، اطمینان حاصل کنید که شغل شما دارای شماره ایی در لیست مشاغل دسته بندی شده ملی است. کد NOC شما باید از نوع 0  الف و یا ب باشد .

نمایش خبر  دراو برنامه کاندیدای استانی ساسکاچوان: ۲۶۹ نفر دعوت شدند

 

از میان فهرست بالا تنها مشاغل زیر برای اکسپرس انرتی واجد شرایط هستند:

 • نمایندگان و فروشندگان املاک
 • ناظران نظافت
 • مهندسان و اپراتور های سیستم‌ های قدرت
 • تحلیلگران و مشاوران سیستم‌ های اطلاعاتی
 •  پرستاران
 • تکنسین های حمایت از کاربر

 

علاوه بر این ، ساسکچوان از برنامه کاندیدای استانی استفاده یمکند و به طور رسمی این روند برنامه کاندیدای مهاجرتی ساسکچوان نامیده می شود.

این استان دسته فرعی مختص مشاغل مورد نیاز تحت دسته نیروی کار متخصص بین المللی را دارد. هر باری که SINP یک دراو برگزار می کند فهرست مشاغل را نیز منتشر می کند.

اگر دارای پروفایل اکسپرس انتری هستید درهایی به روی شما برای رسیدن به مهاجرت استانی باز هستند که با اکسپرس انتری همراستا می باشند.  این شامل دسته فرعی اکسپرس انتری است.

تا این لحظه از سال 2021، از فهرست بالا افرادی که دارای تجربه کاری بعنوان تکنسین مایت از کاربر، مهندس برق و اپراتور سیستم هستند توسط اکسپرس انرتی ساسکچوان دعوت شدند.

علاوه بر این، افرادی که دارای تجربه کاری در زمینه تحلیلگر سیستم های اطلاعات و مشاوران هستند  در دسته فرعی مشاغل مورد نیاز استان دعوت شدند.