ردکردن این
اکسپرس انتری: دعوت از ۵۵۷ متقاضی در آخرین دور برنامه کاندیدای استانی

تاریخ انتشار

کانادا  در تاریخ دوازدهم ماه می 2021 آخرین دراو اکسپرس انتری را برگزار کرده است. در این پذیرش بطور کل ۵۵۷ دعوت نامه برای متقاضیانی صادر شد که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل ۷۵۲ امتیاز داشته اند.

متقاضیان منتخب در این پذیرش می بایست برای دسته ی تجربه ی کانادایی واجد شرایط می بودند. چند مورد از شرایط دسته تجربه کانادایی عبارت اند از داشتن حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در کانادا و مهارت های زبانی متوسط.

این پذیرش یکی دیگر از بزرگترین دراو های تاریخ اکسپرس انتری بود. رکورد قبلی با دعوت از ۵۰۰۰ متقاضی ثبت شده بود که درسیزدهم فوریه ۲۰۲۱ با دعوت از ۲۷,۳۳۲ شکسته شد.

در این پذیرش هم از قاعده امتیازات برابر استفاده شد. وقتی امتیار متقاضیان برابر باشد از این قانون استفاده می شود: به عبارت دیگر، متقاضیانی که پروفایل خود را قبل از اول ۲۹ آوریل ۲۰۲۱ راس ساعت ۱۰:۱۸:۱۲ به وقت استاندارد شرقی ارائه کرده بودند در این پذیرش انتخاب شدند. قرار است سال ۲۰۲۱ با پذیرش ۴۰۱,۰۰۰ مهاجر جدید سال مهاجرتی پرباری برای کانادا باشد. زیرا کانادا برای جبران کاهش مهاجران به خاطر بحران کرونا اهداف مهاجرتی خود را برای سال های آتی بالاتر برده است.

 

مزایای سابقه کار و تحصیل در کانادا

داشتن سابقه کار و تحصیل در کانادا قبل از ورود به کانادا به نفع متقاضیان برنامه کاندیدای استانی در بازار کار کانادا است. تحقیقات نشان داده است که دو سوم متقاضیان برنامه کاندیدای استانی که اقامت دائم گرفته اند در کانادا سابقه کار و تحصیل داشته اند و اکثر آنها در سال نخست ورود به کانادا استخدام شده اند.

نمایش خبر  پس از دریافت دعوت نامه درخواست، تغییراتی در پروفایل اکسپرس انتری خود ایجاد کنید

اداره مهاجرت کانادا تا این لحظه از سال 2021  تنها دو نوع پذیرش اکسپرس انتری برگزار کرده است: تجربه کانادایی  و برنامه مهاجرت استانی. بسیاری از متقاضیان تجربه کانادایی داخل کانادا هستند و اداره مهاجرت تخمین می زند که ۹۰ درصد آنها از داخل کانادا درخواست مهاجرت می دهند.

گروه دیگری از متقاضیان وجود دارند که امسال از طریق اکسپرس انتری دعوت شده اند و قبلا از طرف برنامه مهاجرت استانی انتخاب شده بوده اند. متقاضیان برنامه مهاجرت استانی اغلب  باید در استان مربوطه سابقه کار و یا سابقه تحصیل داشته باشند یا به نوعی در استان دارای ارتباطات باشند.

با اینکه شیوع ویروس کرونا برگزاری پذیرش های اکسپرس انتری را کندتر کرده است فصل اول سال جاری بیشترین تعداد دعوت نامه صادر شد.

کانادا معمولا هر دو هفته یک بار دراو اکسپرس انتری برگزار می کند. در یکی از آنها متقاضیان برنامه مهاجرت استانی را دعوت می کند و در یکی دیگر متقاضیان دسته تجربه کانادایی را. متقاضیان برنامه مهاجرت استانی امتیاز بیشتری دارند چرا که به طور خودکار 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند. از سوی دیگر متقاضیان تجربه کانادایی امتیاز کمتری دارند چرا که متقاضیان کمتری از سایر برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری با آنها رقابت می کنند.

کانادا در اواخر ماه اکتبر ۲۰۲۰ از برنامه سطوح چندگانه مهاجرت رونمایی کرد؛ طبق این برنامه قرار است از ابتدای سال آتی میلادی تا ۲۰۲۳ کانادا سالانه ۴۰۰ هزار مقیم دائم را جذب کند. بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این مهاجران جدید از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری در دسته ی نیروی کار متخصص فدرال به کانادا می آیند.

نمایش خبر  اکسپرس انتری : در دراو جدید برگزار شده 284 متقاضی از برنامه کاندیدای استانی دعوت شدند

 

درباره اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری یک سیستم برای مدیریت درخواست ها برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی نیروی کار متخصص فدرال، مشاغل دارای تخصص و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها دعوت نامه برای تقاضا جهت اقامت دائم صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می شود تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های جدید را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می کند.

کانادا اعلام کرده است که در حال حاضر به خاطر وجود محدودیت های سفر اولویت با متقاضیانی است که در حال حاضر ساکن کانادا هستند. طی اعلام اداره مهاجرت در تاریخ هفتم آوریل ۹۷ درصد متقاضیان دسته تجربه کانادایی ساکن کانادا بودند.

نمایش خبر  دعوت از متقاضیان اکسپرس انتری در دراور جدید برنامه کاندیدای استانی توسط انتاریو

 

چه کسی دعوت می شود؟

در زیر به نمونه ای فرضی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوت نامه دریافت کردند توجه کنید:

مارکو ۳۴ ساله است و مدرک فوق لیسانس دارد و ده سال اس تکه به عنوان تخلیلگر دیتا مشغول است. او با شرکت در آزمون آیلتس توانست در مهارت شنیداری نمره ۷.۵ و سایر مهارت ها نمره 6.5 بگیرد. او همچنین پروفایل توضیح علاقمندی خود را از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری ساسکچوان، نیروی کار متخصص بین المللی به استان ساسکاچوان ارائه داد.او با داشتن ۳۶۰ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. اندکی پس از ارائه ی پروفایل به ساسکاچوان از او دعوت شد تا درخواست خود را انتخاب شدن از طرف استان ارائه کئد. پس از انتخاب استانی نمره او به ۹۶۰ رسید. سپس در آخرین دراو اکسپرس انتری از ماندانا دعوت شد تا درخواست خود را برای ارائه تقاضا جهت اقامت دائم کانادا ارائه کئد.