چهار توصیه به متقاضیان اسپانسر کردن والدین، که نامشان درآمده

بعد ماهها صبر و انتظار، بالاخره بیست هزار خانواده متقاضی، دعوتنامه دریافت کردند. در واقع از این خانواده ها دعوت شده که برای اسپانسر کردن والدینشان ـ در چارچوب برنامه Parent and Grandparent Sponsorship Program -PGP اپلای کنند.

وقتی در ۲۸ ژانویه ۲۰۱۹ وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی ثبت نام از خانواده های متقاضی را شروع کرد، فقط در کمتر از ۷ دقیقه، تعداد ثبت نام کنندگان به سقف ۲۰ هزار نفر رسید.

این برنامه بسیار پرطرفدار است و با وجود آنکه سقف آن از ده هزار نفر به بیست هزار نفر بالا برده شده، تعداد تقاضاهای فرزندانی که می خواهند پدر / مادر یا پدربزرگ/ مادربزرگشان را اسپانسر شوند، بسیار بیشتر از این سقف است.


 

اگر شما یکی از این بیست هزار متقاضی خوش شانس هستید که دعوتنامه برای اپلای کردن دریافت کرده اید، چند نکته مهم را در اینجا ذکر کرده ایم تا اپلی کیشن کاملی آماده کنید.

۱ـ نشان دهید که درآمد مورد نیاز را دارید 

این مسئولیت با شماست که نشان دهید طی سه سال گذشته درآمد کافی برای اسپانسر کردن والدینتان را داشته اید.

اگرچه این شرط کلیدی است، ولی معمولا سئوالات پیجیده ای در این مورد مطرح می شود. برای آنکه نشان دهید درآمد کافی دارید، می توانید درآمد خود و درآمد همسر یا پارتنرتان را مشروط بر آنکه Co-Signer اپلی کیشن شود، جمع کنید. امضا کننده مشترک می تواند همسر یا پارتنری که با شما زندگی می کند،

مطلب مرتبط
وزیر مهاجرت نگران ورود انبوه پناهجویان از آمریکا به کانادا نیست

common-law باشد. امضاکننده مشترک نیز باید شرایط لازم برای اسپانسر شدن را داشته باشد و متعهد شـود هزینه هـای فـردی که اسپانسرش می شوید را در صورت نیاز، تامین خواهد کرد، و متعهد شود که برای مدت ۲۰ سال این ساپورت را در صورت نیاز انجام خواهد داد.

توجه داشته باشید تعهدی که می دهید الزام قانونـی دارد و اگـر والدینـی کـه اسپانسرشان می شوید از کمک هزینه های دولتی استفاده کند، شما باید پولهای گرفته شده را، به همراه سود و جریمه، پس بدهید.

اما اگر در آن سه سال تعداد افراد خانواده شما تغییر کرده باشد (ازدواج کنید یا صاحب بچه شده باشید) چی؟ اگر امضاکننده مشترک دیگر نخواهد ساپورت کننده اپلی کیشن باشد چی؟ در این گونه موارد بهتر است هر چه سریعتر با وکیل مهاجرت مشورت کنید تا حتما اپلی کیشن درستی آماده کنید.

۲ـ اپلی کیشن کامل تحویل دهید 

اگر اپلی کیشنی که تحویل می دهید ناقص باشد، فرضا اطلاعاتی کم داشته باشد، مدارک یا حتی فقط یک امضا یا تاریخ کم داشته باشد، احتمال دارد بدون هر گونه رسیدگی، به شما بازگردانده شود. در این موارد، احتمالا وقت کافی برای تحویل مجدد اپلی کیشن نخواهید داشت، و فرصت امسال اپلای کردن برای اسپانسر کردن والدینتان را از دست می دهید. همچنین باید حتما هزینه دقیق اپلی کیشن را همانقدر که در فرم پراخت مشخص شده ضمیمه کنید تا حتما اپلی کیشن شما در پروسه رسیدگی قرار گیرد و به شما بازگردانده نشود.

مطلب مرتبط
در مورد جغرافیای کانادا چه می دانیم؟

بنابر این می باید همه مدارک مربوطه را طبق چک لیست، آماده و چک کنید و مطمئن شوید همه فرمها تکمیل است، امضاها را کرده اید، و تاریخ گذاشته اید.

۳ـ فرصت تحویل اپلی کیشن را از دست ندهید 

اگر یکی از متقاضیان خوش شانسی هستید که دعوتنامـه برای اپلای کردن دریافت کرده اید، می باید به سرعت دست به کار شوید. برای تحویل اپلی کیشن کامل زمان دقیقی مشخص شده که نباید از دست بدهید، فرصت اضافی به کسی داده نخواهد شد.

۴ـ وضعیت اپلی کیشن خود را پیگیری کنید، و به درخواستها پاسخ دهید

آدرس ایمیلی را که در اپلی کیشن خود ارايه کرده اید، مرتب چک کنید. وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی ممکن است از طریق ایمیل یا پست با شما مکاتبه کند. بعد از تحویل اپلی کیشن وزارت مهاجرت از شما مدارک دیگری خواهد خواست و مراحل دیگری را باید طی کنید نظیر معاینات و آزمایشهای پزشکی، دادن مشخصات بایومتریک و عدم سوءپیشینه از پلیس. برای درخواست این اسناد، وزارت مهاجرت با شما در تماس خواهد بود.

و اگر در دوران رسیدگی به اپلی کیشن، تغییری در وضعیت شما و خانواده شما پدید آید، نظیر تولد،‌ ازدواج، طلاق یا مرگ، باید آن را سریعا به وزارت مهاجرت اطلاع دهید.

مطلب مرتبط
مهاجرت به کانادا: پنج مدرک مهمی که باید حفظ کنید

کوتاهی در این کار می تواند به معنای معرفی غلط misrepresentation تلقی شود و اپلی کیشن شما رد شود.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram