بازپرداخت «هزینه بررسی پرونده» به صاحبان پرونده‌های کنسل‌شده مهاجرت به کبک، آغاز شد

بدینوسیله آن دسته از متخصصانی که قانون شانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ باعث لغو پرونده‌های مهاجرتی آنها شده، می‌توانند برای بازپس گرفتن هزینه‌هایی که پرداخت کرده‌اند، درخواست رسمی خود را به اداره مهاجرت کبک ارسال کنند.

هم اکنون فرم آنلاین مطالبه باز پرداخت هزینه‌های پرداختی در دسترس است. ابتدا به فرم آنلاین در وب‌سایت اداره مهاجرت مراجعه نمایید. سپس با تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک مورد درخواست به صورت آنلاین، پروسه استراد وجه پرداختی آغاز خواهد شد.

اما آن دسته از متقاضیان ایرانی که ساکن ایران هستند و درخواست مهاجرت آنها در اثر برنامه جدید مهاجرتی کبک لغو شده، به علت تحریم سیستم بانکی ایران برای بازپس‌گرفتن پول خود دچار مشکل هستند. هنوز مشخص نیست که این مبالغ به چه صورتی به متقاضیان ایرانی بازپرداخت خواهد شد.

اداره مهاجرت کبک تاکید زیادی بر واریز مستقیم وجوه به حساب متقاضی دارد. حال آنکه این امر حداقل برای متقاضیان ایرانی که هم اکنون در ایران سکونت دارند، امکان‌پذیر نیست. موضوع، تحریم سیستم بانکی ایران است که باعث می‌شود نه بتوان پولی به حساب بانکی ایرانیان واریز کرد و نه بتوان چکی به نام آنها ارسال نمود.

بنابراین حتی در صورتی که اداره مهاجرت کبک مبلغ قابل استرداد را به صورت چک بانکی پرداخت کند، هنوز برای متقاضیان ایرانی، نقد کردن چک ارزی در بانک‌های ایران میسر نیست. درحال حاضر شاید بهترین راه‌حل معرفی یک نماینده یا وکیل در خارج از ایران باشد اما فعلا این روش مورد تایید اداره مهاجرت کبک نیست.

مطلب مرتبط
شکاف روزافزون بین دستمزد تازه‌مهاجران و متولدین کانادا

خبرهایی به گوش رسیده که گویا وکلا و مشاورین رسمی مهاجرت، به نیابت از طرف موکلین ایرانی خود تلاش‌هایی را برای ارتباط با اداره مهاجرت کبک آغاز کرده‌اند تا راه‌حلی برای موکلین ایرانی خود پیدا کنند.

چه هزینه‌هایی بازپرداخت می‌شود

اداره مهاجرت کبک کل هزینه پرداخت شده برای بررسی پرونده را بر اساس جدول هزینه‌های این اداره، مسترد خواهد نمود. اما هیچکدام از هزینه‌های مربوط به آماده‌سازی پرونده شامل مدارک، کلاس‌ها و امتحانات زبان، ترجمه و وکالت برعهده اداره مهاجرت نخواهد بود.

به متقاضیانی که مایل به بازگشایی پروفایل خود در سیستم «آریما» هستند توصیه شده فرم درخواست استراد وجه را تکمیل نکنند. چراکه این وجه می‌تواند برای هزینه بررسی فایل در صورت اخذ دعوتنامه از سیستم آریما، مورد استفاده قرار گیرد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram