اکسپرس انتری: CRS نسبت به دراو پیشین تمام برنامه ها 2 امتیاز کمتر است

دراو جدید اکسپرس انتری شامل نامزدهای برنامه نیروی کار متخصص خارجی است، گروه بزرگی از نامزدها از آغاز به کار دسته تجربه کانادایی و نامزدهای برنامه استانی کانادا ،بدنبال ITA هستند.

کانادا یک دراو  در تمام برنامه های دیگر را برگذار کرده است و نامزدهای اکسپرس انتری را دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند.

کانادا در دراو برگذار شده در تاریخ 5 آگوست، 3900 دعوت نامه برای اقامت دائم صادر کرد. نامزدها به امتیاز حداقل 476 در سیستم رتبه بندی جامع(CRS) نیاز دارند تا در این دراو دعوت شوند.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت(IRCC) هر دو هفته یکبار در 2020 بواسطه اکسپرس انتری 3900 دعوت نامه صادر کرده است. درحالیکه IRCC، بین 18 مارس و 8 جولای از دراو های تمام برنامه ها مسیر خود را جدا کرد و تنها نامزدها در دو برنامه خاص را در طول این دوره مورد هدف قرار داد، ماه قبل  روند کلی آن تغییر کرد. در 8 جولای، IRCC پیش از بازگشت مجدد به دراوهای برنامه خاص در 22 جولای و 23 جولای یک دراو در تمام برنامه ها برگزار کرد، این حاکی از آنست که ممکن است تغییر در بین این دو نوع دراو را نیز آغاز کند تا به آرامی به دوران قبل بازگردد.

تعداد ITAs صادر شده در 2020 تحت تاثیر تغییرات سیاست موقتی  نبود و در کل سال ثابت باقی ماند. سال با دو درا با ITA 3400 هر دو در ژانویه آغاز شد که در ادامه دراو دیگری با 3500ITA انجام شد و در ماه فوریه این رکورد به 4500 رسید. از مارس،IRCC   به تعداد 21 دراو انجام داد و به صدور 40000 دعوت نامه نزدیک بود.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: امتیاز ۷۱۷ CRS برای متقاضیان PNP کمترین امتیاز در سال ۲۰۲۱ است

اکسپرس انتری یک سیستم درخواست است که پول نامزدهای سه دسته مهاجرت اقتصادی مهم کانادا را مدیریت می کند- برنامه نیروی کار ماهر فدرال(FSWP)، دسته تجارت های تخصصی فدرال (FSTC) و دسته تجربه کانادایی(CEC).

نامزدها با بالاترین رتبه بندی در پول اکسپرس انتری در دوره های صدور دعوت نامه ITA دریافت می کنند.

دراو امروز 25 امین دراو در سال 2020 بود و تعداد کل دراو ها در سال 2020 را به 61600 رساند.

اکسپرس انتری: CRS نسبت به دراو پیشین تمام برنامه ها 2 امتیاز کمتر است

کمترین امتیاز امروز 476 بود که نسبت به دور قبل در تاریخ 8 جولای  که 478 بود، 2 امتیاز کمتر بود.

بالاتر رفتن کمترین امتیاز CRS تابعی از نامزدهای FSWP است که یکبار دیگر تضمین کننده ITA است. امروز شامل ITA هایی بود که به نامزدها با بالاترین امتیازهایCRS بود که در ماه های قبل که ویروس کرونا سیاستهای اکسپرس انتری IRCC را تحت تاثیر قرار نداده بود دعوت شده اند.

زمان بین دراو ها یک عامل مهم است که می تواند کمترین امتیازCRS را تحت تاثیر قرار دهد. وقفه های بیشتر میان دراو ها به این معناست که نامزدها زمان بیشتری برای ورود به اکسپرس انتری و تشکیل پرفایل در آن دارند.

اکسپرس انتری: CRS نسبت به دراو پیشین تمام برنامه ها 2 امتیاز کمتر است

IRCC  در دراو امروز خود از قانون رقابت مجدد برای امتیازات برابر استفاده کرد. جدول زمانی استفاده شده 27 جولای، در ساعت 0.1:02:47 UTC بود. این بدان معناست که تمام نامزدها با یک امتیاز CRS بالای 476، هستند، همینطور نامزدهایی که پیش از تاریخ و زمان انتخابی با امتیاز 476 وارد پول شدند یک دعوت نامه در این دور دریافت کردند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: ۵۰۰۰ دعوت نامه درخواست در بزرگترین دراو خود

این قانون برای رتبه بندی نامزدهایی استفاده می شود که امتیاز CRS یکسانی دارند. امتیاز CRS نامزد ها عامل اول در انتخاب نامزدها برای دعوت برای درخواست اقامت دائم است.

نامزدهای واجد شرایط برای هر برنامه یک امتیاز تحت CRS اکسپرس انتری دریافت می کنند، که براساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کار تخصصی و تسلط بر زبان فرانسه یا انگلیسی بدست می آید.

درحالیکه یک شغل برای واجد شرایط شدن تحت سیستم اکسپرس انتری ضروری نیست، CRS برای نامزدهایی با پیشنهاد شغلی امتیاز اضافی قائل هستند.

نامزدها با بالاترین امتیازها  بواسطه دراو های منظم از پول که معمولا هردو هفته یکبار اتفاق می افت، دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم دریافت می کنند.

دولت کانادا یک استاندارد رسیدگی به پرونده های اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری را دارد که این زمان معمولا 6 ماه است.

چه کسی دعوت می شود؟

در ادامه دو نمونه فرضی از نامزدهایی را می بینید که در دراو امروز اکسپرس انتری دعوت شده اند.

دیا و سورش ازدواج کرده اند  و به ترتیب 29 و 35 ساله هستند. آنها هرکدام دارای مدرک آیلتس با نمره 8 در بخش های شنیداری و درک مطلب، 7.5 در نوشتاری و 7 در صحبت کردن هستند. دیا یک مدرک کارشناسی ارشد دارد و به مدت سه سال بعنوان یک حسابدار کار کرده است. سورش یک مدرک لیسانس دارد و برای شش سال بعنوان یک برنامه نویس کار کرده است. هیچ کدام از آنها در کانادا کار یا تحصیل نکرده اند. آنها با پروفایل دیا بعنوان درخواست دهنده اصلی وارد پول شدند. امتیاز دیا 476 بود به اندازه کافی برای بدست آوردن دعوت نامه در طول دراو اکسپرس انتری 5 آگوست بالا بود.

مطلب مرتبط
آیا با وجود امتیاز پایین CRS باید وارد اکسپرس انتری شوم؟

کیتانا 30 ساله است و به مدت سه سال بعنوان یک مدیر مالی کار کرده است. او یک مدرک لیسانس دارد و از سطح  پیشرفته تسلط به زبان انگلیسی برخوردار است و همینطور تا سطح متوسط به زبان فرانسه تسلط دارد. درحالیکه کیتانا هرگز در کانادا کار یا تحصیل نکرده است امتیازی برابر با 478 بدست آورده است که برای بدست آوردن یک دعوت نامه در طول دراو اکسپرس انتری 5 آگوست کافی است.