بریتیش کلمبیا ۳۵۸ دعوت نامه را در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی خود صادر میکند.

نامزد ها از طریق اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا و روند مهاجرت های تخصصی دعوت شدند

بریتیش کلمبیا در ۱۰ نوامبر از ۳۵۸نامزد مهاجرتی برای درخواست گزینش استانی جهت رسیدن به اقامت دائم دعوت به عمل آورد.

برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا از طریق روند مهاجرت های تخصصی و اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا دعوت نامه های خود را صادر کرد.

نامزدها تحت دسته های فرعی نیروی کار متخصص، فارغ التحصیل بین المللی و دسته ورودی و نیمه متخصص دعوت شدند.

حداقل امتیاز مورد نیاز برای نامزدهای موفق مطابق زیر است:

  • مهاجرت تخصصی: نیروی کار متخصص ۹۳ امتیاز
  • مهاجرت تخصصی: فارغ التحصیلی بین المللی ۹۴ امتیاز
  • مهاجرت تخصصی سطح ورودی و نیمه متخصص: ۷۵ امتیاز
  • اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا: نیروی کار متخصص ۹۲ امتیاز
  • اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا: فارغ التحصیلی بین المللی ۹۳ امتیاز

به خاطر شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر تجارت های بریتیش کلمبیا شغل های خاصی در این دراو در نظر گرفته نشدند. وب سایت برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا فهرست کاملی از شغل‌های کنار گذاشته شده در این دور را منتشر کرد.

بریتیش کلمبیا از طریق دسته ها و روند های مختلف برنامه کاندیدای استانی خود که به طور هفتگی منتشر می شود دراوهای خود را برگزار می‌کند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: کاهش امتیاز سیستم جامع رتبه بندی در آخرین قرعه کشی

برای درخواست مهاجرت تخصصی یا اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا نامزد های ابتدا باید از طریق پرتال آنلاین برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا یک پروفایل تکمیل کنند و آن را تحت سیستم ثبت نام مهاجرت های تخصصی ثبت کنند.

متقاضیان بر اساس فاکتورهایی مانند سطح تحصیلات تجربه کاری تسلط بر زبان انگلیسی و محل استخدام مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و یک امتیاز دریافت می‌کنند.

اگر یک متقاضی تایید شود سپس می توانند از طریق گزینش استانی و برای درخواست اقامت دائم تحت برنامه کاندیدای استانی نزد اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

نامزدهای اکسپرس انتری که از بریتیش کلمبیا گزینش استانی را دریافت می‌کنند ۶۰۰ امتیاز به امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی اضافه می شود.

چنین افرادی قطعاً در دور بعدی صدور دعوتنامه ها از طریق اکسپرس انتری فدرال دعوت نامه درخواست را دریافت خواهند کرد.

هر هفته بریتیش کلمبیا تحت پایلوت فنی خود دعوت نامه ها را صادر میکند.

پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا یک روش مهاجرتی سریع برای نیروهای کار حوزه فنی و دانشجویان بین المللی است. این روند مهاجرت از طریق روندهای مهاجرت استانی موجود بریتیش کلمبیا کار می کند.

به منظور آنکه نامزدها بتوانند از طریق این برنامه برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا  واجد شرایط شناخته شوند، باید در یکی از ۲۹ شغل قابل قبول پیشنهاد شغلی معتبری داشته باشند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: در دراو جدید 5000 دعوت نامه صادر شد

شغل های قابل قبول برای پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی بریتیش  کلمبیا شامل مدیران سیستم های اطلاعاتی و کامپیوتری، مهندسان عمران، طراحان وب و توسعه دهندگان آن، مترجمان و تکنسین های ضبط صدا و تصویر است.

در مقابل روندهای دیگر برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا که نیازمند پیشنهاد کار دائمی است پیشنهادات شغلی پایلوت فنی باید دارای حداقل دوره یکساله باشند. با این وجود پیشنهاد شغلی که بیش از یک هستند هنوز تحت پایلوت واجد شرایط شناخته می شوند.همچنین لازم است که پیشنهاد شغل تمام وقت و از یک کارفرمای واجد شرایط در استان باشد.

نامزدهایی که که برای درخواست گزینش استانی دعوت شده اند ۳۰ روز برای ثبت درخواست کاملا خود زمان دارند.