ردکردن این
چرا فرآیند اکسپرس انتری را در سال ۲۰۲۱ آغاز کنیم؟

تاریخ انتشار

پس از دراو بزرگ اکسپرس انتری کانادا جدیت خود درباره رسیدن به اهداف مهاجرتی اش را نشان می دهد.

کانادا برنامه ریزی کرده است تا پذیرای ۴۰۱ هزار مهاجر در کشور باشد به نحوی که یک چهارم آنها از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کشور شوند.

دپارتمان مهاجرت در حال حاضر سال را بسیار قوی شروع می کند. در روز یکشنبه، اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا یک دراور بزرگ تاریخی در دسته اکسپرس انتری برگزار کرد، که حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی آن بسیار پایین بود. در این دور ۲۷۳۳۲ متقاضی اصلی حداقل امتیاز ۷۵ نیاز داشتند. این متقاضیان برای دعوت شدن باید تحت دسته تجربه کانادایی واجد شرایط می بودند.

علاوه بر دراو های خاص دسته تجربه کانادایی، اداره مهاجرت کانادا دراو هایی را با هدف در نظر گرفتن متقاضیانی برگزار کرده است که از برنامه کاندیدای استانی گزینش دریافت می کنند. پس از دراو ۱۳ فوریه تعداد دعوت نامه های صادر شده سه برابر تعداد دعوت نامه صادر شده در سال ۲۰۲۰ در همین زمان شد.

نیازی به توضیح نیست که اکسپرس انتری غیرقابل پیش ‌بینی است. اما می‌دانیم که کانادا نسبت به پذیرش ۱۰۸۵۰۰ مهاجر از طریق برنامه ‌های تحت مدیریت اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱ متعهد شده است. محدودیت های سفر در مسیر دسترسی به این اهداف بلند پروازانه قرار دارند.  اما وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرده است که باید در جهت یافتن مسیری برای تبدیل وضعیت اقامت مقیمان دائمی در کانادا  به اقامت دائم تلاش کرد.

اگر در حال حاضر در کانادا هستید اکنون زمان آن فرا رسیده است که در صورت واجد شرایط بودن، پروفایل خود را در سیستم اکسپرس انتری باز کنید. در حالی که پروفایل شما در پول در انتظار دعوت نامه‌ درخواست است همیشه می ‌توانید برای بهبود امتیاز خود در سیستم جامع رتبه‌ بندی گام‌ هایی بردارید مانند ثبت نتایج آزمون زبان جدید یا ارزیابی مدارک تحصیلی خود.

نمایش خبر  امتیاز ۳۰۰ در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی آلبرتا

 

اگر در کانادا نباشم چطور؟

اداره مهاجرت کانادا نیروهای کارمتخصص برون مرزی را پس از برداشته شدن محدودیت های سفر می پذیرد.

محدودیت ‌های سفر به عنوان ضوابط امنیت عمومی عنوان می‌شوند و وقتی که دولت تصمیم بگیرد با وجود شیوع ویروس کرونا و خطرات احتمالی آن، از وجود نیروهای کار خارجی بهره مند شود این ضوابط و محدودیت ها حذف می شوند. وزیر مهاجرت جاستین ترودو، نوید داده است که هر فردی در کانادا که میخواهد واکسن دریافت کند تا پایان ماه سپتامبر ۲۰۲۱ این امکان برای او وجود دارد. این بدان معنا نیست که محدودیت ها تا آن زمان ادامه خواهد داشت بلکه دلیلی برای خوش بین بودن جهت برقراری ایمنی کامل در کانادا است.

وقتی در مورد بهترین زمان برای جهت ثبت پروفایل خود در سیستم اکسپرس انتری تصمیم گیری می کنید، در نظر داشته باشید که این فرآیند از زمان تصمیم گیری شما برای مهاجرت به کانادا تا زمانی که واقعا اقامت دائم شما مورد تایید قرار بگیرد ماه ها زمان می برد.

به منظور آنکه بتوانید از طریق برنامه نیروی کار متخصص فدرال وارد پول شوید می توانید از رایج ‌ترین روش برای افرادی که در خارج از کشور هستند استفاده کنید، به نتایج آزمون زبان و ارزیابی مدارک خود نیاز دارید، که می تواند چند ماه زمان از شما بگیرد.

اگر دعوت نامه درخواست را دریافت کنید ۹۰ روز کاری برای درخواست اقامت دائم زمان در اختیار دارید پس از ثبت درخواست خود استاندارد زمان رسیدگی به پرونده ها از سوی اداره مهاجرت کانادا شش ماه خواهد بود. اگر درخواست شما تایید شود تاییدیه اقامت دائم را دریافت می کنید که تا زمان انقضای پاسپورت آزمایش پزشکی شما معتبر خواهد بود. این همان مرحله از فرایند است که در حال حاضر به خاطر محدودیت های سفر به تعویق افتاده است. دارندگان تاییدیه اقامت دائم که پس از ۱۸ مارس مورد تایید قرار گرفتند، عموماً مجاز به ورود به کانادا نیستند. برای آن که می توانید از مرز عبور کنید و مرحله آخر مهاجرت خود یعنی ورود به خاک کانادا را تکمیل کنید، باید از محدودیت های سفر معاف باشید و این امر به دلایلی مانند ورود برای کار ضروری و یا پیوستن به اعضای خانواده تان نیاز دارد. اگر متقاضیان از کشورشان در ایالات متحده به کانادا می آیند آنها مجاز به ورود به کشور خواهند بود. با این وجود آنها نمی‌توانند از کشور دیگری از ایالات متحده عبور کنند.
اینها مواردی هستندکه در زمان تصمیم گیری برای آغاز فرآیند مهاجرتی خود از طریق سیستم اکسپرس انتری باید مد نظر داشته باشید. کانادا تعهد داده است که این وضعیت را حفظ می‌کند. بنابراین انتظار داریم که دراو های بزرگتری در اکسپرس انتری ببینیم که شروط امتیاز سیستم جامع رتبه بندی در آن حاکم است و این به آن بستگی دارد که چند نفر در پول قرار دارند و دراو تا چه حد بزرگ است. کانادا روشن می کند که اکنون زمان سفر نیست اما با واکسن در سرتاسر دنیا ممکن است مرز ها بازگشایی شوند .

نمایش خبر  آیا با وجود امتیاز پایین CRS باید وارد اکسپرس انتری شوم؟

وقتی مرز ها مجدداً باز شوند برنامه نیروی کار متخصص فدرال نقش مهمی در رسیدن به اهداف مهاجرت به کانادا بازی خواهد کرد همچنان که در دوران پیش از شیوع ویروس کرونا یک دسته مهم در مهاجرت ها از طریق اکسپرس انتری محسوب می ‌شد.کانادا تحت برنامه سطوح مهاجرتی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ خود با میانگین ۱۱۰۰۰۰ مهاجر در هر سال، پذیرای بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر در کشور خواهد بود.