اکسپرس انتری: کانادا از 4200 نامزد مهاجرتی دعوت به عمل می آورد

نامزدهای FSWP در دراو امروز در نظر گرفته شدند. تا کنون در سال 2020، کانادا 69950 دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم برای نامزدهای اکسپرس انتری صادر کرده است.

در دراو 2 سپتامبر، دولت کانادا 4200 دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم کانادایی برای نامزدهای اکسپرس انتری صادر کرد.

نامزدهای برنامه نیروی کار متخصص فدرال از نامزدهای موفق این دراو بودند. آخرین دراو اکسپرس انتری، سومین دراو تمام برنامه ها از 18 مارس و 162 امین دراو از تمام دراو هایی بوده است که توسط اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) انجام شده است.

حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (CRS) در آخرین دور دعوت نامه ها 475 بود، که نسبت به دراو برگزار شده قبل در تاریخ 5 آگوست 1 امتیاز افت داشته است.

4200 دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم بیشترین تعدادی است که در یک دور اکسپرس انتری پس از دوران شیوع ویروس کرونا صادر شده است که پیش از دروان شیوع در دور صدور دعوت نامه های 19 فوریه 2020 این میزان دارای رکود 4500 دعوت نامه ی صادر شده بود. تعداد زیاد دعوت نامه های صادر شده در امروز نشانگر تعهد کانادا به پذیرش مهاجران در سال 2021 و پس از آن است.

در سال 2020 IRCC هردو هفته یکبار بواسطه اکسپرس انتری 3900 دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم (ITA) صادر کرده است اما بین دراو های تمام برنامه ها و برنامه های خاص این رقم در حال تغییر بوده است.

مطلب مرتبط
سوپرایز یکشنبه: کانادا از ۲۷۳۳۲ متقاضی اکسپرس انتری دعوت می کند

اکسپرس انتری یک سیستم ثبت درخواست است که پول نامزدها برای سه دسته مهاجرت اقتصادی اصلی را تحت مدیریت خود دارد- برنامه نیروی کار متخصص فدرال(FSWP)، دسته تجارتهای تخصصی فدرال(FSTC) و دسته تجربه کانادایی(CEC).

تعدادی از نامزدها با بالاترین امتیازات بواسطه دراو های منظم برای درخواست اقامت کانادایی بواسطه دراو های منظم از پول دعوت می شوند. این دورهای صدور دعوت نامه معمولا هر دو هفته یکبار انجام می شوند و اکثر آن ها شامل نامزدها از سه دسته تحت مدیریت اکسپرس انتری هستند.

دراو امروز بیست و نهمین دراو 2020 بود که تعداد کل دعوت نامه های صادر شده امسال را به تعداد 69950 عدد رساند که تا این تاریخ یک رکورد محسوب می شود.

IRCC از قانون امتیازات برابر در دراو امروز استفاده کرد. برنامه زمانی استفاده شده 2 سپتامبر، 2020 در ساعت 14:17:32 بود. این بدان معناست که تمام نامزدها با امتیاز CRS بالای 475، مانند نامزدهای با امتیاز 475 که پیش از تاریخ و زمان انتخابی وارد پول اکسپرس انتری شدند ، در این دور دعوت نامه ها یک ITA دریافت کردند.

قانون امتیازات برابر برای رتبه بندی نامزدهایی استفاده می شود که دارای امتیاز CRS برابر هستند. امتیاز CRS نامزد در انتخاب نامزدهایی که برای درخواست اقامت دائم دعوت می شوند بعنوان عامل اولیه درنظر گرفته می شود.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: اولین دراو 2021 مختص برنامه کاندیدای استانی

عواملی که می توانند امتیاز حداقلی را تحت تاثیر قرار دهند شامل اندازه دراو( دراو های بزرگتر می توانند به امتیازات حداقل کمتری از CRS منجر شوند) و همینطور زمان بین دراو ها( دوره های کوتاه تر میان دراو ها می تواند به پایینتر آوردن امتیاز CRS کمک کند) هستند.

نامزدهای واجد شرایط برای هر دسته تحت CRS اکسپرس انتری یک امتیاز دریافت می کنند که عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری متخصص و تسلط بر زبان فرانسوی یا انگلیسی برای این امتیاز تاثیر گذار هستند.

درحالیکه برای واجد شرایط شدن تحت سیستم اکسپرس انتری نیازی به یک پیشنهاد شغلی نیست، CRS برای افراد دارای پیشنهاد شغلی امتیاز اضافی در نظر دارد.

یک نمونه فرضی از نامزد اکسپرس انتری در اینجا مطرح می کند که در این دراو یک ITA دریافت می کند:

کیارا 30 سال سن دارد، و دارای مدرک کارشناسی ارشد و تسلط کامل بر زبان انگلیسی است. او به مدت 4 سال بعنوان یک حسابدار کار کرده است. درحالیکه کیارا هرگز در کانادا تحصیل یا کار نکرده است، امتیاز او 476 بوده و به اندازه کافی بالا است تا بتواند در دومین دراو اکسپرس انتری در ماه سپتامبر یک ITA دریافت کند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram