اکسپرس انتری: کانادا از 4200 نامزد مهاجرتی دعوت به عمل می آورد

کانادا تا این لحظه از سال ۲۰۲۰، بیش از ۷۸۳۵۰ ITA را برای نامزدهای اکسپرس انتری صادر کرده است.

کانادا در تاریخ سی ام سپتامبر یک دراو اکسپرس انتری برگزار کرد.

نامزدهای برنامه نیروی کار متخصص فدرال برای سه دراو پیاپی در میان نامزدهای موفق امروز حضور داشتند.

حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع در دور آخر صدور دعوت نامه ها ۴۷۱ بود که نسبت به دراو تمام برنامه های قبل که در تاریخ ۱۶ سپتامبر برگزار شد یک امتیاز کاهش داشته است.

بیشترین تعداد دعوت نامه های درخواستی که تاکنون صادر شده است نشان دهنده این است که کانادا همچنان به پذیرش مهاجران بسیار در سال ۲۰۲۱ و پس از آن متعهد است.

سیستم اکسپرس انتری کانادا پروفایل های نامزدهای سه برنامه مهاجرتی دسته اقتصادی مهم کانادا را کنترل و مدیریت می‌کند: دسته نیروی کار متخصص فدرال(FSWP)، دسته تجارت های تخصصی فدرال(FST) و دستگاه تجربه کانادایی(CEC).

در سیستم اکسپرس انتری نامزدهای واجد شرایط برای FSWP, FSTC,CECو برخی از نامزدهای برنامه کاندیدای استانی (PNP) بر اساس سیستم جامع رتبه‌بندی(CRS) امتیاز دریافت می‌کنند.

CRS چندین عامل مانند سن، تجربه کاری، تحصیلات، تسلط بر زبان فرانسه و انگلیسی را مد نظر قرار می‌دهد. نامزدها با بالاترین رتبه ها در پول اکسپرس انتری یک CRS دریافت می کنند، که در این زمان می‌توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: کانادا از 4500 نفر دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند

تا این لحظه از سال ۲۰۲۰ کانادا ۷۸۳۵۰دعوت نامه صادر کرده است که نسبت به تعداد صادر شده در سال ۲۰۱۷ که برابر با ۶۹۴۲۰ بود بیشتر است،  این میزان یک رکورد برای اکسپرس انتری محسوب می شود.

دراو آخر از قانون امتیازات برابر استفاده کرد که تاریخ آن دوم مارس ۲۰۲۰ در ساعت ۱۲ و ۳۷ دقیقه ۲۵ ثانیه در نظر گرفته شد. این بدان معناست که نامزدها با امتیاز ۴۷۱ و بالاتر از آن که پروفایل خود را پیش از این ساعت و تاریخ ثبت کرده بودند در این دور از صدور دعوت نامه ها  یک  ITA دریافت کردند.اکسپرس انتری: کانادا از 4200 نامزد مهاجرتی دعوت به عمل می آورد

آخرین دوره صدور دعوت نامه ها ۱۶۴ امین دراو اکسپرس انتری بود که توسط اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) برگزار شد. همچنین ۳۱امین دراو سال و پنجمین دراو تمام برنامه هایی بود که از زمان ورود کانادا به تعطیلی ها در ۱۸ مارس برگزار شده است.

در حالی که اکثر دراوهای اکسپرس انتری معمولا شامل نامزدها از تمام ۳ برنامه ها  است، از زمان آغاز شیوع و اعمال محدودیت های سفر اداره مهاجرت برای این قانون استثناء قائل شده است. بین ماه‌های مارس و آغاز جولای، IRCC بین برنامه های  CEC و PNP تغییر داشت اما تعداد ITA ها  از این دو دراو به طور کل به ۳۹۰۰ دعوت نامه رسید.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: ۶۵۴ متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت نامه ی درخواست دریافت می ‌کنند

 

اکسپرس انتری: کانادا از 4200 نامزد مهاجرتی دعوت به عمل می آورد

چه کسی دعوت می‌شود؟

در ادامه دو مثال فرضی از افرادی را می بینید که ممکن است در این دور از صدور دعوت نامه ها دعوت شده باشند.

کارولا ۲۶ سال دارد و مجرد است. او مدرک لیسانس مهندسی آب و یک سال تجربه کاری در کشور خود دارد. امتحان آیلتس عمومی داده است و امتیاز ۶.۵ در ریدینگ و رایتینگ، ۷ در اسپیکینگ و ۸ در لیسینینگ دریافت کرده است. همچنین در سطح متوسط به زبان فرانسه تسلط دارد. اخیراً یک تجربه تمام وقت یک ساله مهندسی در یک شرکت کانادایی داشته است. امتیاز ۴۷۲ به او این مکان را می دهد تا برای دریافت یک ITA در دروا سی ام سپتامبر اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته شود.

گادفری ۲۰ ساله و مجرد است. در سطح متوسط (سلپیپ ۵ در تمام مهارت‌ها) به زبان انگلیسی تسلط دارد. او یک مدرک یک ساله تخصص دفتری از کشور خود را دارد. برای یک سال در یک شغل تخصصی در کلگری کار کرده است و به عنوان یک کمک مدیر اجرایی در یک شرکت طراحی پیشنهاد شغلی دریافت کرده است. تحت دسته تجربی کانادایی برای واجد شرایط شناخته شده است و از طریق روند اکسپرس انتری آلبرتا یک گزینش استانی دریافت کرده است. در ابتدا امتیاز ۳۱۴ را داشت اما با گزینش استانی آلبرتا توانست ۶۰۰ امتیاز اضافی بدست آورد، و امتیاز کلی او به امتیاز  ۹۱۴ رسید.

مطلب مرتبط
افت امتیاز اکسپرس انتری به ۴۱۷ با دعوت اداره مهاجرت کانادا از ۶ هزار متقاضی