اکسپرس انتری: در دراو جدید 5000 دعوت نامه صادر شد

کانادا در سال 2020 بیش از 10000 دعوت کرده است، که کاملا غیر قابل پیش بینی بود.

مجموعا 5000 دعوت نامه در دراو جدید اکسپرس انتری که در 9 دسامبر برگزار شد، صادر گردید.

متقاضیانی که دعوت شدند در سیستم جامع رتبه بندی حداقل 469 امتیاز داشته اند.

بدین ترتیب تعداد دعوت نامه های صادر شده تا این لحظه از سال 2020 بها 102350 دعوت نامه برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا می رسد.

سیستم مدیریت درخواست مهاجرتی کانادا اکسپرس انتری نام دارد که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند.

گفتنی است متقاضیان فرانسه زبان در این پذیرش امتیاز بیشتری گرفته اند. چرا که همانگونه که در خبرهای قبلی به اطلاع رسید، اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اخیرا اعلام کرد که متقاضیان فرانسه زبان از این پس برای مهارت های زبان فرانسه 25 امتیاز می گیرند و متقاضیان دوزبانه (مسلط به دو زبان انگلیسی و فرانسه) تا 50 امتیاز نصیبشان می شود.

کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به نامزدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی ، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند دعوت نامه درخواست صادر می شود. برای ورود در پول اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در دراو بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. با وجود محدودیت های سفر ناشی از ویروس کرونا همچنان متقاضیان می توانند پروفایل اکسپرس انتری تشکیل دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های جدید را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می کند.

مطلب مرتبط
افزایش بی‌سابقه در گزینش متخصصان از طریق اکسپرس ‌انتری و علل آن

تعداد دعوت نامه های درخواست صادر شده تا این لحظه از سال در بالاترین میزان خود است. کانادا در 18 نوامبر از اهداف پیش بینی شده خود فراتر رفت و این رقم به 5000 دعوت نامه صادر شده رسید.

بیشترین تعداد  دعوت نامه های صادر شده با تعهد کانادا نسبت به پذیرش بیش از 400000 مهاجر جدید در سال 2021 همراستا است، که بیشتر آنها از طریق سیستم اکسپرس انتری به کشور وارد می شوند.

در صورتی که افراد امتیازات برابر داشته باشند. کانادا از قانون امتیازات برابر استفاده می کند.در این پذیرش از این قانون استفاده شده است، به نحوی که متقاضیان باید تا قبل از 4 ژوئن 2020 راس ساعت 22:26:05 به وقت استاندارد شرقی پروفایل های خود را ساخته بودند.  امتیازشان بیشتر از 469 بوده باشد تا بتوانند دعوت نامه درخواست را دریافت کنند.

این دومین باری است که امتیاز سیستم جامع رتبه بندی به 469 رسیده است. این شرط امتیاز برای دراو های تمام برنامه های بالای 470 بوده است. دراو برنامه تجارت های تخصصی فدرال که در 6 آگوست انجام شد برای نیرو های کار تجارت 415 بود در حالی که پیشتر این امتیاز حدود 440 بود. دراو های برنامه های کاندیدای استانی از شروط امتیاز بالاتری برخوردارند زیرا متقاضیان 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: 1002 متقاضی برنامه کاندیدای استانی در دراو جدید دعوت شدند

سارا و الازار زوج متاهل و هر دو 35 ساله و دارای مدرک لیسانس هستند. هر دو همکار بوده و به مدت پنج سال به عنوان توسعه دهنده نرم افزار مشغول به کار بوده اند و سطح زبان انگلیسی هر دوی آنها متوسط است. سارا متقاضی اصلی بود و باعث شد پروفایل هر دو وارد پول اکسپرس انتری شود. امتیاز سارا ابتدا 304 بود. وقتی استان انتاریوی کانادا او را انتخاب کرد تا تقاضایشان را ارائه کنند امتیازشان به 904 رسید. بدین ترتیب برای دریافت دعوت نامه در پذیرش امروز کافی بوده است.

عبدالکریم 29 ساله است و فوق لیسانس دارد و چهار سال به عنوان حسابدار مشغول به کار بوده است. او با شرکت در آزمون آیلتس تواست در هر چهار مهارت زبانی نمره 8 بگیرد. با اینکه او تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل با داشتن 478 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی واجد شرایط دریافت دعوتنامه در پذیرش امروز اکسپرس انتری بوده است.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram