اکسپرس انتری: ۵۰۰۰ دعوت نامه درخواست در بزرگترین دراو خود

کانادا تا این لحظه از سال ۹۲۳۵۰ دعوت نامه درخواست صادر کرده است که از اهداف برنامه ریزی شده خود جلوتر است.

کانادا در ۱۸ نوامبر ۲۰۲۰ بزرگ‌ترین دراو اکسپرس انتری خود را برگزار کرد.

دراین دراو ۵۰۰۰ دعوت نامه صادر شد که نامزدهای مهاجرتی را در مسیر رسیدن به اقامت دائم کانادایی یک گام بالا برد.

نامزدها به حداقل امتیاز ۴۷۲ در سیستم جامع رتبه بندی احتیاج داشتند تا بتوانند در این دور دعوت نامه دریافت کنند.

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست مهاجرتی کانادا برای سه برنامه‌ دسته اقتصادی فدرال است: برنامه نیروی کار تخصصی فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نامزدها در این برنامه‌ها مانند نامزدها در برنامه‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات براساس فاکتورهای سرمایه انسانی مانند سن، تحصیلات تجربه کاری و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی به نامزدها اختصاص داده می شود.

نامزدها با بالاترین امتیازات برای اقامت دائم کانادا ای در دور صدور دعوت نامه اکسپرس انتری، دعوت نامه درخواست را دریافت می‌کنند.

اگر نامزد ها دارای امتیازات نزدیک به هم یا برابر باشند، اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا قانون امتیازات برابر را اعمال می‌کند. بنابراین برای این دراو، نامزدهایی که دارای امتیاز ۴۷۲ یا بیشتر بودند باید پروفایل اکسپرس انتری خود را پیش از ۲۷ اکتبر در ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه صبح ثبت کرده باشند تا بتوانند دعوت‌ نامه را دریافت کنند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: کانادا از 4200 نامزد مهاجرتی دعوت به عمل می آورد

در سال جاری، شرایط حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه ‌بندی بالای ۴۷۰ برای دراوهای تمام برنامه ها بوده است. دراو برنامه تجارت های تخصصی فدرال در ۶ آگوست از نیروهای کار حوزه تجارت با امتیاز ۴۱۵ دعوت کرد و در دور قبل این امتیاز ۴۴۰ بود. دراو های برنامه های کاندیداهای استانی دارای شرط امتیاز اضافی دریافت خواهند کرد. برنامه کاندیدای استانی روش های مختلف را در اختیار نامزد های اکسپرس انتری که امتیاز پایینی دارند ارائه می دهد.

دراو جدید کل تعداد دعوت نامه های درخواست صادر شده در سال ۲۰۲۰ را به رقم ۹۲۳۵۰ می رساند. همچنان که تعداد دعوت نامه های صادر شده تا به امروز در بالاترین میزان خود است، امسال شاهد رکوردی برای اکسپرس انتری خواهیم بود.

تعداد بالای دعوت نامه ها با تعهد کانادا به پذیرش بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر جدید در سال ۲۰۲۱ هم‌راستا است که اکثر آنها از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کشور می‌شوند.

 

چه کسی دعوت می‌شود؟

در ادامه مثال های فرضی از افرادی را می بینیم که در دور اخیر صدور دعوت نامه دعوت شدند.

تانیا ۳۴ ساله است و دارای مدرک لیسانس می ‌باشد و برای ۶ سال به عنوان یک حسابدار کار کرده است. او نمره ۷ و نیم در بخش شنیداری آیلتس و شش و نیم در مهارت های دیگر آن را به دست آورده است. او تجربه کانادایی ندارد و اخیراً واحد پول اکسپرس انتری شده است و توانسته است امتیاز ۳۳۳ را به دست آورد. ماه گذشته گزینش استانی ساسکاچوان را به دست آورد و امتیازش به ۹۳۳ رسید از این جهت توانست دعوت نامه درخواست را دریافت کند.

مطلب مرتبط
مهاجران اکسپرس انتری بعد از چه مدت می توانند وارد بازار کار شوند

سالومه ۲۸ ساله، مجرد و یک تحلیلگر سرمایه است. او از کشور خودش مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کرد و سپس پس از سه سال در آن جا کار کرد کرد و دو سال بعد را در کانادا کارکرد. او مدرک سلپیپ با نمره ۷ در بخش خوانداری و نوشتاری و سلپیپ 8 برای شنیداری و گفتاری انگلیسی را به دست. امتیاز و ۴۷۸ بود و برای دریافت دعوت نامه درخواست به اندازه کافی بالا بود.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram