اکسپرس انتری: کانادا ۴۲۰۰ ITA دیگر را صادر می‌کند

کانادا در دو هفته دومین دراو تمام برنامه ها را برگزار می کند.

کانادا صد و شصت و سومین دراو خود را برگزار کرد و از نامزدهای مهاجرتی دعوت به عمل آورد تا برای اقامت دائم درخواست خود را ارائه دهند.

دور جدید اکسپرس انتری از نامزدها با حداقل امتیاز ۴۷۲ در سیستم جامع رتبه بندی دعوت کرد. این امتیاز نسبت به دراو تمام برنامه های قبل سه امتیاز کمتر است. این امتیاز بیشترین افت از زمان از سرگیری دراوهای تمام برنامه‌ها در ماه جولای است.

بطور کلی در دراو دوم سپتامبر، ۴۲۰۰ دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم کانادایی صادر شد، که آن را به دومین دراو بزرگ تاکنون تبدیل کرد. بزرگترین دراو در تاریخ ۱۹ فوریه بود که در آن دراو ۴۵۰۰ دعوت نامه درخواست صادر شد. بیشترین تعداد دعوت نامه هایی که تاکنون توسط کانادا صادر شده است نشان می دهد که کانادا همچنان به پذیرش تعداد زیادی از مهاجران در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن متعهد است.

اکسپرس انتری سیستم درخواستی است  که پول نامزدها سه دسته مهم اقتصادی را تحت کنترل دارد: برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSWP) برنامه تجارت های تخصصی فدرال (FSTP) تجربه کانادایی (CEC).

نامزدها با بالاترین رتبه ها در پول اکسپرس انتری در دوره های منظم صدور دعوت نامه،  ITA دریافت می کنند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: امتیاز ۴۰۱ در دراو جدید دسته تجربه کانادایی

چندین دسته از نامزدها با بالاترین رتبه ها برای درخواست اقامت دائم به واسطه دراو های منظم از این پول دعوت می شوند. این دراو ها هر دو هفته یکبار انجام می‌شوند و اکثر نامزدها از تمام دسته های  تحت کنترل سیستم اکسپرس انتری را شامل می شوند.

این دراو  تعداد کل دعوت نامه های درخواست صادر شده تا این لحظه از سال را به تعداد ۷۴ هزار و ۱۵۰ عدد می رساند که یک رکورد محسوب می شود.

اکسپرس انتری: کانادا ۴۲۰۰ ITA دیگر را صادر می‌کند

 

اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا از قانون امتیازات برابر در این دراو استفاده کرد. این بدان معنا است که تمام نامزدها با امتیاز بالای ۴۷۲ در این دور از صدور دعوت نامه ها  یک ITA دریافت کردند، این نامزدها پیش از تاریخ دراو در پول اکسپرس انتری پروفایل خود را تشکیل داده بودند و حداقل امتیاز ۴۷۲ را داشتند.

قانون امتیازات برابر برای رتبه دهی به نامزدها استفاده می شود. امتیاز CRS نامزد عامل اصلی در انتخاب نامزد هایی است که برای درخواست اقامت دائم دعوت می‌شوند.

عواملی که می‌توانند حداقل امتیاز CRS را تحت تاثیر قرار دهد شامل اندازه دراو (دراوهای بزرگتر کمترین میزان امتیاز منجر می‌شود) زمان بین دراوها (دوره های کوتاه تر بین دراوها به کاهش امتیاز CRS منجر می‌شوند) هستند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: امتیاز سیستم جامع رتبه بندی به ۴۶۹ امتیاز می رسد

 

اکسپرس انتری: کانادا ۴۲۰۰ ITA دیگر را صادر می‌کند

نامزدهای واجد شرایط برای هر برنامه تحت CRS اکسپرس انتری یک امتیاز دریافت می‌کنند که بر اساس فاکتورهایی مانند سن,تحصیلات تجربه کاری و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه امتیازی هستند‌.

در حالی که پیشنهاد شغلی برای واجد شرایط شدن در سیستم اکسپرس انتری لازم نیست، CRS برای نامزدهایی که پیشنهاد شغلی دارند امتیاز اضافی در نظر دارد.

دولت کانادا ۶ ماه زمان برای رسیدگی به درخواست های اقامت دائم که در سیستم اکسپرس انتری ثبت شده‌اند صرف می‌کند.

در ادامه یک مورد فرضی از پرونده ایی موفق در این دراو را می بینید.

آنتونی ۳۴ ساله و سلما ۳۱ ازدواج کرده‌اند. آنها هر دو زبان انگلیسی را با تسلط بالا صحبت می‌کنند. آنتونی مدرک لیسانس و سلما مدرک کارشناسی ارشد دارد. آنها هر دو به مدت چهار سال به عنوان حسابدار کار کرده‌اند. آنها با نام سلما به عنوان متقاضی اصلی در سیستم اکسپرس انتری پروفایل تشکیل دادند. امتیاز آنها برابر با ۴۷۲ بود و به اندازه کافی بالا بود تا بتوانند در طول در اکسپرس انتری شانزدهم سپتامبر یک دعوت نامه درخواست دریافت کنند.