مهاجرت : پورتال جدید کبک کلیدی برای اشتغال سریع مهاجران2019

پورتال اطلاعاتی جدید به منظور کمک بیشتر و پاسخ‌گویی به سوالات متقاضیان مهاجرت و یا مهاجران در استان کبک ایجاد شده است تا این افراد به راحتی در زمینه‌های معادل‌سازی مدارک تحصیلی، اخذ مجوز فعالیت مورد تایید کارفرمایان کانادایی بتوانند به اطلاعات جامع و دقیق و رایگان با توجه به سوابق تحصیلی و کاری‌شان در استان کبک دست یابند.

سایت qualificationsquebec.com با کمک‌های مالی وزارت مهاجرت کبک (MIDI )، به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند بررسی کنند که حرفه آنان در کبک نیاز به مجوز فعالیت دارد یا خیر و اگر برای فعالیت می‌بایست جهت اخذ مجوز فعالیت اقدام کنند چه اقداماتی از قبیل تحصیل، کارآموزی و یا آزمون پیش رو خواهند داشت تا موفق به اخذ مجوز فعالیت در استان کبک گردند.

از مهم‌ترین خدمات مهم این پورتال آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اطلاع‌رسانی در مورد فرصت‌های شغلی موجود در رشته‌های مختلف در تمامی مناطق کبک
  • حضور مشاوران به صورت آنلاین و یا از طریق تماس تلفنی برای ارائه پاسخ به سؤالات
  • ساده‌سازی و جمع‌آوری اطلاعات کلیدی و بانک اطلاعاتی جامع برای جست‌وجو گران آنلاین
  • تمامی اطلاعات مربوط به ورژن بتا این پورتال به زبان فرانسه است، اما کاربران می‌توانند به صورت مستقیم با مشاوران تماس بگیرند و سوالات خود را به زبان انگلیسی مطرح نمایند.
مطلب مرتبط
نیوبرانزویک متعهد شد با وجود ویروس کرونا مهاجران بیشتری را در کشور بپذیرد

شرکت Qualification Montréal از سال‌ها قبل در شهر مونترال خدماتی مشابه را ارائه می‌نمود ولی هم‌اکنون با پشتوانه مالی وزارت مهاجرت کبک فعالیت خود را به میزان گسترده‌ای در سراسر کبک آغاز نموده است. این ارگان با خارج شدن از محدوده شهری خود هم اکنون در تمامی استان کبک فراگیر گشته است و می‌توانند به تمامی شهروندان کبک خدمات ارائه کند.

وزارت مهاجرت کبک اعلام نمود نیاز جمع‌آوری بانک اطلاعاتی در زمینه‌های مختلف همانند معادل‌سازی مدارک تحصیلی، اخذ مجوز فعالیت‌های کاری در زمینه‌های مختلف تخصصی در این استان و همچنین، نیازهای شغلی کبک و ارتباط نیروی کار با کارفرمایان استان، باعث شد با انسجام بخشی به اطلاعات و ادغام چندین بانک اطلاعاتی هم اکنون به ماخذی ارزنده دست یابیم که در اختیار شهروندان و مهاجران این استان به صورت رایگان قرار خواهد گرفت.

وزارت مهاجرت با تاکید بر اهمیت استفاده از این امکانات برای همگان تاکید نمود. وی افزود از ارزشمندترین دست‌آوردهای ایجاد این مرکز اطلاعاتی دستیابی متقاضیان مهاجرت در دوره انتظار گزینش و یا حتی مهاجران تازه‌وارد است. از مهم‌ترین این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • ترویج خدمات شناخت مهارت‌ها؛
  • تسهیل‌سازی در شناخت مهارت‌ها و معادل‌سازی مدارک تحصیلی خارجی
  • ارائه دوره‌های آموزشی (کارآموزی) و هم‌چنین ایجاد شرایط لازم جهت اشتغال همسان با مهارت‌های تخصصی مهاجران تازه وارد
  • تشکیل کمیته‌های بررسی مشکلات و ارائه راه‌حل‌های مناسب و بهینه‌سازی ارائه خدمات و اطلاعات دقیق
  • قابلیت اطلاع‌رسانی کامل در زمینه 500 تخصص و حرفه به دو زبان انگلیسی و فرانسه
مطلب مرتبط
توجه به نابرابری هایی که مهاجران را تحت تأثیر قرار می‌دهد یک نکته کلیدی برای جبران ضررهای اقتصادی است

پورتال جدید یک کار مشترک بین  Qualifications Québec، و 3 وزارتخانه  دیگر در این استان است. انسجام کلیه اطلاعات با بهره‌بری از بانک‌های اطلاعاتی وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی کبک و وزارت مهاجرت این استان انجام گرفته است.

استفاده از این اطلاعات و مواجه به سایت  qualificationsquebec.com به کلیه علاقه‌مندان مهاجرت به استان کبک و مهاجران تازه‌وارد و حتی شهروندان این استان توصیه می‌گردد. در واقع این ابتکار بزرگ نه تنها می‌تواند در ایجاد تسهیل به اشتغال سریع‌تر تازه واردان به این استان بسیار مثمر واقع گردد بلکه می‌تواند به عنوان یک الگو برای استان‌های دیگر نیز تلقی گردد.