چرا تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفتم؟

کانادا کامل نیست اما همان جایی است که باید باشد.

“خیلی سرد نیست؟”

این سوالی است که وقتی دوستان و خانواده من متوجه شدند که من قصد سفر به کانادا را دارم از من پرسیدند. و بله باید بگویم زمستان های کانادا واقعاً سرد هستند، بیش از آن چیزی که تصور کنید.

اما سرما تنها نقص کانادا نیست.

مالیات ها بسیار بالا هستند. پیش از آمدن در کویت زندگی می‌کردم، کشوری بدون مالیات. بنابراین زمان زیادی سپری شد تا بتوانم به اینجا عادت کنم. پیش از آنچه استخدام شوم، مجبور بودم درآمد پس از کسر مالیات را حساب کنم. هر وقت در مغازه برای خرید بودم باید حساب میکردم که چقدر باید برای آن کالا بپردازم. هزینه ای که روی کالا زده شده بود مالیات را شامل نمی شد و باید از مالیات استانی و فدرال، مالیات های قابل استرداد و غیر قابل استرداد و دیگر اصطلاحات زبانی که نسبت به آن‌ها بی‌توجه بودم آگاه می شدم.

برنامه های موبایل و اینترنت به شدت گران هستند. آماده باشید که هر ماه مبلغ زیادی را برای برنامه های موبایل و اینترنت خود بپردازید. من در حال حاضر هر ماه ۴۵ دلار به علاوه مالیات برای پیام و تماس های نامحدود و ۵ گیگ دیتا می پردازم.

سومین مسئله من که مدت زمان زیادی گذشت تا به آن عادت کنم، مرخصی با حقوق است. تعطیلات با حقوق را در هر سال در نظر می‌گیرند. ساسکچوان سه هفته را در نظر گرفته است. برخی از کارفرمایان ممکن است برای رقابت بر سر استخدام افراد تعطیلات با حقوق بیشتر را پیشنهاد دهند. علاوه بر مرخصی با حقوق کارمندان در کانادا تنها ۵ روز حق مرخصی دارند که معمولا برای بیماری و موارد اورژانسی استفاده می شود. تنها دو کشور مرخصی با حقوق کمتری نسبت به کانادا دارند: ژاپن و ایالات متحده.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: 1002 متقاضی برنامه کاندیدای استانی در دراو جدید دعوت شدند

درست است که هیچ کشوری بدون اشتباه نیست. اما این سوال مطرح می‌شود که چرا من تصمیم گرفتم به کانادا مهاجرت کنم؟

سالها پیش از آنکه نهایتاً تصمیم به شروع فرآیند مهاجرت کنم، رویای مهاجرت به کانادا را داشتم.

یکی از دلایل اصلی که من تصمیم گرفتم به اینجا سفر کنم فراتر از مادیات است. به خاطر وجود قوانین آزادی بیان و سخن در کانادا  این اجازه به من داده می شود تا خود واقعی ام را نشان دهم. گرچه من طرفدار چند فرهنگی و جوامع غنی هستم، بر این باور نیز هستم که مهم است که مردم بتوانند تا جای ممکن به بهترین نحو خودشان را ارائه دهند بدون آنکه از قضاوت دیگران بترسند. زندگی در چنین جایگاهی جایگزینی ندارد.

دلیل دوم من که ممکن است که ریشه‌های به نظر بیاید سیستم سلامت جهانی رایگان کانادا است. این سیستم فوق العاده است. برخی ممکن است در مورد مدت زمان های طولانی انتظار در این سیستم شکایت کنند اما من ترجیح می‌دهم منتظر بمانم تا بخواهم صورت حساب های سنگین پزشکی را پرداخت کنم. در کاناداخدمات در حوزه سلامت و پزشکی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود و تنها چیزی که مجبور برایش نگران نباشید خرید دارو است که معمولاً بخش زیادی از آن را دولت استانی پرداخت میکند. با داشتن یک سیستم قوی سلامت و بهداشت می توانم آرامش خیال داشته باشم به ویژه که سیستم ایمنی بدنمان ضعیف است و از بیماری آسم رنج می برم.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: در دراو جدید 5000 دعوت نامه صادر شد

چیزی که باعث شد نسبت به کشورهای دیگر کانادا را برای مهاجرت انتخاب کنم زیبایی مطلق آن است. وقتی دوستان و آشنایان من در مورد سرمای کانادا از من سوال می‌کنند،در مورد زیبایی های کانادا به آنها می گویم. در طول تابستان، زمستان و پاییز این کشور حیرت انگیز است. کوهستانهای مرتفع، مناظر رویایی، حیات وحش فوق العاده ، بیش از ۲ میلیون دریاچه و ۳۰۰ میلیارد درخت مکان های زیادی را در کشور بوجود می آورد که می‌تواند آن را به دومین کشور بزرگ در دنیا تبدیل کند.

تجربه من از اکسپرس انتری

علاوه بر تمام مواردی که گفتم آنقدر خوش شانس بودم که از طریق یکی از دوستانم از سیستم اکسپرس انتری مطلع شوم و دریافتم که برای مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا واجد شرایط هستم، در حالی که برای بعضی از کشورها نیاز به تجربه کاری یا پیشنهاد شغلی داشتم. نکته مثبت در مورد مهاجرت به کانادا این است که بیش از صد راه مختلف تنها برای مهاجرت از طریق دسته اقتصادی وجود دارد.

برای ایجاد یک پروفایل اکسپرس انتری باید نتایج آزمون زبان خود و همچنین ارزیابی مدارک تحصیلی خود را ثبت کنید . من امتحان آیلتس را برای آزمون زبان خود انتخاب کردم و پس از دو هفته نتایج آزمون خود را دریافت کردم. برای ارزیابی مدارک تحصیلی خود از خدمات آموزش جهانی استفاده کردم. از دانشگاه هایم خواستم تا دیپلم و ریز نمراتم را مستقیماً به خدمات تحصیلات جهانی ارسال کنند و پس از یک ماه و نیم توانستم ارزیابی مدارک تحصیلی خود را دریافت کنم.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: دعوت از ۵۵۷ متقاضی در آخرین دور برنامه کاندیدای استانی

زمانی که نتایج آزمون زبان و ارزیابی مدارکم را دریافت کردم پروفایل اکسپرس اینتری خود را درست کردم که تنها یک ساعت از من زمان گرفت.

چند روز بعد دعوت نامه درخواست خود را دریافت کردم. ۶۰ روز زمان داشتم تا تمام اسناد لازم را جمع آوری کنم. این استان شامل مدارک سیاسی کشوری که در زندگی کرده بودم، تمکن مالی و مدارک تحصیلی بود. همچنین باید فهرست تمام کشورهایی را که در ده سال گذشته به آنها رفته بودم را عنوان می‌کردم.

زمانی که درخواستم را ثبت کردم یک انتظار دیوانه کننده پنج ماهه را تحمل کردم و در نهایت توانستم در مرکز درخواست ویزا درخواست ثبت شماره پاسپورتم را دریافت کنم. پس از ثبت پاسپورتم یک تماس تلفنی داشتم که برای ارائه تایید اقامت دائم انجام شد.

در ماه آگوست،که گرمترین ماه سال است به تورنتو پرواز کردم، همان لحظه  متوجه شدم کانادا همیشه سرد نیست.

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram