اکسپرس انتری: کانادا از 4500 نفر دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند

کانادا تا این لحظه از سال ۸۲۸۵۰ دعوت نامه صادر کرده است.

دراو جدید اکسپرس انتری کانادا بزرگترین دراو بوده است.

کل ۴۵۰۰ دعوت نامه به نامزدهای اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۷۱ تعلق یافت.

شرط امتیاز سیستم جامع رتبه بندی مانند دراو قبل اکسپرس انتری است که در سی ام سپتامبر برگزار شد.

اداره مهاجرتT پناهندگی و تابعیت کانادا (IRCC) هر دو هفته یکبار از ۲ سپتامبر، دراو هایی را برگزار کرده است و ۴۲۰۰ دعوت نامه صادر کرده است. دپارتمان مهاجرتی از ماه فوریه تا کنون دراویی به این بزرگی نداشته است.

اکسپرس انتری، سیستم مدیریت درخواست مهاجرتی کانادا برای سه برنامه دسته اقتصادی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نامزدها در این برنامه‌ها مانند برنامه های کاندیداهای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. امتیازات بسته به فاکتورهای سرمایه انسانی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه در نظر گرفته می‌شوند.

نامزدها با بالاترین امتیاز،  یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت میکنند. در دراو امروز کانادا از ۴۵۰۰ نامزد برای درخواست اقامت دائم دعوت کرد.

در صورت نزدیک بودن امتیازات بین نامزدها اداره مهاجرت و ناجی و تابعیت کانادا قانون امتیازات برابر را اعمال می‌کند. بنابراین برای دراو نامزدهایی که حداقل امتیاز ۴۷۱ یا بیشتر دارند باید پیش از ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۰ در ساعت ۱۲ و ۱۱ دقیقه ظهر پروفایل خود را ثبت کرده باشند تا بتوانند یک دعوت نامه دریافت کنند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: کانادا 3434 نامزد برنامه تجربه کانادایی را دعوت می کند

در سال جاری امتیاز برای تمام برنامه ها بالای ۴۷۰ بوده است. دراو برنامه تجارت های تخصصی فدرال در ششم آگوست از نیروهای کار متخصص با حداقل امتیاز ۴۱۵ دعوت به عمل آورد و دسته تجربه کانادایی قبل امتیازی حدود ۴۴۰ را درخواست کرد. دراوهای مختص برنامه کاندیدای استانی شرط امتیاز بالاتری داشت زیرا نامزدهای اکسپرس انتری یک گزینش استانی دریافت می‌کنند به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز اضافی می گیرند. برنامه های کاندیدای استانی راه های مختلفی برای اقامت دائم برای نامزدهای اکسپرس انتری که یک امتیاز پایین دارند ارائه می دهد.

اکسپرس انتری: کانادا از 4500 نفر دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند

 

دراو های جدید تعداد کل دعوت نامه های صادر شده در سال ۲۰۲۰ را به رقم ۸۲۸۵۰ می رساند. تعداد دعوت نامه های صادر شده در سال جاری در حال نزدیک شدن به رقم مورد نظر اداره مهاجرت است که در ماه مارس برای مهاجرت های تخصصی فدرال تعیین کرده بود. سال جاری به یک سال رکورد شکن برای اکسپرس انتری تبدیل می شود، همچنان که تعداد دعوت نامه های صادر شده تا به امروز در بالاترین رقم خود است.

اکسپرس انتری: کانادا از 4500 نفر دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند

روندها و حدود جدید مهاجرتی تا پایان ماه جاری اعلام می‌شوند.

کانادا اهداف پذیرش برای مهاجران در تمام دسته ها بین سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ را تعیین خواهد کرد. این توضیحات این امکان را می‌دهد تا در نظر بگیریم که کانادا قصد دارد در سال جاری از طریق سیستم اکسپرس انتری چه تعداد مهاجر را در کشور بپذیرد.

مطلب مرتبط
شانس گزینش؛ متقاضیان اکسپرس انتری با امتیاز پایین

 

چه کسی دعوت می‌شود؟

در ادامه نمونه‌های فرضی از افرادی را می‌بینیم که ممکن است در این دور از صدور دعوت نامه ها دعوت شده باشند.

روپرت ۲۹ سال سن دارد و مجرد است. او از کشور خود مدرک کارشناسی را دریافت کرده است و به مدت شش سال به عنوان یک طراح نرم افزار کار کرده است. و دارای مدرک تسلط بر زبان انگلیسی با نمره سلپیپ ۹ است. همچنین یک پیشنهاد شغلی در شغل انتخابی خودش در نیوبرانزویک دریافت کرده است و امتیاز ۴۷۹ را به دست آورده که این امکان را به شما میدهد تا دعوت نامه درخواست را دریافت کند.

جنی ۳۰ سال دارد و دیپلم دو ساله شیرینی پزی دارد. او نیز برای چهار سال تجربه کاری به عنوان یک شف شیرینی پزی را در کشور خود دارد او در تسلط بر زبان انگلیسی نمره ۵ را به دست آورده است. او به عنوان بخشی از ماموریت استخدام استراتژیک مانیتوبا از روند نیروی کار متخصص برون مرزی مانیتوبا یک گزینش استانی دریافت کرده امتیاز و ۲۲۷ بود اما با گزینش استانی او توانست ۶۰۰ امتیاز اضافی دیگر به دست آورد که امتیاز او را به ۸۲۷ رساند.

 

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram