ردکردن این

امتیاز ۳۰۰ در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی آلبرتا

امتیاز ۳۰۰ در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی آلبرتا

تاریخ انتشار

آلبرتا تا این لحظه سال ۲۰۲۱ از ۲۱۰۰ متقاضی مهاجرتی برای درخواست گزینش استانی دعوت کرده است.

آلبرتا در روز پنجم ژوئن یک دراو برگزار کرد و از ۱۹۱ متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست گزینش استانی دعوت به عمل آورد.

برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا جزئیات آخرین دراو خود را در روز ۸ ژوئن منتشر کرد. متقاضیان دعوت شده ممکن است برای روند اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته شوند.‌

متقاضیان برای آنکه دعوت شوند باید در سیستم اکسپرس انتری دارای یک پروفایل با حداقل امتیاز ۳۰۰ باشند. دراو قبل که در روز ۱۸ می برگزار شد، شرط امتیاز بالاتری داشت که برابر با ۳۰۱ امتیاز بود.

آلبرتا پس از یک وقفه به خاطر شرایط موقتی ناشی از ویروس کرونا در ژانویه ۲۰۲۱ از ۲۱۰۰ متقاضی اکسپرس انتری برای گزینش استانی دعوت به عمل آورده است.

آلبرتا در سال ۲۰۲۱ مجاز است ۶۲۵۰ مجوز گزینش صادر کند. تمام افرادی که دعوت می شوند گزینش دریافت نخواهند کرد و همچنین تمام افرادی که گزینش دریافت می کنند به اقامت دائم دست نمی یابند.

اگر آلبرتا در هر ماه تا انتهای سال جاری ۶۹۲ گزینه صادر کند دولت به هدف خود خواهد رسید. هیچ اجباری برای صدور تمام صحنه گزینه‌ها برای این استان وجود ندارد در طول شیوع ویروس کرونا این استان در ماههای آخر سال ۲۰۲۰ هیچ دراوی برگزار نکرد. برخلاف گذشته تنها از متقاضیانی دعوت می کند که در حال حاضر در استان حضور دارند.

 

روند اکسپرس انتری آلبرتا چگونه کار میکند

این برنامه کاندیدای استانی ارتقا یافته برای آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری است، که ارتباط قوی با آلبرتا دارند یا می توانند در مورد اولویت های مختلف و توسعه اقتصادی دولت حمایت کننده باشند. در طول دوران شیوع ویروس کرونا آلبرتا تنها آن دسته از متقاضیان را در نظر می ‌گیرد که در آن زمان در حال کار و زندگی در آلبرتا بودند.

نمایش خبر  در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی آلبرتا CRS تا 360 امتیاز افت پیدا می کند

اولین گام ایجاد یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری است.

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

 

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

 

متقاضیان با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت می‌کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

 

شرایط لازم برای گرفتن گزینش آلبرتا

به منظور آنکه برای گزینش استانی در روند سیستم اکسپرس انتری آلبرتا شرایط شوید به یک تجربه کاری در مشاغل قابل قبول نیاز دارید. برنامه مهاجرتی آلبرتا فهرست مشاغل قابل قبول را ارائه نمی‌ دهد، بلکه فهرستی از مشاغل را ارائه می دهد که برای روند قابل قبول نیستند.

بسیاری از افرادی که تحت این روند درخواست می دهند به عنوان یک ناظر خدمات غذا و راننده کامیون حمل و نقل و آشپز درخواست می دهند.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: افت CRS تا 397 امتیاز

پروفایل اکسپرس انتری شما باید نشان دهد که تمایل دارید به آلبرتا مهاجرت کنید. فاکتورهای مشخصی وجود دارند که احتمال گزینش شما را افزایش می‌ دهند، مانند داشتن تجربه کار یا پیشنهاد شغلی در آلبرتا. داشتن تحصیلات کانادایی نیز به این روند کمک بسیاری می ‌کند. اگر یک والد، کودک، خواهر یا برادری داربد که شهروند یا تابع دائمی آلبرتا است, به روند رسیدگی به درخواست شما کمک بسیاری خواهد شد.

نکته اسلایدر رابطه با این برنامه کاندیدای استانی خاص حمایت از توسعه اقتصادی استان و اولویت های مختلف آن است.