اکسپرس انتری: کاهش امتیاز سیستم جامع رتبه بندی در آخرین قرعه کشی

حداقل امتیاز اکسپرس انتری در ۲۳ دسامبر، نسبت به دوره قبل کمی کاهش داشت.

کانادا از ۵۰۰۰ نامزد مهاجرتی که دارای حداقل امتیاز ۴۶۸ در سیستم جامع رتبه ‌بندی بودند دعوت به عمل آورد. شرط جدید امتیاز سیستم جامع رتبه بندی کمی نسبت به دور قبل که در تاریخ ۹ دسامبر برگزار شد کمتر است، در دوره قبل حداقل امتیاز ۴۶۹ بود.

این قرعه کشی تعداد کل دعوت نامه های صادر شده تا این لحظه از سال را به ۱۰۷۳۵۰ دعوت نامه ساده شده می‌رساند که یک رکورد محسوب می‌ شود.

دراو امروز چهارمیندور صدور دعوت نامه بود که در آن ۵ هزار و برنامه برای نامزدهای مهاجرتی صادر شد تا بتوانند به اقامت دائم کانادایی دست یابند. از دوم سپتامبر تاکنون تعداد دعوت نامه های صادر شده در اکسپرس انتری تمام برنامه ها رو به افزایش بوده است.

در ماه های اولیه شیوع ویروس کرونا و شدیدترین محدودیت های سفر، اداره مهاجرت کانادا تنها دراو های برخی از برنامه‌های خاص را انجام می ‌داد.از آن پس علیرغم شیوع ویروس کرونا دولت کانادا گام‌ های را برداشت تا بتواند شرایط رسیدگی به پرونده های مهاجرتی را برای اکثر برنامه های مهاجرتی خود آسان کند و نشان دهد که انتخاب نیروهای کار برای اقامت دائم همچنان ادامه دارد.

مطلب مرتبط
بریتیش کلمبیا از۲۳۰ متقاضی مهاجرتی در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی خود دعوت کرد

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست های مهاجرتی کانادا برای ۳ برنامه دسته اقتصادی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نامزدها در این برنامه ها مانند برنامه های کاندیدای مهاجرتی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می‌کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی، مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی به آنها داده می‌شود.

نامزدها با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست دریافت می‌کنند، که می‌تواند برای درخواست اقامت دائم مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که نامزد هایی با امتیازات برابر وجود داشته باشند، اداره مهاجرت از قانون امتیازات برابر استفاده می کند. بدین معنا که نامزدهایی که دارای امتیاز ۴۶۸ یا بیشتر بودند باید پیش از ۴ ژوئن ۲۰۲۰ در ساعت ۱۳ و ۳۹ دقیقه پروفایل اکسپرس انتری خود را درست کرده باشند تا بتوانند دعوت نامه را دریافت کنند.

دراو امروز همچنان نشان می‌ دهد که حداقل امتیاز در حال کاهش یافتن است. این روند از طرفی ممکن است به خاطر وقفه دو هفته‌ ای بین در دراو هایی که اداره مهاجرت از ماه سپتامبر نگه داشته است و از طرف دیگر به خاطر تعداد بالای دعوت نامه های صادر شده در دراو های اخیر باشد. امسال اولین باری است که از آغاز راه اندازی اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۵ شاهد افزایش دعوت نامه های صادر شده و فراتر رفتن آنها از صد هزار دعوت نامه ی صادر شده هستیم.

مطلب مرتبط
چرا تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفتم؟

تعدادی از روندهای کاندیدای استانی مربوط به اکسپرس انتری در سال هفته‌های اخیر فعال بوده است.

استان‌هایی مانند انتاریو، نواسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، منیتوبا، ساسکاچوان، و بریتیش کلمبیا همگی دارای درآمدهای استانی مرتبط با اکسپرس انتری بوده‌ اند.

نامزدهای اکسپرس انتری که گزینش استانی را دریافت می کنند ۶۰۰ امتیاز اضافی علاوه بر امتیازشان در سیستم جامع رتبه‌ بندی دریافت کرده و این امر دریافت دعوت نامه درخواست دوره بعدی را برای آنها تضمین می‌ کند.

 

چه کسی دعوت می شود

در ادامه نمونه های فرضی از افرادی را خواهید دید که در در قرعه کشی اکسپرس انتری دعوت شده اند.

فردریک ۲۹ سال دارد و دارای مدرک لیسانس و تجربه کار سه ساله به عنوان طراح گرافیک است. او بر زبان فرانسه تسلط کامل دارد. در حالی که هرگز در کانادا تحصیل یا کار نکرده است برادری دارد که در تورنتو زندگی می کند و وضعیت اقامت دائم کانادایی را دارد امتیاز فردریک ۴۷۱ بود و به اندازه کافی بالا بود تا بتواند دعوت نامه درخواست را در ۲۳ دسامبر در دراو اکسپرس انتری دریافت کند.

آریا ۲۹ سال دارد و دارای مدرک کارشناسی ارشد است. او نمره ۸ در بخش شنیداری ۷.۵ در گفتاری و ۷ در خوانداری و نوشتاری را در امتحان آیلتس کسب کرد. آریا برای چهار سال به عنوان یک مشاور مدیریت کار کرده است در حالی که او هرگز در کانادا تحصیل و کار نکرده است امتیاز او ۴۷۲ و توانست دعوت نامه درخواست را در ۲۳ دسامبر دریافت کند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: کانادا در دومین دراو این هفته 4626 متقاضی را دعوت می کند