ردکردن این
اکسپرس انتری: ۶۵۴ متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت نامه ی درخواست دریافت می ‌کنند

تاریخ انتشار

کانادا در تاریخ ۱۰ فوریه ۲۰۲۱ از ۱۵۴ متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست اقامت دائم دعوت به عمل آورد.

اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا از متقاضیانی که دارای حداقل امتیاز ۷۲۰ بودند دعوت کرد.

تنها متقاضیانی که از برنامه کاندیدای استانی گزینش دریافت کرده بودند در آخرین دراو دعوت شدند و به این دلیل است که حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی بسیار بالا بود. متقاضیانی که از برنامه‌ های کاندیدای استانی هم راستا با اکسپرس انتری گزینش دریافت کرده ‌اند به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز اضافی علاوه بر امتیازشان در سیستم دریافت کردند.

امتیاز سیستم جامع رتبه بندی دراو امروز ۲۱ امتیاز نسبت به دور قبل برنامه کاندیدای استانی که در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ برگزار شد پایین ‌تر بود.

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست های کانادا برای ۳ برنامه مهاجرت فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی متقاضیان ،مانند سن، تحصیلات و تجربه کاری و تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی به آنها داده می ‌شود.

امتیازات می‌تواند به یک فرد یا یک زوج تعلق پیدا کند. متقاضیان اکسپرس انتری جهت آن که برای اقامت دائم کانادا دعوت ها نیازی به تجربه‌ای در کانادا ندارند. آنها به پیشنهاد شغلی نیاز ندارند اما اگر پیشنهاد شغلی داشته باشند چند امتیاز اضافی به آنها تعلق میگیرد.

متقاضیان با بالاترین امتیازات از طریق دوره های صدور دعوتنامه اکسپرس انتری که به صورت منظم انجام می شود یک دعوت نامه به درخواست دریافت می کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می ‌شود، اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا تصمیم ‌گیری نهایی را انجام خواهد داد و در صورتی که درخواست پذیرفته شود تاییدیه اقامت دائم را ارسال می کند. گام نهایی برای اقامت دائم تایید شدن برای سکونت در کانادا و درخواست برای کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد به طور رسمی به کانادا مهاجرت می‌کنند و ممکن است در نهایت برای شهروندی اقدام کنند.

نمایش خبر  منیتوبا در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی خود از ۲۰۷ متقاضی دعوت می‌کند

در صورت امتیاز نزدیک بین متقاضیان، اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا از قانون امتیازات برابر استفاده می کند. در آخرین دوره نامزدهایی که دارای امتیاز ۷۲۰ یا بیشتر بودند باید پروفایل اکسپرس انتری خود را پیش از ۱۴ آگوست ۲۰۲۰ در ساعت ۶ و ۵۱ دقیقه صبح ثبت می کردند تا بتوانند دعوت نامه را دریافت کنند.

علیرغم شیوع ویروس کرونا سال ۲۰۲۰ یک سال رکورد شکن برای اکسپرس انتری بود. تا پایان سال ۲۰۲۰ کانادا ۱۰۸۳۵۰ دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری صادر کرد. انتظار می رود این سال گسترده تر نیز باشد، همچنانکه اداره مهاجرت کانادا اهداف مهاجرتی را افزایش داده است تا بتواند تعداد به کاهش یافته تا به آن دائمی پذیرفته شده در کانادا در سال گذشته را جبران کند.

اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا از طریق چهار دراو برنامه خاص ۱۰۶۵۴ دعوت نامه صادر کرده است.

سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش تعداد مهاجرت خواهیم بود آنچنان که اداره مهاجرت کانادا اهداف مهاجرتی را برای جبران تعداد کاهش یافته مهاجرت ها افزایش داده است. قطعا اداره مهاجرت کانادا نیروهای کار متخصص و مهاجرانی که در حال حاضر در کانادا حضور دارند و این اهداف را برآورده می‌کنند را در اولویت خود قرار می‌دهد. از سویی به خاطر ضوابط ویروس کرونا که همچنان برقرار هستند و از سوی دیگر به خاطر چالش هایی که در رابطه با این محدودیت ها در مرزهای کانادا وجود دارد.

اداره مهاجرت کانادا هنوز در سال ۲۰۲۱ دراو تمام برنامه ها را برگزار نکرده است.

انتظار می‌ رود که در سال جاری کانادا پذیرایی ۴۰۱ هزار مهاجر جدید در کشور باشد که از این تعداد ۱۰۸۵۰۰ مهاجر از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری وارد کشور می ‌شوند. انتظار می‌رود در سه سال پیش رو این اهداف بیشتر شوند و از ۱۱۰۵۰۰ در سال ۲۰۲۲ به ۱۱۳۷۵۰  در سال ۲۰۲۳ افزاش می یابد.‌

نمایش خبر  اکسپرس انتری: امتیاز ۴۰۱ در دراو جدید دسته تجربه کانادایی

 

چه کسی دعوت می‌شود؟

ولید و ماها ازدواج کرده‌اند و به ترتیب ۳۴ و ۳۱ ساله هستند. هر دو دارای مدرک کارشناسی هستند و نمرات آزمون آیلتس آنها ۸ در مهارت شنیداری و ۷ در مهارت خوانداری، گفتاری و نوشتاری است. ماها برای سه سال گذشته به عنوان یک برنامه نویس کامپیوتر کار کرده است در حالی که ولید دارای سابقه کار ۴ سال در امور مالی می باشد.  هیچ یک سابقه کار یا تحصیل در کانادا را ندارند.  آنها با ماها بعنوان متقاضی اصلی وارد پول اکسپرس انتری شدند که دارای امتیاز ۴۲۱ بود. سپس ماه ها توانست علاقمندی انتاریو دریافت کند و از طریق برنامه کاندیدای مهاجرتی آنتاریو برای گزینش استانی درخواست دهد. امتیاز تا ۱۰۲۱ امتیاز افزایش یافت و توانست در طول دراو اکسپرس انتری ۱۰ فوریه دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم را دریافت کند.