ردکردن این
اکسپرس انتری: کانادا سومین دراو 2021 را برگزار می کند

تاریخ انتشار

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا برای 374 نامزد اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 741 دعوت نامه صادر می کند.

کانادا در 20 ژانویه سومین دراو سال 2021 خود را برگزار می مندو

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از 374 نامزد برنامه کاندیدای استانی با حداقل امتیاز 741 دعوت کرد. این حداقل امتیاز به این معنا است که نامزد ها احتیاج دارند در سیستم جامع رتبه بندی 141 امتیاز برای فاکتورهای سرمایه انسانی بدست آورند. 600 امتیاز دیگر توسط گزینش استانی به دست می آید.

اکسپرس انتری روش اصلی ای است که نیروهای کار متخصص می توانند برای رسیدن به اقامت دائم از آن استفاده کنند. تحت برنامه سطوح مهاجرتی 2021-2023، کانادا قصد دارد تا هر سال تحت اکسپرس انتری پذیرای 110000 مهاجر در کشور باشد.  اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از اکسپرس انتری برای مدیریت درخواست های نیروهای کار متخصص برای برنامه های زیر استفاده می کند: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال، و دسته تجربه کانادایی.

اکسپرس انتری یک فرایند دو گامی است. در یک گام، نامزدها حداقل تحت یکی از برنامه های نیروی کار متخصص اشاره شده واجد شرایط شناخته شده و پروفایل خود را در وبسایت اداره مهاجرت آپلود می کنند. سپس براساس فاکتورهی سرمایه انسانی مانند سن، تحصیلات، مهارت های زبانی و تجربه کاری یک امتیاز دریافت می کنند.

در گام بعد، اداره مهاجرت کانادا دراو های اکسپرس انتری خود را هر دو هفته یکبار برگزار کرده و دعوت نامه درخواست را برای اقامت دائم نامزدها با بالاترین امتیازا صادر می کند. اگر نامزدی دعوت نامه درخواست را دریافت کند، می توانند درخواست اقامت دائم خود را ثبت کنند.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: کانادا از ۱۸۳ متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت می کند

نامزدها در صورت داشتن دعوت نامه از یک برنامه کاندیدای استانی همراستا با اکسپرس انتری 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند. این امر دریافت دعوت نامه درخواست در دور بعدی را برای آنها تضمین می کند.

برنامه کاندیدای استانی روش اصلی مدیریت مهاجرت های نیروی کار متخصص در کانادا است. اکثر استان ها و مناطق کانادا سیستم انتخاب مهاجرتی خود را از طریق برنامه کاندیدای استانی برای پذیرش آن دسته از نیروهای کار اداره می کنند که می توانند بخوبی نیازهای بازار کار محلی خود را برآورده کنند. نامزد هایی که ضوابط انتخاب روند برنامه کاندیدای استانی همراستا با اکسپرس انتری را برآورده می کنند، 600 امتیاز دریافت کرده که این امر دریافت گزینش استانی را برای آنها حتمی می کند.

اکسپرس انتری در سال 2020 با وجود شیوع ویروس کرونا یک سال رکورد شکن را پشت سر گذاشت. کانادا 107350 دعوت نامه صادر کرد و اهداف در جهت افزایش آنها است تا بتواند در دوران جبران وضعیت اقتصادی پس از کرونا از وجود نیروهای کار متخصص بهره مند شود.

کانادا دو دراو اکسپرس انتری خود در سال 2021 را در تاریخ های 6 و 7 ژانویه برگزار کرد. این دراو ها برای برنامه های خاص بودند. دراو 6 ژانویه از 250 نامزد برنامه کاندیدای استانی دعوت کرد در حالیکه دراو 7 ژانویه از 4750 نامزد دسته تجربه کانادایی دعوت به عمل آورد. اداره مهاجرت کانادا در آغاز شیوع ویروس کرونا در سال 2020 دراو های برنامه های خاص را برگزارکرد. با این وجود، کانادا سال 2020 را با دراوهای تمام برنامه ها به پایان رساند که به نامزدهای FSTP, FSWP امکان دریافت ITA را داد.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: ۶۵۴ متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت نامه ی درخواست دریافت می ‌کنند

اداره مهاجرت کانادا تا این لحظه از سال جاری 5374 دعوت نامه صادر کرده است که بیش از تعداد صادر شده در همین زمان در سال 2020 است. در هفته گذشته با دراوهای مختص تجربه کانادایی این رقم افزایش یافت.

دراو اخیر شاهد افزایش دعوت نامه ها و کاهش حدقال امتیاز در مقایسه با دراو آخر برنامه کاندیدای استانی در 6 ژانویه بود. در دراو آخر حداقل امتیاز 813 بود.

 

در ادامه یک مورد فرضی از نامزدی را می خوانید که در این دراو ITA دریافت کرد:

الکس 32 سال دارد، مجرد است و یک پرستار روان درمان است. او مدرک کارشناسی خود را در رشته پرستاری دریافت کرده است و در آزمون آیلتس موفق بوده است تا بتواند امتیاز سلپیپ 7 برای هر چهار دسته را بگیرد. او دارای پنج سال تجربه کاری در روسیه است و اخیرا یک پیشنهاد شغل تمام وقت در یک بیمارستان در ونکوور دریافت کرد. سپس بریتیش کلمبیا بعنوان بخشی از روند حرفه های سلامت و بهداشت اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یک گزینش استانی برای الکس ارسال کرد. امتیاز الکس پیش از دریافت گزینش استانی 320 بود و با دریافت آن 600 امتیاز به او اضافه شد و توانست امتیاز 920 را بدست آورد و در نهایت موفق شد دعوت نامه درخواست را بگیرد.