ردکردن این

اکسپرس انتری در سه ماهه دوم 2021: کانادا رکورد جدیدی را می شکند

اکسپرس انتری در سه ماهه دوم 2021: کانادا رکورد جدیدی را می شکند

تاریخ انتشار

کانادا از نظر تعداد دعوت نامه های صادر شده برای متقاضیان اکسپرس انتری بالاترین امتیاز را در این شش ماه از سال 2021 داشته است.

دومین  سه ماهه سال 2021 یک رکورد دیگر در زمینه مهاجرت کانادایی بود. کانادا از 44591 متقاضی مهاجرتی برای درخواست اقامت دائم کانادایی از طریق سیستم اکسپرس انتری دعوت کرد.

تعداد متقاضیان اکسپرس انتری در سه ماهه گذشته از سه ماهه اول بیشتر بود و این رقم برابر با 44124 بود.

از 30 ژوئن، اداره مهاجرت کانادا 88715 دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم صادر کرده است، رکورد قبل در سال 2017 بود.

 

 

 اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

ممکن است این امتیازات به یک فرد یا به یک زوج داده شود. ‌ آنها به پیشنهاد شغلی نیازی ندارند، اما داشتن پیشنهاد شغلی امتیازات اضافی با خود به همراه دارد. آنها نیاز به کار یا تحصیل در کانادا ندارند گرچه در طول دوران شیوع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر در کانادا هستند را مورد اولویت قرار داده است.

متقاضیان با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت می‌کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: کانادا از 635 متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت می کند

 

سه ماهه دوم: دراو های بزرگ، امتیازات CRS پایین

هر دراو از آغاز سال 2021 در برنامه های خاص بوده است. معمولا این الگو یک دراو برنامه کاندیدای استانی بوده است که پس از دراو تجربه کانادایی انجام شد.

اداره مهاجرت کانادا برای پذیرش متقاضیان اکسپرس انتری که به احتمال بالا در کشور حضور دارند، این اقدام را انجام داده است، زیرا پذیرش و ورود آنها در کشور مشکل برانگیز نخواهد بود. در ماه می، حدود 95 درصد از متقاضیان CEC به کانادا رفتند، این مورد طبق اطلاعات منتشر شده ی اداره مهاجرت کانادا مطرح می شود. حدود 30 درصد از متقاضیان برنامه کاندیدای استانی در طول همین زمان در کانادا حضور داشتند.

اداره مهاجرت کانادا در دومین سه ماهه چندین دراو برگزار کرد. این دپارتمان در سه ماهه اول پس از دعوت متقاضیان واجد شرایط  CEC یک استراحت در نظر گرفته بود.

علاوه بر این، اندازه دراو بزگر تر بود. جدا از دراو 13 فوریه که دراو بسیار بزرگی بود، کانادا دراو های بزرگتری را در سه ماهه دوم برگزار کرده است. برخی از دراو های دسته تجربه کانادایی در ماه اوریل به تعداد 6000 دعوت نامه درخواست رسیدند. در اواخر ماه ژوئن، یک دراو برنامه کاندیدای اسانی رکورد 1000 را برای اولین بار شکست.

با  دراوهای به اندازه بزرگتر میزان امتیاز CRS کمتر می شود. از آنجائیکه اداره مهاجرت قصد پذیرش تعداد بالایی از متقاضیان را داشت، اکثر افراد با امتیاز 300 پذیرفته شدند. برای متقاضیان CEC شرط CRS از ماه می رو به کاهش بوده است. آخرین دراو متقاضان را ملزم می کند تا امتیاز 357 داشته باشند. بدون در نظر گرفتن دراو 13 فوریه، این کمترین شرط CRS در دراو های CEC تا این لحظه می باشد.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: ۶۷۱ متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت شدند

 

اکسپرس انتری در شش ماه آینده

برنامه نیروی کار متخصص فدرال و برنامه تجارت های تخصصی فدرال تا این لحظه از سال در این دراو در نظر گرفته نشده اند. پیش از شیوع، متقاضیان FSWP تقریبا نیمی از تمام دعوت نامه ها را دریافت کردند.

بخاطر شرایط ناشی از ویروس کرونا، کانادا بر اقامات خود در جهت ارائه مسیری به مقیمان دائم حاضر در کشور برای مهاجرت به کانادا متمرکز بوده است.  بدین روش مردم وارد مشکلات مربوط به ویروس کرونا نمی شوند، از جمله ی این مشکلات می توان به محدودیت های سفر کانادا اشاره کرد.

بسیاری از متقاضیان FSWP برون مرزی هستند زیرا تجربه کار کانادایی یک شرط ضروری مانند دسته تجربه کانادایی نیست. طبق اطلاعات منتشر شده از ماه می،  حدود 95 درصد از متقاضیان FSWP خارج از کشور هستند.

سال گذشته، اداره مهاجرت کانادا برای مدتی دراو های تمام برنامه های اکسپرس انتری را نیز متوقف کرد که شامل متقاضیان FSWP بود. این پیش از زمانی بود که کانادا واکسن های ویروس کرونا و محدودیت های سفر را تایید کرده بود. پس از اینکه کانادا در ماه مارس 2020 وارد محدودیت ها شد ، اداره مهاجرت کانادا در روز 8 جولای در طول شیوع ویروس کرونا اولین دراو تمام برنامه ها را برگزار کرد.

اکنون، ضوابط سلامت عمومی که مسافران را تحت تاثیر قرار می دهد به حالت قبل خود باز می گردند. بنا بر سه دلیل، 21 ژوئن روز بزرگی بود. اولا، دولت فدرال شروط قرنطینه را برای مسافران معاف که کاملا واکسیناسیون شده بودند برداشت. دوما، فهرست مسافران معاف به مقیمان دائم تایید شده تعمیم یافت.  سوما، فدرال ممنوعیت پرواز برای سفر های مستقیم بین کانادا و پاکستان را برداشت. گرچه ضوابط همچنان برای پروازهای هندوستان برقرار هستند، مجددا در روز 21 جولای بررسی می شوند.

نمایش خبر  امتیاز ۳۰۰ در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی آلبرتا

علاوه بر این،  کانادا تا ای لحظه 75 درصد از جمعیت بالای 12 سال را واکسیناسیون کرده است. بیش از 22 درصد از کانادایی های واجد شرایط به طور کامل واکسیناسیون شده اند. دولت قصد دارد 75 درصد از جمعیت را تا پایان جولای واکسیناسیون کند.

با تمام موارد ذکر شده، انتظار داریم که تا پایان سال دراو های تمام برنامه ها نیز انجام شوند. در غیر این صورت، این اولین باری از سال 2017 خواهد بود که کانادا برای این متقاضیان مشاغل تخصصی حداقل یک دراو را برگزار نمی کند. حدود 56 درصد از متقاضیان FSTP در ماه می گذشته در کانادا بودند. بخاطر تقاضاهای بالا این متقاضیان در پول نسبت به متقاضیان برنامه کاندیدای استانی بهتر عمل کردند.

در طول دوران شیوع ویروس کرونا، دولت کانادا نیاز به وجود مهاجران برای کممک به جبران وضعیت اقتصادی را مورد توجه قرار می دهد. سیستم اکسپرس انتری برای مهاجران متخصصی است که می خواهند از تقاضای کانادا برای بازار کار حمایت کنند.