چرا کانادا در هفته گذشته دراو اکسپرس انتری را برگزار نکرد؟

اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا در مورد اینکه چرا دراو اکسپرس انتری انجام نشد توضیحاتی ارائه داد.

دراو هفته گذشته اکسپرس انتری به خاطر تغییرات اخیر امتیاز سیستم رتبه بندی جامع توسط دولت فدرال انجام نشد.

اداره مهاجرت و پناهندگی و تابعیت کانادا در وبسایت خود توضیح می‌دهد که عدم انجام زمانبندی شده به خاطر اطلاعیه روز سه‌شنبه اداره مهاجرت و پناهندگی و تابعیت کانادا است که برای نامزدهای فرانسوی زبان اکسپرس انتری امتیاز بیشتری را در نظر خواهد گرفت.

طبق گزارش اداره مهاجرت:

امتیاز سیستم جامع رتبه بندی تمام پروفایل ها در پول به طور خودکار پیش از دور بعدی صدور دعوت نامه به روز رسانی خواهد شد. این می‌تواند دو هفته زمان ببرد.

تحت سیستم مدیریت درخواست اکسپرس انتری، اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تحصیلات، تسلط بر زبان و تجربه کاری به نوزاد های مهاجرتی امتیاز بیشتری می ‌دهد.

هر دو هفته یکبار معمولاً در روز چهارشنبه اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا یک دراو اکسپرس انتری برگزار می‌کند و از طریق آن از نامزدها با بالاترین امتیازات برای درخواست اقامت دائم دعوت به عمل می آورد.

آخرین دراو در در چهاردهم اکتبر روز چهارشنبه انجام شد که بزرگترین دراو اکسپرس انتری تاکنون بوده است.

مطلب مرتبط
آیا با وجود امتیاز پایین CRS باید وارد اکسپرس انتری شوم؟

افراد خواستار مهاجرت که در این هفته مشتاقانه منتظر دراو بودند و انتظار داشتند در روز چهارشنبه به تاریخ ۲۸ اکتبر انجام شود تصور کردند که عدم انجام آن به خاطر شیوع ویروس کرونا است.

با این وجود اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا روشن کرده است که عدم انجام دراو در هفته جاری به شیوع ویروس کرونا ربطی ندارد.

در عوض نامزدهای فرانسوی‌ زبان اکسپرس انتری ۳۰ امتیاز بیشتر دریافت خواهند کرد و اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا باید امتیازات نامزدها در پول اکسپرس انتری را به‌روزرسانی کنند.

زمانی که به روزرسانی تکمیل شود افرادی که در انتظار مهاجرت هستند انتظار دارند که دراوهای منظم اکسپرس انتری پس از این وقفه به روند هر دو هفته یکبار خود بازگردد.

اطلاعیه برنامه روشهای مهاجرتی کانادا برای سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳، روشن می کند که برنامه های اداره مهاجرت عملکرد اکسپرس انتری را به حالت عادی خود در گذشته بازمی‌گرداند.بر اساس برنامه سطوح مهاجرتی جدید کانادا قصد دارد تا سالانه پذیرای بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر باشد که به طور متوسط ۱۱۰۰۰۰ مهاجرت از طریق برنامه های اکسپرس انتری پذیرفته خواهند شد.

هدف تغییرات امتیاز سیستم جامع رتبه بندی در در این هفته تشویق نیروهای کار متخصص فرانسوی زبان برای مهاجرت به استانهای کانادایی است. کانادا زبان رسمی،انگلیسی و فرانسوی، دارد و از این رو قصد دارد تا ویژگی فرانسوی‌زبان این کشور را پابرجا نگه دارد و این کار با جذب مهاجران فرانسوی زبان ممکن خواهد بود. کبک سیستم مهاجرتی خود را با اهداف مشابه برگزار می‌کند. در سطح ملی اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا قصد دارد تا مهاجران بیشتری را به استان‌ها و مناطق مختلف کانادا جذب کند

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: دعوت از ۵۵۷ متقاضی در آخرین دور برنامه کاندیدای استانی

اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا قصد دارد تا میزان مهاجران فرانسوی زبان خارج از کبک را به ۴.۴ درصد برساند اما این این میزان در حال حاضر ۲.۸ درصد است. تغییرات امتیاز سیستم جامع رتبه بندی قصد دارند تا به اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا برای رسیدن به این هدف کمک کنند.

اکسپرس انتری مهمترین روشی است که کانادا از طریق آن درخواست‌های نیروهای کار متخصص را تحت مدیریت خود دارد. این سیستم در خواست تا برای ۳ برنامه زیر را مدیریت می کند: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نامزد های موفق برای اقامت دائم یک دعوت نامه درخواست دریافت می کنند. کانادا در سال ۲۰۲۰ تعداد ۸۲۸۵۰ دعوت نامه درخواست صادر کرده است بطوری که نسبت به همین زمان در سال ۲۰۱۵ زمانی که اکسپرس انتری برای اولین بار راه‌اندازی شد بسیار بیشتر است.

تعداد دعوت نامه های درخواست افزایش خواهد یافت و به نحوی که کانادا بتواند به هدف جذب ۴۰۰ هزار مهاجر در سال که در برنامه صدای مهاجرتی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ به خود عنوان کرد دست یابد.