ردکردن این

پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا به یک برنامه دائمی تبدیل می شود

پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا به یک برنامه دائمی تبدیل می شود

تاریخ انتشار

پایلوت فنی بریتیش کلمبیا، که برنامه ریزی شده بود تا پایان ماه ژوئن برقرار باشد، به طور نامحدود تمدید شد.

پایلوت فنی بریتیش کلمبیا بعنوان یک مسیر مهاجرتی سریع و دائمی برای نیروهای کار ضروری و دانشجویان بین المللی به کار خود ادامه می دهد.

بجای تمدید یک ساله دیگر برای این پایلوت، درست مانند شرایطی که در گذشته وجود داشت، این بار این پایلوت به طور نامحدود تمدید شده است و به نام BC PNP Tec تغییر نام داد.

طبق اخبار منتشر شده از سوی دولت، تمدید این پایلوت در روز 30 ژوئن 2021 به انقضا می رسد، تغییر نام پیدا می کند و به یک برنامه اقامت دائم تبدیل می شود.

برنامه فنی برنامه کاندیدای مهاجرتی بریتیش کلمبیا در می ۲۰۱۷ ، در پی یک تحقیق انجام شده در بازار کار راه اندازی شد، در این تحقیق مشخص شد که بزرگترین مسئله دسترسی بخش فنی بریتیش کلمبیا به استعدادها بود. از زمان شروع به کار این پایلوت این برنامه بسیار موفق بوده اند و بیش از ۶ هزار مهاجر به اقامت دائم دست یافتنند. بر اساس موفقیتش، این پایلوت برای چهار سال گذشته هر سال یک بار تمدید شد.

بخاطر کمبود نیروی و استعداد در حوزه فنی، بریتیش کلمبیا تصمیم به راه اندازی پروژه پایلوت برای جذب نیروهای کار متخصص از کشورهای دیگر گرفت تا بتواند به رشد بخش فنی این استان کمک کند.

طبق اخبار منتشر شده، ” علارغم شیوع ویروس کرونا، استفاده از پایلوت فنی به طور مداوم در حال افزایش بوده است و 1855 نیروی کار فنی در سال 2020 گزینش شدند- که با گزینش بیش از 1509 نفر در سال گذشته افزایش 23 درصدی داشته است و در سال 2018 63 درصد افزایش داشته است و این تعداد به 1135 نیروی کار گزینش شده رسید. از زمان آغاز، پایلوت فنی از بیش از 6000 نیروی کار حمایت کرده است تا برای اقامت دائمی در بریتیش کلمبیا گزینش شوند”

نمایش خبر  بریتیش کلمبیا در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی خود ۳۶۲ دعوت نامه صادر می کند

این اطلاعیه چند روز پس از اطلاعیه بخش فنی استان منتشر شد که خبر از یک تغییر داده بود.

هفته گذشته، اعضای شورای نوآوران کانادایی در بریتیش کلمبیا نامه ای به وزیر امور شهری استان، خوزه اوزبورن، ارسال کردند و از او درخواست کردند که پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی را به یک برنامه دائمی تبدیل کند. در آن زمان، دولت بریتیش کلمبیا هنوز در مورد شرایط برنامه خبری ندادهت بود.

اعضای CCI اعلام کردند که متعهد هستند تا شرکت های دسته جهانی را با بهترین استعدادها برپا کنند و استراتژی های را بدست گیرند که به افراد با استعداد از سرتاسر دنیا این امکان را می دهد تا برای کار در شرکت های در حال رشد کار کنند.

به گفته CCI در یک نامه ” با دائمی کردن این روند، نو آوران یم توانند برنامه های طولانی مدت بهتری داشته باشند و اعتماد بیشتری برای برنامه های تمدید تجارت خود داشته باشند و مطلع باشند که این خدمات مهم به هنگام نیاز در اختیار آنها خواهد بود. ”

 

درمورد پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا؟

این پایلوت یک روند مهاجرتی سریع برای افرادی است که مهارت های فنی دارند و بدنبال رسیدن به اقامت دائم کانادایی هستند.  متقاضیان باید رد یکی از روند های مهاجرت استانی موجود برتیش کلمبیا ثبت نام کنند و دارای یک پیشنخها شغلی حداقل 12 ماهه در یکی از 29 شغل واجد شرایط باشند.

علارغم روند های برنامه کاندیدای استانی دیگر بریتیش کلمبیا که به پیشنهاد شغلی نیاز دارند ، پیشنهادات شغلی باید برای حداقل یک سال باشند و حداقل 120 روز از زمان درخواست به BC PNP باقی مانده باشد. پیشنهاد شغلی نیز باید تمام وقت بوده و از یک کارفرما از استان باشد. پیشنهادات شغلی بیش از یک سال نیز تحت این برنامه قابل قبول هستند.

نمایش خبر  برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا در دراو فنی از 74 متقاضی مهاجرتی دعوت می کند

دعوت نامه ها از طریق برنامه فنی استان به طور هفتگی به متقاضیان با بالاترین امتیازات تعلق می گیرند.

متقاضیان برای درخواست یک گزینش استانی 30 روز کاری زمان در اختیار دارند تا درخواست خود را تکمیل کنند. زمانی که این کار انجام شود، اکثر متقاضیان فنی در طی دو تا سه ماه مورد رسیدگی پرونده قرار می گیرند.

اگر آنها مورد تایید قرار گیرند، تاییدیه گزینش را دریافت می کنند که می تواند برای اقامت دائم از اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا تحت دسته کاندیدای استانی مورد استفاده قرار گیرد.

چطور می توانم برای پایلوتد فنی BC PNP درخواست دهم؟

به این دلیل که BC PNP Tech یک روند یا دسته جداگانه از bc pnp نیست، افرادی که می خواهند درخواست دهند ابتدا باید از طریق پورتال آنلاین، سیستم ثبت نام مهاجرت تخصص ها (SIRS)، پروفایل خود را بسازند و تحت یکی از دسته های موجود ثبت نام کنند.  SIRS یک سیستم امتیاز محور است که به BC PNP امکان اولویت بندی متقاضیانی را می دهد که مهارت های لازم برای کمک به رشد اقتصادی استان را دارند.

متقاضیان بر اساس ویژگی هایشان ارزیابی شده و یک امتیاز دریافت می کنند که تعیین می کند آیا در یک دور دعوت نامه دعوت می شوند یا خیر. این امتیاز بر اساس چند فاکتور خواهد بود، از حمله، تحصیلات، تعداد سال های تجربه کاری، و داشتن پیشنهاد شغلی در بریتیش کلمبیا.

صلاحیت سنجی برای برنامه فنی بر اساس پیشنهاد شغل ثبت نام کننده یا شغل مورد نظر استن.