امکان مهاجرت برای علاقمندان به خرید یا ایجاد بیزنس در کانادا

کارآفرین کیست؟

کارآفرین شخصی است که بیزنسی را سازماندهی و اداره می کند، و به امید سود ریسک مالی آن را می پذیرد. کارآفرینان بخش مهمی از تار و پود اقتصاد کانادا هستند که بیزنس ها را ایجاد کرده و توسعه می دهند، و تولیدات و خدمات به مردم ارائه می دهند، و شغل ایجاد می کنند.

تا سال 2014، کانادا یک برنامه مهاجرتی فدرال ویژه کارآفرینان تحت عنوان Entrepreneur Immigration Program داشت که به متقاضیان، به شرط آنکه بعد از آمدن به کانادا بیزنسی را خریداری کرده یا ایجاد کنند، اقامت دائم می داد. بیزنس هایی که در چارچوب این برنامه به وجود می آمد، مزایای فراوانی داشت، ولی نظارت بر آنها بسیار سخت بـود و پنج تا شش سال طول می کشید تا اپلی کیشنی به تایید نهایی برسد.

با این حال، به رغم کنسل شدن این برنامه، درخواست خرید یا ایجاد بیزنس در کانادا کم نشده. متقاضیان، که اغلبشان صاحبان و مدیران بیزنس هستند، به طـور مرتب با من تماس می گیرند و اظهار می کنند که به خاطر فرصت های خوب بیزنسی که در کانادا وجود دارند، می خواهند اینجا بیزنسی بخرند یا ایجاد کنند.

خبر خوب این است که برای این دسته از افراد که مایل به خرید یا ایجاد بیزنس در کانادا هستند، امکان دریافت ویزا و مهاجرت وجود دارد.

مطلب مرتبط
وزیر مهاجرت: واجدین شرایط از 11 اکتبر مي توانند براي سيتي زن شيپي کانادا اقدام کنند

در حالات خاصی، برای کسب مجوز کار یا خرید یا ایجاد بیزنس در کانادا، ممکن است واجد شرایط شناخته شوید، قدم اول این است که باید یک فرصت بیزنسی قابل قبول، و فعال پیدا کنید. فهرست خاصی از بیزنس های «قابل قبول» وجود ندارد ولی چنین بیزنسی باید حقیقی و واقعی genuine باشد، از نظر مالی عملی باشد، و با توجه به تجارب و آموزشهای شما، امکان مدیریت آن توسط شما، بعد از آنکه مجوز کار گرفتید، منطقی به نظر برسد. حداقل مبلغی که شما می باید در این بیزنس سرمایه گذاری کنید، بسته به پرونده شما، با توجه به فاکتورهایی نظیر نوع بیزنس، سرمایه مورد نیاز برای رسیدن به اهداف بیزنس، و محل بیزنس، تعیین می شود.

همانطور که برای نقل و انتقال هر بیزنسی لازم است، در اینجا نیز شما به تیمی از متخصصان نیاز دارید تا در کار خرید بیزنس به شما کمک کنند، نظیر وکیل برای مذاکره بر سر توافق منجر به خرید بیزنس و نهایی کردن آن ـ که اگر بیزنس شامل ملک هم باشد، به وکیل املاک و مستغلات هم نیاز دارید.

همچنین نیاز به حسابدار دارید تا اسناد و مدارک مالی بیزنس را بررسی کرده و در رابطه با مسائل مالیاتی و موضوعات مربوطه شما را راهنمایی کند.

مطلب مرتبط
دارندگان اقامت دائم کانادا چه حقوق و مسئولیتهایی دارند؟

بعد از آنکه بیزنس مشخص شد و تاییدیه های لازم دریافت گردید، قدم آخر و حساس، دریافت ویزای کار برای کار کردن شما در بیزنس خودتان است. اگرچه بدون ویزای کار یا اقامت دائم هم می توانید سهام بیزنسی را که در کانادا است، بخرید، اما تا زمانی که ویزای کار نداشته باشید نمی توانید برای این کمپانی کار کنید. نحوه آماده کردن اپلی کیشن شما برای ویزای کار اهمیت حیاتی دارد زیرا افسر اداره مهاجرت با دقت آن را بررسی و مرور خواهد کرد تا تصمیم بگیرد آیا قادر به مدیریت آن بیزنس در کانادا هستید یا خیر.

علاوه بر این، از آنجا که ویزای کار یک ویزای موقت است، افسر مهاجرت با دقت به فاکتورهای مهمی چون میزان وابستگی های شما به کشور زادگاه، و توان مالی شما برای سرمایه گذاری مورد نظر، در مورد اعطای ویزای کار به شما تصمیم می گیرد.

بعد از دریافت ویزای کار، قادر خواهید بود برای بیزنس خودتان در کانادا کار کنید و فعالیت روزمره آن را مدیریت کنید. توجه داشته باشید که ویزای کار (هر چند که امکان تمدید آن وجود دارد) یک ویزای موقت است. و اگر می خواهید بعدا برای کسب اقامت دائم اپلای کنید، بسیار مهم است که از همان ابتدا، برنامه هایتان را مشخص کنید تا مسیری را که در پیش می گیرید به نتیجه برسد. شرایط و مدارک لازم برای ویزای کار با شرایط و مدارک لازم برای تقاضای مهاجرت متفاوت است.

مطلب مرتبط
زمان رسیدگی به تقاضای مهاجرت همسر به زیر 12 ماه کاهش یافت

برای آنکه معلوم شود واجد شرایط لازم برای ویزای کار یا مهاجرت هستید، (با توجه به فاکتورهایی چون سن، یا تحصیلات شما) بهتر است با وکیل مجرب امور مهاجرت مشورت کنید.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram