اکسپرس انتری: امتیاز سیستم جامع رتبه بندی به ۴۶۹ امتیاز می رسد

کانادا در مسیری است که می تواند در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ هزار دعوت نامه درخواست را ثبت کند که بیشترین میزان تا این لحظه از آغاز راه اندازی این برنامه محسوب می شود.

در سال جاری این اولین بار است که حدداقل امتیاز اکسپرس انتری کمتر از ۴۷۰ می‌شود.

نامزدها به حداقل امتیاز ۴۶۹ از سیستم جامع رتبه بندی نیاز داشتند تا در تاریخ ۲۵ نوامبر دعوت نامه درخواست را دریافت کنند. در این دور ۵۰۰۰ دعوت نامه به نامزدهای اکسپرس انتری تعلق یافت که این دراور را به دوری تبدیل می‌کند که در آن بیشترین تعداد دعوت نامه ها درخواست داده شده است.

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست های مهاجرتی برای سه برنامه‌ دسته اقتصادی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نامزدها در این برنامه‌ها مانند برخی از برنامه های کاندیدای استانی بر اساس امتیاز سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. امتیازات بسته به فاکتورهای سرمایه انسانی نامزدها مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری و تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی به آنها اختصاص داده می‌شود.

نامزدها با بالاترین میزان امتیاز در دور بعدی صدور دعوت نامه ها برای اقامت دائم یک دعوت نامه درخواست دریافت می کنند.

مطلب مرتبط
افزایش بی‌سابقه در گزینش متخصصان از طریق اکسپرس ‌انتری و علل آن

دراو جدید تعداد کل دعوت نامه های صادر شده تا این لحظه از سال ۲۰۲۰ را به رقم ۹۷۳۵۰ می رساند. سال جاری یک سال رکوردشکن از نظر تعداد دعوت نامه های صادر شده برای اکسپرس انتری محسوب می شود. دراو قبلی اکسپرس انتری شاهد رکورد ۵ هزار دعوت نامه صادر شده بود. و تعداد دعوت نامه ها را در سال جاری به بیش از میزان برنامه‌ریزی‌شده رساند.

بیشترین تعداد دعوت نامه های صادر شده نشان دهنده تعهد کانادا به پذیرش ۴۰۰ هزار مهاجر جدید در سال ۲۰۲۱ است که بیشتر آنها از طریق روند اکسپرس انتری وارد کشور خواهند شد.

در صورت برابر بودن امتیازات، نامزدهای اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از قانون امتیازات برابر استفاده می کند بنابراین در این دراونامزدهایی که دارای امتیاز ۴۶۹ یا بیشتر بودند باید پروفایل اکسپرس انتری خود را پیش از ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ در ساعت ۸:۵۰ ثبت کرده باشند تا بتوانند دعوت نامه درخواست را دریافت کنند.

در سال جاری، امتیاز برای دراوهای تمام برنامه ها ۴۷۰ بود. دراو برنامه تجارت های تخصصی فدرال در ۶ آگوست از نیروهای کار حوزه تجارت با امتیاز ۴۱۵ دعوت به عمل آورد و در آب‌های دسته تجربه کانادایی قبل حول امتیاز ۴۴۰ بودند.درایوهای برنامه کاندیدای استانی شروط بالاتری دارند زیرا نامزدهای اکسپرس انتری که گزینش استانی را دریافت می کنند به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز اضافی به امتیاز آنها در سیستم اکسپرس انتری اضافه می شود. برنامه‌های کاندیدای استانی روش های مهاجرتی مختلفی را برای اقامت دائم به نامزدهای اکسپرس انتری که دارای امتیاز پایین ‌تری در سیستم جامع رتبه بندی هستند ارائه می دهد.

مطلب مرتبط
بریتیش کلمبیا ۳۵۸ دعوت نامه را در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی خود صادر میکند.

 

چه کسی دعوت می شود؟

در ادامه نمونه های فرضی از افرادی را میبینیم که ممکن است در دراو آخر اکسپرس انتری دعوت شده باشند.

آکانکشا و کولوانت ازدواج کرده اند و به ترتیب ۲۹ و ۳۵ ساله هستند. آنها هر دو دارای هشت در بخش شنیداری آیلتس، هفت و نیم در نوشتاری و هفت در گفتاری هستند. آکانکشا دارای مدرک کارشناسی ارشد است و به مدت سه سال به عنوان یک حسابدار کار کرده است. کولوانت مدرک کارشناسی دارد و برای ۶ سال به عنوان یک برنامه نویس کار کرده است. هیچ کدام از آنها دارای تجربه تحصیل یا کار در کانادا نیستند. آنها با رزومه آکانکشابه عنوان متقاضی اصلی وارد پول اکسپرس اینتری شدند و توانست امتیاز ۴۷۶ را به دست آورد که به اندازه کافی بالا بود تا در ۲۵ نوامبر یک دعوت نامه درخواست به آن تعلق گیرد.

اکما سی ساله است و برای سه سال به عنوان مدیر مالی کار کرده است. او دارای مدرک کارشناسی می باشد و زبان انگلیسی را در سطح پیشرفته و زبان فرانسوی را در سطح متوسط می داند. در حالیکه او هرگز در کانادا کار یا تحصیل نکرده است امتیاز او در سیستم جامع رتبه بندی ۴۷۸ بوده است و توانسته است در ۲۵ نوامبر یک دعوت نامه درخواست دریافت کند.

مطلب مرتبط
چرا تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفتم؟

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram