ردکردن این
اکسپرس انتری: دراو CEC با کمترین امتیاز CRS

تاریخ انتشار

افت امتیاز CRS ادامه دارد و این بار به 368 می رسد.

کانادا در 10 ژوئن از 6000 متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست اقامت دائم دعوت کرد.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از متقاضیان با حداقل امتیاز 368 دعوت کرد. این دراو متقاضیانی را مورد هدف قرار داد که تحت دسته تجربه کانادایی برای اقامت دائم واجد شرایط بودند. متقاضیان دعوت شده دارای تجربه کار تخصصی حداقل یک ساله در کانادا بودند، زیرا این یکی از شروط صلاحیت سنجی در CEC است. متقاضیان در سطح حداقل متوسط نیز بر زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط دارند.

یکی از شروط دیگر که اداره مهاجرت کانادا در نظر گرفت قانون امتیازات برابر بود، به این ترتیب که افراد باید پروفایل اکسپرس انتری خود را تا 28 آوریل 2021 در ساعت 05:45:14 ثبت کرده بودند.

کانادا دراوهای مختص CEC را برگزار کرده است که پایین ترین امتیاز CRS را داشتند. دراو قبل CEC متقاضیان را ملزم می کند تا دارای امتیاز 380 باشند. در دراو 13 فوریه متقاضیان با امتیاز 75 دعوت نامه دریافت کردند.

 

IRCC دراو ها با تمرکز بر افراد حاضر در کانادا را برگزار می کند.

از آغاز سال جاری، کانادا تنها آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری را دعوت کرده است که برنامه کاندیدای استانی را در پروفایل خود داشته اند یا برای یک دسته تجربه کانادایی واجد شرایط بوده اند. این بدان دلیل است که محدودیت های سفر مربوط به شیوع ویروس کرونا امکان ورود مقیمان دائمی را به کشور نمی دهد و دولت قصد دارد تا در طی سه سال پیش رو تعداد بالایی از مهاجران در کشور جذب کند. پس از 18 مارس امکان ورود مسافران برای تکمیل فرایند اقامت دائمشان وجود نداشت.

نمایش خبر  سوپرایز یکشنبه: کانادا از ۲۷۳۳۲ متقاضی اکسپرس انتری دعوت می کند

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی اداره مهاجرت کانادا از روز 6 می، در ان ززمان حدود95 درصد از متقاضیان دسته تجربه کانادایی در پول اکسپرس انتری بودند.  داره مهاجرت کانادا هر دو هفته یکبار دراو های دسته تجربه کانادایی را برگزار می کرده است بجز این سه هفته که پس از یک دراو شگفت انگیز در روز 20 می بودند. علاوه براین ، هر دو هفته دپارتمان مهاجرتی یک دراو با در نظر گرفتن متقاضیان برنامه کاندیدای استانی برگزار می کند.

علارغم شیوع ویروس کرونا، در سال 2021 به تنهایی، کانادا پذیرای 108500 مهاجر جدید از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری بوده است. تا این لحظه از سال، اداره مهاجرت کانادا از 74773 متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست اقامت دائم دعوت کرده است.

بیشترین تعداد از دراو 13 فوریه بود که اداره مهاجرت کانادا در ان از 27332 متقاضی دعوت کرد. در این دراو به تنهایی 23877 متقاضی دعت شدند که 90 روز برای تکمیل درخواست زمان در اختیار داشتند.

دراو های برنامه کاندیدای استانی و دسته تجربه کانادایی شروط متفاوتی دارند. این بدان دلیل است که متقاضیان برنامه کاندیدای استانی 600 امتیاز اضافی دارند. متقاضیان دسته تجربه کانادایی به تعداد زیادی دعوت شدند و برای دعوت نامه با دسته های دیگر مقایسه نمی شوند. هر چه اندازه دراو بزرگتر باشد، متقاضیان با امتیازات بالاتری می توانند دعوت نامه دریافت کنند، از اینرو حداقل امتیاز پایین تر خواهد بود. در دراو دسته تجربه کانادایی قبل، شرط حداقل امتیاز 397 بود.

 

سیستم اکسپرس انتری

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نمایش خبر  آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 301 دعوت می کند

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

ممکن است این امتیازات به یک فرد یا به یک زوج داده شود. ‌آنها به پیشنهاد شغلی نیازی ندارند، اما داشتن پیشنهاد شغلی امتیازات اضافی با خود به همراه دارد. آنها نیاز به کار یا تحصیل در کانادا ندارند گرچه در طول دوران شیوع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر در کانادا هستند را مورد اولویت قرار داده است.

متقاضیان با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت می‌کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

 

چه کسی دعوت می شود؟

در ادامه یک نمونه فرضی از فردی را می‌بینید که ممکن است این دراو دعوت شده باشد:

مهرو 38 سال دارد، او دارای مدرک کارشناسی است و برای شش سال خارج از کانادا بعنوان مشاور مدیریت  مشغول به کار بوده است. مهرو دارای تسلط بالایی بر زبان انگلیسی است و برای یک سال در کانادا کار کرده است. امتیاز CRS مهرو 445 است  و شرایط لازم برای گرفتن دعوت نامه ی درخواست در دراو جدید اکسپرس انتری را دارد.

نمایش خبر  ۲۰۲۰: یک سال رکوردشکن برای اکسپرس انتری