۲۰۲۰: یک سال رکوردشکن برای اکسپرس انتری

روری بر عملکرد اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ علی رغم اختلالاتی که در سرتاسر دنیا رخ داد بزرگترین سال در تاریخ سیستم اکسپرس انتری برای کانادا بود.

کانادا سال جاری را با صدور ۱۰۷۳۵۰دعوت نامه درخواست برای نامزدهای اکسپرس انتری تمام کرد. این بالاترین تعداد دعوت نامه صادر شده از زمان آغاز به کار سیستم اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۵ به عنوان سیستم مدیریت پول نامزدها برای سه برنامه مهاجرت تخصصی فدرال کانادا – برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی- و برنامه کاندیدای استانی کانادا بود.

دپارتمان مهاجرتی کانادا، اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا در سال ۲۰۲۰ ، ۳۶ دور صدور دعوت نامه برگزار کرد. این ده برابر تعداد صادر شده در سال گذشته است زیرا در هفته‌ های اول شیوع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا تنها نامزد های برنامه کاندیدای استانی و دسته تجربه کانادایی را مد نظر داشت. پس از تلاش برای اولویت بندی کردن نامزدهای اکسپرس انتری که تا آن لحظه در کانادا بودند این کار انجام شد.

سال ۲۰۲۰ رکورد بزرگترین و کوچکترین دراو های اکسپرس انتری را شکست. کوچکترین دراو یک دراو برنامه کاندیدای استانی بود که در ۱۵ آوریل انجام شد که تنها ۱۱۸ دعوت نامه از طریق آن صادر شد. پایان سال کانادا در ۱۲۵ هزار دعوت نامه درخواست داده کرد. افزایش در اندازه دراو ممکن است به خاطر تلاش جهت رسیدن به هدف مهاجرتی سال آینده یعنی پذیرش ۴۰۱ هزار تابع دائمی جدید در کشور باشد. افرادی که پس از گرفتن دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم درخواست می دهند معمولاً ۶ ماه برای تصمیم گیری در مورد پرونده آنها زمان صرف می‌شود. بنابراین آن دسته از متقاضیان که دعوت نامه درخواست دریافت کردند در سال ۲۰۲۱ تابع دائمی کشور خواهند شد.

مطلب مرتبط
مهاجران اکسپرس انتری بعد از چه مدت می توانند وارد بازار کار شوند

علاوه بر ۴۰۱ هزار مهاجر جدید که برای سال آینده انتظار می رود به کانادا بیایند، کانادا ۱۰۸۵۰۰ ظرفیت دیگر ر برای برنامه های مدیریت اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته است. این اعصاب برای سالهای پیش رو برای سه سال متوالی برنامه ریزی شده اند به نحوی که در سال ۲۰۲۳ بتوان به تعداد ۲۰۲۳ رسید.

 

اندازه قرعه کشی در ۲۰۲۰

سال جاری با افزایش در اندازه قرعه کشی ها شروع شد. بزرگترین دراو در اولین سه ماهه سال و در ۱۹ فوریه بود، اداره مهاجرت کانادا در آن دراو ۴۵۰۰ دعوت نامه صادر کرد.

یک دراو برنامه کاندیدای مهاجرتی در ۱۸ مارس برگزار شد که دقیقا در همان روز اولین محدودیت های سفر کانادا وارد مرحله اجرا شد.. آن قرعه‌کشی ۶۶۸ دعوت نامه درخواست را صادر کرد این اولین بار بود که یک الگوی جدید در دراوهای اکسپرس انتری به وجود می آمد. اندازه های دو دراو به ۳۶۰۰ تا ۳۹۰۰ می رسند.

در ماه جولای تنها یک دراو برای تمام برنامه ها بود و یک دراو دیگر در ماه آگوست انجام شد. کانادا در ماه سپتامبر به دراوهای تمام برنامه‌های خود بازگشت. از آن پس میزان دعوت نامه های صادر شده از ۴۲۰۰ به ۵۰۰۰ دعوت نامه درهر دراو رسید.

مطلب مرتبط
دعوت از متقاضیان اکسپرس انتری در دراور جدید برنامه کاندیدای استانی توسط انتاریو

در سال ۲۰۲۰ تنها یک دراو تجارت های تخصصی فدرال وجود داشت. در ۶ آگوست ۲۵۰ نیروی کار متخصص دعوت شدند.

 

حداقل امتیاز مورد نیاز

حداقل امتیاز مورد نیاز در سیستم جامع رتبه بندی بر این اساس تعیین می‌شود که چند نامزد با بالاترین امتیاز وجود دارد که کانادا تصمیم می گیرد در هر دور برای آنها دعوت نامه صادر کند. تاریخ و زمان ورود نامزد ها در پول فاکتوری هست که اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا در زمان قرعه کشی در نظر دارد تا بتواند برای نامزدها با امتیاز برابر تصمیم‌ گیری کند.

در دراوهای تمام برنامه ها مهم نیست که نامزدها از کدام برنامه ها در قرعه کشی شرکت دارند. اداره مهاجرت کانادا تنها از نامزدها بالاترین امتیازات دعوت می کند. گراف های خاص برنامه کاندیدای استانی معمولاً شروت امتیاز بالاتری دارند زیرا دارای گزینش استانی هستند که به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز اضافی به امتیاز نامزدها اضافه می کند.

دراوهای دسته تجربه کانادایی شروط امتیاز پایین تری دارند زیرا با نامزد های امتیاز بالا در برنامه کاندیدای استانی و برنامه نیروی کار متخصص فدرال مورد مقایسه قرار نمی گیرند. برنامه تجارت های تخصصی فدرال حداقل امتیاز پایین تری دارند زیرا کانادا در هر دوره تعداد کمی از آنها را دعوت می کند سهم کمی از نامزدهای اکسپرس انتری را به خود اختصاص می‌دهند.

مطلب مرتبط
آیا با وجود امتیاز پایین CRS باید وارد اکسپرس انتری شوم؟

کمترین امتیاز سیستم جامع رتبه بندی برای سال ۲۰۲۰ برابر با ۴۱۵ و در دراو برنامه تجارت های تخصصی فدرال بود. پایین‌ترین امتیاز دسته تجربه کانادایی ۴۳۱ در تاریخ ۲۵ ژوئن بود.

امتیاز سیستم جامع رتبه بندی در ۲۳ دسامبر برای دراو تمام برنامه ها تا ۴۶۸ امتیاز رسید. از ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ یاز سیستم‌جامع رتبه‌بندی برای قرعه کشی تمام برنامه ها هیچ وقت تا این حد پایین نبوده است.

 

اکسپرس انتری ۲۰۲۱

به منظور رسیدن به اهداف تعیین شده برای سال آینده کانادا باید حدود ۸۹۴۶ متقاضی اکسپرس اینتری را در هر ماه تایید کند. دو دراو در ماه حدود ۴۴۷۳ متقاضی خواهد بود.

بر این اساس که ممکن است تعدادی از متقاضیان قصدشان نسبت به مهاجرت به کانادا تغییر کند یا مورد تایید قرار نگیرند، کانادا باید در هر دور از قرعه کشی ها در سال ۲۰۲۱ تا حداکثر ۴۵۰۰ متقاضی را دعوت کند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram