شانس گزینش؛ متقاضیان اکسپرس انتری با امتیاز پایین

متقاضیانی که هم اکنون در حوزه رقابتی برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری قرار دارند، ممکن است به زودی موفق به دریافت دعوت‌نامه منتخب استانی از یکی از استان‌های اونتاریو، آلبرتا و نووااسکوشیا بشوند.

این استان‌ها به تازگی در حوزه رقابتی اکسپرس انتری، به دنبال متقاضیانی است که معیارهای موردنظر و ویژه این استان‌ها از قبیل تحصیلات و سابقه کار مرتبط با لیست مشاغل مورد نیاز استان، دارا باشند. متقاضیانی که از این طریق مورد پذیرش قرار می‌گیرند، از سوی استان دعوت می‌شوند تا برای درخواست منتخب استانی و سپس درخواست اقامت دائم اقامت کنند.

به این برنامه‌های استانی، برنامه‌های غیرمنفعل گفته می‌شوند، زیرا متقاضیان تنها زمانی می‌توانند تحت این برنامه‌ها درخواست کنند که از سوی خود استان مورد گزینش و انتخاب قرار بگیرند. به عبارتی متقاضی بر اساس برنامه استانی خاصی در حوزه رقابتی پروفایل تشکیل نمی‌دهد. اما به علت حضورش در حوزه رقابتی اکسپرس انتری، استان‌ها می‌توانند این متقاضیان را بنابر نیاز بازار کار خود مورد انتخاب قرار دهند. این امر باعث خواهد شد تا متقاضی منتخب موفق به اخذ 600 امتیاز برای این انتخاب استانی بشود.

استان‌های نووااسکوشیا، آلبرتا و اونتاریو هم اکنون اقدام به گزینش متخصصان ماهر و نیمه ماهر و یا فرانسوی‌زبانان از حوزه رقابتی اکسپرس انتری، براساس نیاز بازار کار و برنامه‌های مهاجرتی خود می‌نمایند.

مطلب مرتبط
مسئله بازداشت های طولانی در بازداشتگاههای اداره مهاجرت به دادگاه کشیده شد

مولفه‌های جست‌وجو در میان متقاضیان در حوزه رقابتی، در میان استان‌های مختلف متفاوت است و هر استانی بنا به نیاز بازار کار خود، معیارهای انتخاب متقاضیان را در دوره‌های مختلف تغییر می‌دهد.

 

نووااسکوشیا:

برای مثال، برنامه مهاجرتی اولویت بازار کار نوااسکوشیا، به صورت تصادفی در دوره‌های مختلف در حوزه رقابتی اکسپرس انتری به دنبال متقاضیانی است که دارای سابقه کار در رشته‌های مورد نیاز بازار کار در آن مقطع زمانی است تا بتواند کمبود نیروی کار خود را برای تخصص خاصی تامین کند.

برنامه مهاجرتی منتخب استانی نوااسکوشیا از زمان ایجاد تاکنون، در دو دوره قرعه‌کشی، در ماه‌های آگوست 2018  برای حرفه مربی و یا دستیار  آموزش پیش‌دبستانی و در ماه ژانویه 2019 ، برای رشته‌های حسابرسی و حسابداری، متقاضیان واجد شرایط را از حوزه رقابتی مورد گزینش قرار داده است.

متقاضیانی که تحت این برنامه در ماه ژانویه 2019 مورد گزینش قرار گرفتند، دارای امتیازات بین 400 تا 450 بوده‌اند و دارای حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط با رشته‌های حسابداری و حسابرسی بوده‌اند.

بنابراین می‌توان گفت، اعلام کلیه سوابق کاری به طور کامل به هنگام تشکیل پروفایل در برنامه اکسپرس انتری، نه تنها سبب افزایش امتیازات در سیستم امتیازبندی این برنامه می‌شود، بلکه در برخی مواردی مانند قرعه‌کشی‌های استان نوااسکوشیا سبب داشتن برتری و دعوت به درخواست می‌شود.

مطلب مرتبط
چرا مردم به نواسکوشیا مهاجرت می‌کنند و چرا آنجا را ترک می کنند؟

 

آلبرتا:

سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا، که سال گذشته معرفی شده است، نیز در حوزه رقابتی اکسپرس انتری به دنبال متقاضیانی می‌گردد که با معیارها و نیازمندی این استان مطابقت داشته باشند.

علاوه براین، این متقاضیان می‌بایست در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری دارای حداقل 300 امتیاز باشند و در شغلی مشغول به کار باشند که در جهت توسعه اقتصادی استان آلبرتا و دیگر معیارهای این استان هم راستا باشد.

متقاضیانی که دارای پیشنهاد کاری و یا شغل در این استان است، و یا دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی در کانادا هستند و یا یکی از اعضای خانواده‌شان در این استان ساکن باشد در اولویت گزینش قرار خواهند داشت.

در سال گذشته، در 7 دوره قرعه‌کشی انجام شده تحت برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری آلبرتا، حداقل امتیاز متقاضیانی به 301 امتیاز هم رسید.

استان آلبرتا اعلام کرده است که به زودی اطلاعات تکمیلی در خصوص قرعه‌کشی‌های آینده این استان را ارائه خواهد داد.

اونتاریو:

از میان 3 برنامه مهاجرتی متصل به سیستم اکسپرس انتری استان اونتاریو، برنامه اولویت سرمایه انسانی، از آغاز سال 2019 تا کنون، فعالیت بیشتری در جهت گزینش داشته است.

در تاریخ 14 ژانویه 2019، یک هزار وچهارصد و نود وسه (1493) دعوت‌نامه ابراز علاقه‌مندی صادر کرد که مجموع امتیازات کسب شده این متقاضیان بین 439 تا 448 بوده است.

مطلب مرتبط
کانادا مهاجرت را افزایش می دهد. میزان دریافت ویزا در استرالیا کاهش می یابد

البته لازم به ذکر است که با وجود این‌که داشتن پیشنهاد کاری و دانش زبان فرانسه از الزامات این برنامه نمی‌باشد، اونتاریو در دوره‌های قرعه‌کشی خود در برنامه اولویت سرمایه انسانی به دنبال این دو صلاحیت نیز بوده است.

بنابراین، متقاضیانی که در سیستم امتیازبندی، حداقل دارای 350 امتیاز و پیشنهاد کاری بوده‌اند، مورد گزینش قرار گرفتند. این برنامه استانی به دنبال متخصصان اطلاعات و فناوری با تجربه کار مرتبط نیز است.

دو برنامه دیگر استان اونتاریو، برنامه‌های فرانسه زبانان و نیروی نیمه ماهر، نیزدر ماه اول سال 2019 فعال بوده و تا‌کنون 560 دعوت‌نامه ابراز علاقه‌مندی از طریق این دو برنامه برای متقاضیان واجد شرایط ارسال شده است.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram