ردکردن این
اکسپرس انتری: کانادا بزرگترین دراو خود را برگزار می کند و از 5956 متقاضی مهاجرتی دعوت می کند

تاریخ انتشار

افت امتیاز CRS تا 380 امتیاز که دومین امتیاز پایین در سال 2021 است، زیرا اداره مهاجرت کانادا از بین متقاضیانی دراو را انجام می دهد که در بحبوحه ی شیوع ویروس کرونا در کانادا زندگی می کنند.

کانادا در روز 31 می یک دراو اکسپرس انتری جدید برگزار کرد و از طریق آن از 5956 متقاضی برای درخواست اقامت دائم دعوت کرد.

اداره مهاجرت کانادا از متقاضیان با حداقل امتیاز 380 دعوت کرد. دراو جدید متقاضیانی را مورد هدف قرار داد که تحت دسته تجربه کانادایی برای اقامت دائم واجد شرایط هستند. متقاضیان دعوت شده دارای حداقل یک سال تجربه کار تخصصی در کانادا بودند و علاوه بر آن، بر زبان رسمی نیز تسلط داشتند.

دراو امروز سومین دراو بزرگ اکسپرس انتری در سال جاری بود و همینطور دومین امتیاز پایین در سال 2021 را داشت. دراو قبل که در همین سال انجام شد در یک دراو در ماه فوریه از 27332 متقاضی دسته تجربه کانادایی و 6000 متقاضی دسته تجربه کاندایی در دو دراو جداگانه در ماه آوریل دعوت کرد .

در مقایسه با  دراو قبل که دسته تجربه کانادایی را مورد هدف قرار داده بود، کانادا از 4114 متقاضی دیگر دعوت کرد و شرط امتیاز 17 امتیاز کمتر بود. سه هفته گذشته کانادا یک دراو دسته تجربه کانادایی برگزار کرد و از متقاضیان با حداقل امتیاز 401 دعوت کرد.

 

متقاضیان داخل کانادا در خط مقدم

از آغاز سال جاری، کانادا تنها آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری را دعوت کرده است که برنامه کاندیدای استانی را در پروفایل خود داشته اند یا برای یک دسته تجربه کانادایی واجد شرایط بوده اند. این بدان دلیل است که محدودیت های سفر مربوط به شیوع ویروس کرونا امکان ورود مقیمان دائمی را به کشور نمی دهد و دولت قصد دارد تا در طی سه سال پیش رو تعداد بالایی از مهاجران در کشور جذب کند.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: 463 متقاضی برنامه کاندیدای استانی برای درخواست اقامت دائم کانادایی دعوت شدند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی اداره مهاجرت کانادا از روز 6 می، در ان ززمان حدود95 درصد از متقاضیان دسته تجربه کانادایی در پول اکسپرس انتری بودند.  داره مهاجرت کانادا هر دو هفته یکبار دراو های دسته تجربه کانادایی را برگزار می کرده است بجز این سه هفته که پس از یک دراو شگفت انگیز در روز 20 می بودند. علاوه براین ، هر دو هفته دپارتمان مهاجرتی یک دراو با در نظر گرفتن متقاضیان برنامه کاندیدای استانی برگزار می کند.

علارغم شیوع ویروس کرونا، در سال 2021 به تنهایی، کانادا پذیرای 108500 مهاجر جدید از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری بوده است. تا این لحظه از سال، اداره مهاجرت کانادا از 74773 متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست اقامت دائم دعوت کرده است.

بیشترین تعداد از دراو 13 فوریه بود که اداره مهاجرت کانادا در ان از 27332 متقاضی دعوت کرد. در این دراو به تنهایی 23877 متقاضی دعت شدند که 90 روز برای تکمیل درخواست زمان در اختیار داشتند.

دراو های برنامه کاندیدای استانی و دسته تجربه کانادایی شروط متفاوتی دارند. این بدان دلیل است که متقاضیان برنامه کاندیدای استانی 600 امتیاز اضافی دارند. متقاضیان دسته تجربه کانادایی به تعداد زیادی دعوت شدند و برای دعوت نامه با دسته های دیگر مقایسه نمی شوند. هر چه اندازه دراو بزرگتر باشد، متقاضیان با امتیازات بالاتری می توانند دعوت نامه دریافت کنند، از اینرو حداقل امتیاز پایین تر خواهد بود. در دراو دسته تجربه کانادایی قبل، شرط حداقل امتیاز 397 بود.

 

سیستم اکسپرس انتری

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نمایش خبر  آلبرتا از ژوئن ۲۰۲۰ اولین دراو خود را برگزار می‌کند

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

ممکن است این امتیازات به یک فرد یا به یک زوج داده شود. ‌آنها به پیشنهاد شغلی نیازی ندارند، اما داشتن پیشنهاد شغلی امتیازات اضافی با خود به همراه دارد. آنها نیاز به کار یا تحصیل در کانادا ندارند گرچه در طول دوران شیوع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر در کانادا هستند را مورد اولویت قرار داده است.

متقاضیان با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت می‌کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

 

چه کسی دعوت می شود؟

در ادامه یک نمونه فرضی از فردی را می‌بینید که ممکن است این دراو دعوت شده باشد:

تارا31 ساله است و دارای مدرک کارشناسی می باشد . از وقتی فارغ التحصیل شده است بعنوان یک طراح گرافیک مشغول به کار بوده است. پیش از ورود به کانادا برای پیگیری مدرک کارشناسی اش بعنوان یک هنرمند برای چهار سال استخدام شد. تارا نمره آیلتس 6 را در هر چهار مهارت بدست آورد. او در اوایل ماه جاری یک پروفایل اکسپرس انتری ثبت کرد. امتیاز او 433 لود و توانست دعوت نامه درخواست را در دراو اکسپرس انتری دریافت کند.

نمایش خبر  اگر برنامه اکسپرس انتری را در کانادا دریافت کنید چه کاری باید انجام دهید؟