ردکردن این
اکسپرس انتری: افت CRS تا 397 امتیاز

تاریخ انتشار

جدیدترین دراو دسته تجربه کانادایی دومین دراو با پایینترین امتیاز تا این لحظه از سال 2021 را دارد.

در روز 20 می، کانادا یک دراو غیرعادی از اکسپرس انتری برگزار کرد. متقاضیان به امتیاز 397 نیاز داشتند.

از 13 فوریه زمانی که امتیاز 75 بود، دیگر هیچ دراوی با امتیاز پایین وجود نداشته است.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از 1842 متقاضی که ممکن است از طریق دسته تجربه کانادایی واجد شرایط باشند دعوت کرد.

اداره مهاجرت کانادا امتیاز برای قانون امتیازات برابر را مطرح کرد. به این این صورت که افراد دارای امتیاز ۴۰۱ و بالاتر باید پیش از ساعت ۱۱ و ۴۸ دقیقه صبح روز ۲۹ آوریل ۲۰۲۱ پروفایل خود را ثبت کرده بودند.

به گفته دیوید کوهن وکیل ارشد کمپل کوهن «تمام متقاضیان دسته تجربه کانادایی در بازار کار و کانادا دارای تجربه قبلی بودند این جزء اصلی ضوابط صلاحیت سنجی به شمار می رود، و داشتن تجربه کانادایی به درآمد بالاتر وابسته خواهد بود.

 

مروری بر اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۱

تا این لحظه از سال ۲۰۲۱ تعداد ۶۶۴۷۵ متقاضی دعوت شدند. تعداد دعوت نامه های صادر شده در سال جاری از سال گذشته بسیار بیشتر است و این می تواند به خاطر دراوهای بزرگتر برگزار شده از سوی اداره مهاجرت کانادا باشد، که شامل دراور روز ۱۳ فوریه برای دسته تجربه کانادایی بود.

از آغاز سال ۲۰۲۱ اداره مهاجرت کانادا تنها دراو های اکسپرس انتری با هدف گذاری متقاضیان داخل کشور را در دستور کار خود داشته است. این بخش از اقدامات در جهت پذیرش ۴۰۱ هزار مقیم دائمی در سال ۲۰۲۱ در کشور است.

نمایش خبر  اکسپرس انتری در سه ماهه دوم 2021: کانادا رکورد جدیدی را می شکند

متقاضیان برنامه کاندیدای استانی اغلب به تجربه کار، تجربه تحصیل یا ارتباط دیگر با استان نیاز دارند تا بتوانند گزینش را بگیرند.

به این ترتیب این متقاضیان سهم بیشتری از متقاضیان در کشور را به خود اختصاص می دهند به طور متوسط اداره مهاجرت کانادا هر دو هفته یک بار یک دراو اکسپرس انتری برگزار می کند . دراو از متقاضیان برنامه کاندیدای استانی دعوت می‌کند و دراور دیگر از متقاضیان دسته تجربه کانادایی در او برنامه کاندیدای استانی شروط امتیاز بالاتری دارند . زیرا این دسته از متقاضیان ۶۰۰ امتیاز اضافی نیز دریافت می کنند. دراو های دسته تجربه کانادایی امتیاز کمتری دارند زیرا این متقاضیان با متقاضیان اکسپرس انتری رقابت نمی کنند.

برای رسیدن به هدف ۴۰۱ هزار مهاجر جدید در سال ۲۰۲۱ دولت ۶ برنامه جدید ایجاد کرده است که نیروهای کار ضروری و فارغ التحصیلان بین المللی را مورد هدف قرار می دهد این برنامه از ششمی آغاز به کار می‌کند و از طریق آن ۹۰ هزار نیروی کار ضروری و دانشجویی بین المللی در کشور جذب می‌ شوند.

 

اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: کانادا بزرگترین دراو خود را برگزار می کند و از 5956 متقاضی مهاجرتی دعوت می کند

زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

 

چه کسی دعوت می شود؟

در اینجا یک نمونه فرضی را مشاهده می کنید که دعوت نامه درخواست را دریافت کرده است.

کاهلیل 36 ساله است. و بعنوان یک تحلیلگر پایگاه داده برای یک سال در کانادا کار کرده است. پیش از ورود به کانادا، او دارای تجربه کاری شش ساله در همین زمینه کاری بود. او به زبان انگلیسی مسلط بود و توانست امتیاز 456 را بدست آورد و دعوت نامه درخواست را دریافت کند.