سامانه آنلاین درخواست کفالت والدین ۲۸ ژانویه باز می‌شود

دوشنبه، بیست‌وهشتم ژانویه جاری، ساعت ۱۲ ظهر به وقت مونترال، برنامه کفالت والدین برای متقاضیانی که خود شهروند یا مقیم دائمی کانادا باشند، باز خواهد شد.

برنامه کفالت والدین ( PGP)، سالانه با سهمیه محدود به شهروندان و دارندگان اقامت بالای ۱۸ سال امکان می‌دهد تا در صورت داشتن شرایط لازم، کفالت والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را بر عهده گرفته و مقدمات لازم برای کسب اقامت دائم آن‌ها و متحد شدن کل خانواده در کنار هم را فراهم کنند.
بر اساس اعلام رسمی اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کاناد (IRCC)، سهمیه سال ۲۰۱۹ به بیست‌هزار پرونده افزایش پیدا کرده است.

متقاضیان واجد شرایط و علاقه‌مند می‌بایست درخواست خود را به صورت آنلاین و با تکمیل فرم مربوطه در وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا اعلام کنند که از ظهر روز دوشنبه (به وقت محلی مونترال)، ۲۸ ژانویه باز شده و در دسترس علاقمندان قرار خواهد داشت. امسال روش گزینش متقاضیان بر اساس اولویت نام نویسی است. موضوعی که تا سال گذشته به نتیجه قرعه‌کشی ارجاع داده می‌شد و اعتراض بسیاری را موجب شده بود.
بدیهی است تکمیل فرم آنلاین کفالت والدین به منزله قبول درخواست متقاضی نیست. اداره مهاجرت کانادا روی توانایی مالی متقاضی برای آوردن والدین خود به کشور بسیار حساس است. به همین دلیل پرونده‌ها به دقت بررسی می‌شود و فقط به والدین۲۰ هزار نفری که واجد شرایط لازم باشند،‌ اقامت دائم کانادا اعطا می‌شود.

مطلب مرتبط
تغییرات در برنامه مهاجرتی «تجربه کبکی»، موسوم به PEQ

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram