ردکردن این

اکسپرس انتری: 1002 متقاضی برنامه کاندیدای استانی در دراو جدید دعوت شدند

اکسپرس انتری: 1002 متقاضی برنامه کاندیدای استانی در دراو جدید دعوت شدند

تاریخ انتشار

کانادا از 1002 متقاضی برنامه کاندیدای استانی با امتیاز حداقل 742 دعوت کرد.

تمام متقاضیان دعوت شده قبلا از برنامه های کاندیدای استانی گزینش دریافت کرده بودند.و آن به این دلیل است که حداقل نمره برابر با 742 است، زیرا تمام متقاضیان برنامه کاندیدای استانی در پول اکسپرس انتری به طور خودکار 600 امتیاز اضافه دریافت می کنند.

بر اساس شروط اجرایی، اداره مهاجرت کانادا زمان برای امتیازات برابر را عنوان کرد. به این ترتیب تمام افراد باید تا قبل از 18 فوریه 2021 در ساعت 4 و 4 دقیقه صبح پروفایل خود را ثبت کرده باشند..

در دراو قبل که مختص برنامه کاندیدای استانی بود، کانادا ز 940 متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت کرد تا برای اقامت دائم درخواست دهند، و شرط امتیاز برابر با 711 بود. این بزرگترین دراو از این نوع بود.

 

متقاضیان داخلی در اولویت هستند

از آغاز سال جاری، کانادا تنها آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری را دعوت کرده است که برنامه کاندیدای استانی را در پروفایل خود داشته اند یا برای یک دسته تجربه کانادایی واجد شرایط بوده اند. این بدان دلیل است که محدودیت های سفر مربوط به شیوع ویروس کرونا امکان ورود مقیمان دائمی را به کشور نمی دهد و دولت قصد دارد تا در طی سه سال پیش رو تعداد بالایی از مهاجران در کشور جذب کند. تا 21 ژوئن متقاضیان دائمی تایید شده‌، امکان سفر به کشور برای تکمیل فرایند اقامت خود را نخواهند داشت..

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی اداره مهاجرت کانادا از روز 6 می، حدود95 درصد از متقاضیان دسته تجربه کانادایی در پول اکسپرس انتری بودند.اداره مهاجرت کانادا هر دو هفته یکبار دراو های دسته تجربه کانادایی را برگزار می کرده است بجز این سه هفته که پس از یک دراو شگفت انگیز در روز 20 می بودند. علاوه بر این ، هر دو هفته دپارتمان مهاجرتی، یک دراو با در نظر گرفتن متقاضیان برنامه کاندیدای استانی برگزار می کند.

نمایش خبر  ۲۰۲۰: یک سال رکوردشکن برای اکسپرس انتری

علیرغم شیوع ویروس کرونا، در سال 2021 به تنهایی، کانادا پذیرای 108500 مهاجر جدید از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری بوده است. تا این لحظه از سال، اداره مهاجرت کانادا از 74773 متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست اقامت دائم دعوت کرده است.

بیشترین تعداد متقاضی، دراو 13 فوریه بود که اداره مهاجرت کانادا در آن از 27332 متقاضی دعوت کرد. در این دراو به تنهایی 27332 متقاضی دعوت شدند که 90 روز برای تکمیل درخواست زمان در اختیار داشتند.

دراو های برنامه کاندیدای استانی و دسته تجربه کانادایی شروط متفاوتی دارند. این بدان دلیل است که متقاضیان برنامه کاندیدای استانی 600 امتیاز اضافی دارند. متقاضیان دسته تجربه کانادایی به تعداد زیادی دعوت شدند و برای دعوت نامه با دسته های دیگر مقایسه نمی شوند. هر چه اندازه دراو بزرگتر باشد، متقاضیان با امتیازات بالاتری می توانند دعوت نامه دریافت کنند، از اینرو حداقل امتیاز پایین تر خواهد بود. در دراو دسته تجربه کانادایی قبل، شرط حداقل امتیاز 397 بود..

 

سیستم اکسپرس انتری

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل: سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

ممکن است این امتیازات به یک فرد یا به یک زوج داده شود. ‌آنها به پیشنهاد شغلی نیازی ندارند، اما داشتن پیشنهاد شغلی امتیازات اضافی با خود به همراه دارد. آنها نیاز به کار یا تحصیل در کانادا ندارند گرچه در طول دوران شیوع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر در کانادا هستند را مورد اولویت قرار داده است.

نمایش خبر  در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی آلبرتا CRS تا 360 امتیاز افت پیدا می کند

متقاضیان با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت می‌کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

 

چه کسی دعوت می شود؟

در ادامه یک نمونه فرضی از فردی را می‌بینید که ممکن است این دراو دعوت شده باشد:

سباستین و جیکوب متاهل و  به ترتیب 34 و 31 ساله هستند. آنها هر یک دارای مدرک کارشناسی هستند و نمره 8 در امتحان آیلتس در بخش شنیداری، 7 در بخش خواندن، مکالمه و نوشتن دارند. جیکوب برای سه سال گذشته بعنوان یک برنامه نویس کامپیوتر کار می کند درحالیکه سباستین برای 4 سال در بخش امور مالی مشغول به کار بوده است. هیچ یک از آنها هرگز در کانادا تحصیل یا کار نکرده اند. آنها با پرونده ی جیکوب به عنوان متقاضی اصلی وارد پول شدند که 421 امتیاز داشت. جیکوب از انتاریو گزینش استانی را دریافت کرد و به امتیاز 1021 دست یافت و توانست در این دور از صدور دعوت نامه های اکسپرس انتری دعوت نامه ی درخواست را دریافت کند.