اکسپرس انتری : در دراو جدید ۴۵۰۰ دعوت نامه درخواست صادر شد

کانادا تا این لحظه از سال ۸۷۳۵۰ دعوت نامه صادر کرده است.

کانادا آخرین دراو اکسپرس انتری خود را در تاریخ ۱۵ نوامبر برگزار کرد.

۴۵۰۰ دعوت نامه به نامزدهای اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۷۸ در سیستم جامعه رتبه بندی تعلق یافت.

نامزد های فرانسوی زبان در این دراو از امتیاز بیشتری برخوردار بودند. اخیراً اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا اعلام کرد که نامزدهای فرانسوی‌زبان ۲۵ امتیاز اضافی به خاطر مهارت های زبانی دریافت می‌کنند که در گذشته این امتیاز ۱۵ امتیاز بود. همچنین نامزدهای دو زبان ۵۰ امتیاز دریافت می کنند در حالی که این امتیاز قبلا ۳۰ امتیاز بود.

عموماً اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا هر دو هفته یکبار دراوهای اکسپرس انتری خود را برگزار می کند، اما این دراو به خاطر به روز رسانی پروفایل ها در پول اکسپرس انتری به تاخیر افتاد.

این سومین باری است که کانادا در یک دور ۴۵۰۰صادر می‌کند که بالاترین رقم صدور دعوت نامه در یک دراو می باشد.

در پایان ماه اکتبر کانادا از برنامه سطوح مهاجرتی خود برای سه سال آینده پرده‌برداری کرد و نوید داد که هر سال تا سال ۲۰۲۳ قصد دارد بیش از ۴۰۰ مقیم دائمی را جذب کند. بیش از ۱۰۰۰۰۰ چهار نفر از این مهاجران از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری در دسته تخصصی فدرال وارد خواهند شد.

مطلب مرتبط
در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی آلبرتا CRS تا 360 امتیاز افت پیدا می کند

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست های مهاجرتی کانادا برای سه برنامه دسته اقتصادی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نامزدها در این برنامه‌ها مانند برنامه‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. امتیاز بسته به فاکتورهای انسانی نامزدها مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری و تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی به آنها تعلق می گیرد.

نامزدها بالاترین امتیازات برای اقامت دائم در یک دورصدور دعوت نامه اکسپرس انتری دعوت نامه درخواست را دریافت میکنند. در دراو آخر کانادا از ۴۵۰۰ نامزد برای درخواست اقامت دائم دعوت به عمل آورد.

در صورت نزدیک بودن امتیازات نامزدهای اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از قانون امتیازات برابر استفاده می‌کند. بنابراین برای این دراو، نامزدهایی که امتیاز آنها ۴۷۸ یا بیشتر است باید قبل از ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰ در ساعت ۲۲ و ۴۴ دقیقه و ۱۹ ثانیه، پروفایل خود را در اکسپرس انتری ثبت کرده باشند تا بتوانند دعوت ‌نامه را دریافت کنند.

در سال جاری، شرط امتیاز سیستم جامع رتبه بندی برای تمام برنامه ها بالاتر از ۴۷۰ بوده است. دراو تک برنامه تجارت های تخصصی فدرال در شش ماه آگوست از نیروهای کار حوزه تجارت با امتیاز ۴۱۵ دعوت به عمل آورد و دراوهای قبل تسویه تجربه کانادایی در دهه ۴۴۰ بود. دراو های مخصوص برنامه کاندیدای استانی بیشتری دارند زیرا نامزدهای اکسپرس انتری که گزینش استانی دریافت می کنند به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت خواهند کرد. برنامه کاندیدای استانی روش دیگری برای اقامت دائم نامزد های اکسپرس انتری است که یک امتیاز پایین در سیستم عامل رتبه بندی دارند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری : دراور جدیدبرنامه کاندیدای استانی از ۲۶۶ متقاضی دعوت می کند

 

دراو جدید تعداد کل تعداد دعوت نامه های صادر شده در سال ۲۰۲۰ را به تعداد ۸۷۳۵۰ عدد می‌رساند. سال جاری برای اکسپرس انتری یکسال رکورد شکن است، همچنان که تعداد دعوت نامه های صادر شده تا به امروز در بالاترین تعداد خود می باشد.

 

چه کسی دعوت می شود؟

در ادامه نمونه های فرضی از افرادی را می بینید که ممکن است در دور صدور دعوت نامه های امروز دعوت شده باشند.

آرون ۲۹ سال دارد و طراح نرم‌افزار است. همسر او، دیویا، ۲۷ سال دارد و یک تحلیلگر سیستم است. آرون دارای مدرک لیسانس و همسرش دارای مدرک کارشناسی ارشد است ‌ آرون دارای مدرک سلپیپ ۷ در زبان انگلیسی و همسرش سلپیپ ۹ دارد. آرون این ۷ سال تجربه کار دارد و دیویا دارای ۴ سال تجربه کاری است و همچنین در زمینه شغلی خود در کانادا دارای پیشنهاد شغلی است. اوبه عنوان متقاضی اصلی وارد پول اکسپرس اینتری می‌شود و امتیاز ۴۸۸ را دریافت می‌کند که برای واجد شرایط شدن در دراو امروز کافی است.

لیلاس ۲۵ ساله و مجرد است. یک تکنسین برق آموزش دیده و دارای مدرک تجارت در ساله از کالجی در کشور خود می باشد. سه سال در آنجا کار کرد و سپس به نوا اسکاتیا آمد جایی که دو سال در یک شرکت کار کرد. او دارای مدرک سلپیپ ۶ برای زبان انگلیسی در هر ۴ مهارت می باشد و یک مجوز استانی در شغل خود دارد که اخیراً گزینش استانی خود را تحت روند اکسپرس انتری از نوا اسکاتیا دریافت کرده است.امتیاز اولیه و ۴۲۲ بود که برای صدور دعوت نامه کافی نبود اما با گزینش استانی ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت کرد و امتیاز او به ۱۰۲۲ رسید که به تازگی توانسته دعوت نامه درخواست را دریافت کند.

مطلب مرتبط
دریافت LMIA یا همان مجوز اداره کار

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram